Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legbiztonságosabb vidéki...

Legbiztonságosabb vidéki (falusi, tanyasi, vagy város "melletti") területei Magyarországnak merre találhatóak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Ahol nem hogy este, de még nappal sem(!) kell azon aggódni (vagyis magát a gondolatot is nyugodt szívvel el lehet hessegetni), hogy - mikor éppen órákra/napokra távol van a háznép, akkor - "vajon mikor fognak hozzá(juk) éppen aktuálisan betörni/fosztogatni"?


Tudom, ilyen szinte sehol sincs, tudom, kell - működő - kamera, több riasztó, rendőrségre, vagy őrző-védő céghez néma riasztást azonnal küldő infrasorompó, vagy ugyanezt a jelet küldő elektromos kerítés...


...de vannak olyanok (vagy olyan felkészült - több tagú - bandák), akiket ez sem feltétlen tántorít el. Ha meglátják a jómódú házat (néhány ember esetén kastélyt/kúriát), vagy meglátják egy tanya körül a sok-sok legelésző marhát/birkát, már egyből feltűnő piros betűs pontenciális célpont lesz az ingatlan.


Na és ha az a tanya (tehetősebbek esetén palota/kúria) magában áll, nincs szomszéd; hajaj!

Isten irgalmazzon éjjel az ottaniaknak!

(Vagy az ingóságaiknak, ha napokra magára hagyják a telket/házat!)


Summázva: szeretnék egy kisebb listát itt látni tőletek, hogy a biztonsági rendszerek installálása mellett hol lehet viszonylagos nyugalomban élni?


Egy lakott területektől távol(abb)i erdős-dombos rész közepén, egy magas hegy tetején?



2016. szept. 21. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
London
2016. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom te hol elsz orszagon belul de ahol en jartam, ott a legrosszabb kornyekeken sem volt ilyen.


Az en hazam pl 1 evig teljesen uresen allt, mindenfele biztonsagi rendszer nelkul es nem tortek be.

2016. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Költözz valahova a Rózsadombra, ott van ahol az utcalakók dobják össze a pénzt az őrnek.
2016. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Észak-kelet Magyarország nagyjából kiesik, mert éppen valamelyik elhagyatott Bükk vagy Mátra völgyben lehetne találni cigánybanda-mentes kistelepülést, de még a turisták is tudnak olyan szemtelenek lenni, hogy egysmást eltulajdonoljanak, másrészt tíz falura jut egy körzeti meghízott. Szerintem az Alföld északi része is sztornó. A déli országrész annyira nem gáz már, azt a biztonságosabb területek közé sorolnám. Balaton környéke a turistaszezonban szintén veszélyes, Nyugat-Magyarországon a határ környékén talán egy picit jobb a helyzet. Összességében 2 háromszög van, ami ebből a szempontból szerintem ajánlható, az egyik a Győr-Sopron-Szombathely, a másik a Budapest-Székesfehérvár-Szeged. Ezeken belül talán aránylag kevesebb kockázatot vállal az ember, ha ingatlantulajdonos.
2016. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy a Dél-nyugati országrészt kihagytam, de azt ilyen szempontból nem ismerem, mert max. átutazóban járok néha arra, majd aki tud róla valamit leírja a véleményét.
2016. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első, oda hogy lehet eljutni? Az Orczy-térnél kell elfordulni balra, ugye?


Második, azért itt keleten (bár nem Nyírség, nem Nógrád, sem BAZ megye) mocskosul rossz a helyzet.

Ahol élek, itt még nyaraló sem marad feltöretlen!

Egyszer egy "elvileg" felnőtt nőszemély (gondolom valamelyik politikai párt behülyített birkája) téveszméktől szenvedve beugatott (amúgy a kutya nem kérdezte a hazug véleményét), hogy amit fentebb írtam nem igaz, nincs olyan, hogy minden magára hagyott házba betörnek. Hát mondom neki kedves provokátor kislány, a Rózsadombon biztos nem is fognak, de nekem te ne pofázz, mi igaz, mi nem, ha itt élnél te sem mondanál ekkora hülyeséget, hogy "nem törnek fel minden magányos weekend házat"! Inkább menekülnél te is innen! Nem te éled át, hanem az itt lakók, és a folytonos betörést bizony mind tapasztaljuk!


Hármaska: nem megyek Büdipestre.


Négyes: a Bükk igencsak kiesik. Néhány ottani falu tele van kisebbségiekkel...


Szeged és Sopron környéke ezek szerint jó lehet? Miért írtad, hogy ott "MÁR nem" vesélyes annyira az élet? Ez tuti? Tényleg vége és nyugi van?

2016. szept. 21. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon van jó pár ,,gazdag" negyed, ahol porta szolgálat is van, ezek a helyek a legbiztonságosabbak véleményem szerint,
2016. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
lyukóvölgy
2016. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a bűnözés mellé sorolnám a levegő minőségét is, itt keleten sok a szegény ember, télen minden szart elégetnek amit találnak, legyen az gumi, száradt gaz, szemét meg még ki tudja mi minden szar... Ez legalább annyit levesz az életminőségből télen mint a fosztogató bandák.
2016. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha még olvasod: mi Csongrád megyében éltünk külterületen,Kistelek közelében.Onnan jártunk dolgozni,bizony,nyaralni is és soha semmi nem tűnt el.Nagyon jó környék szerintem,a városban van rendőrség,orvos,SZT,nem kell mindenért Szegedre utazni.Én ajánlani tudom ezt a környéket! Ez a ház tanyasoron volt,normális helyen,úthoz közel,a közlekedés is jó volt,mi szerettük.
2017. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!