Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit ér a Kettős Állampolgárság...

Progizo kérdése:

Mit ér a Kettős Állampolgárság revíziós célok nélkül?

Figyelt kérdés
A Kettős Állampolgárság jó dolog, hogy megerősítse az elszakított magyarság kötődését az anyaországhoz, de mit ér, mi értelme van anélkül, hogy nincsenek mögötte területvisszacsatolási célok? Merthogy kormányaink céljai és elképzelései között ezt nem látni - a mostani "nemzeti" Fideszt is beleértve. Anélkül pedig maradnak ezek a nemzetrészek határon túliak, s részben szlovákok, ukránok, románok, szerbek, stb. Ennek így alig van valami értelme és haszna; ennél tovább kellene lépni. Mi a véleményetek erről?

2016. szept. 24. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
a kettős állampolgárságnak az a lényege, hogy a határon túliak is megkapják a magyar állampolgárságot és pont. Területeket soha a büdös életben nem fogunk visszakapni, ha csak nem lesz vmi háború, ahol a változatosság kedvéért a győztes oldalon leszünk.
2016. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Úgy érzem, a kérdésedre nem választ vársz, hanem bólogatást. Belefogalmaztál egy olyan állítást, revízió, amit a jóérzésű és tisztességes emberek megvetnek.

Ráadásul úgy teszel, mintha a két általad megírt dolog csakis együtt működne. Pedig ez színtiszta hazugság, butaság és demagógia.

Megvetem a gondolkodásmódodat.

2016. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
kicsit más a nemzetközi ügyek vetülete, hogyha azok a közösségek magyar-román kettős állampolgárok, vagy csak a 23 millió román egyike
2016. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Az a lényege, hogy így Orbán megvásárolta magának a határon túliak szavazatait.
2016. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2.: "Úgy érzem, a kérdésedre nem választ vársz, hanem bólogatást."


Véleményeket várok, mint minden kérdező. Persze ha valaki egyetért az eszmefuttatásommal, annak örülök - mint minden kérdező.


"Belefogalmaztál egy olyan állítást, revízió, amit a jóérzésű és tisztességes emberek megvetnek."


Igen? És mióta?

A két világháború között pont azokat vetette meg mindenki, aki nem volt revizionista.

Aztán jött a kommunista hatalomátvétel és ennek hozadékaként belénknevelték, hogy rendszeresen köpködjük szembe magunkat és a múltunkat, történelmünket, illetve ami jó volt azokból, azt tagadjuk meg.

Akkor te kommunista lennél?

Vagy valami antantkollaboráns hazaáruló, aki azt tartja tisztességesnek, hogy Magyarország maradjon egy megnyomorított, gyenge, kiszolgáltatott országocska, ami persze csak a rabló szomszédainknak jó és elfogadható dolog.

És ezek után te még jóérzésű és tisztességes magyar embernek tartod magad?

2016. szept. 24. 12:02
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Magyarországnak nyílván szüksége van 6 millió románra, 4 millió szlovákra, 1 millió szerbre, 4 millió horvátra (Horvátországban már több olasz lakik, mint magyar...) 1 millió ukránra, és még egy rakás más népcsoportra. Kérdező, értem én, hogy jó lenne, ha Magyarország megint szép és nagy lenne, de ha ma visszarendeznék a határokat, az ugyanakkora igazságtalanság és gonoszság lenne, mint Trianon. Lassan eltelik 100 év, az elcsatolt területeken 3 millió magyar és 11 millió nem magyar él. Ezzel Magyarország lakosságának alig több mint a fele lenne magyar. Szerinted igazságtalanságra igazságtalansággal kell válaszolni?
2016. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
6-os vagyok: elnézést, elszámoltam magam. Nem 11 millió nemmagyar lenne, hanem 15 millió. Tehát 13 millió magyar, 15 millió nemmagyar. Nem jó arányok...
2016. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

'Véleményeket várok, mint minden kérdező. Persze ha valaki egyetért az eszmefuttatásommal, annak örülök - mint minden kérdező.'


Ezzel az a probléma, nem minden kérdező véleményt vár. Van, aki szimplán bólogató jánosokra vadászik.

És ha valaki nem ért egyet veled, akkor mi lesz?

Tudod, véleményszabadság....

2016. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon rosszul gondolkodsz, kedves kérdező, és pont ez az a gondolkodás, ami fölött eljárt az idő.


Sajnos a kérdésed mögött ugyanaz a hatalmi logika áll, ami Trianont is eredményezte egyébként, és ami TÖBBRE ÉRTÉKELI A FÖLDET AZ EMBERNÉL. Azt kérded, mit ér az ember, ha nem jár vele elég HASZON?


Szerintem ez fordítva igaz: mit ér a föld, ha nincs rajta EMBER, mit ér Magyarország magyarok nélkül? Épp ezért is volna hülyeség már mindazon területek visszacsatolása, ahol nem magyarok élnek.


Maximum kisebb határkorrekcióknak volna értelme, a délvidéki, kárpátaljai, felvidéki és partiumi területek esetében, ahol a összefüggő magyar nyelvterület van, csak lecsípték a "széleit" a határokkal.


Erről lehetne beszélni, ha nem egy egységesülő Európában élnénk, ahol Schengenen belül éppenséggel eltűnőben, eljelentéktelenedőben vannak a határok (vagy legalábbis voltak eddig). Ha az EU szétesne és újra útlevélkényszer, szigorított határellenőrzés lenne, talán még volna értelme a kérdésfelvetésnek. Én őszintén remélem, hogy nem efelé haladunk, hanem egy egységesülő Európa felé, amelyen belül a magyar nyelvterület észrevétlenül, vér nélkül újraegyesül a határok fokozatos eltűnése által.


De mindezektől függetlenül is hidd el: a magyar ember az érték, nem a puszta földterület! Ilyen értelemben a kettős állampolgárság sokkal jobb ötlet, mint a revizionizmus!

2016. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#6.: "Magyarországnak nyílván szüksége van 6 millió románra, 4 millió szlovákra, 1 millió szerbre, 4 millió horvátra (Horvátországban már több olasz lakik, mint magyar...) 1 millió ukránra, és még egy rakás más népcsoportra."


Amennyiben asszimilálni tudjuk őket, miért ne? Nem vagyunk mi idegengyűlölők tudtommal?


"jó lenne, ha Magyarország megint szép és nagy lenne, de ha ma visszarendeznék a határokat, az ugyanakkora igazságtalanság és gonoszság lenne, mint Trianon."


Érdekes a logikád: akkor te nem követelnéd vissza kirablóidtól jogos tulajdonodat, mert ezt a rabláshoz hasonló gonosz és igazságtalan dolog lenne?


"Lassan eltelik 100 év, az elcsatolt területeken 3 millió magyar és 11 millió nem magyar él."


Akkor talán addig kéne cselekedni, míg vannak ott egyáltalán magyarok. És minden egyes magyar számít, hát még 3 millió, akik pedig éppenséggel az 1941-es határállapotokon belül élnek nagyjából.

Amúgy a Kettős Állampolgárság akkor mégsem segít a megmaradásban és az őket sújtó asszimilációs nyomás ellen?


"Ezzel Magyarország lakosságának alig több mint a fele lenne magyar."


De legalább a beolvadás már nem a magyarságot, hanem éppenséggel a nemzetiségeinket sújtaná.

És nem tudom, egyébként egyedül lennénk-e a világon ilyen államalkotó nép-nemzetiségek arányokkal, de szerintem vannak még más országok is így, és vígan megvannak.


"Szerinted igazságtalanságra igazságtalansággal kell válaszolni?"


Fentebb már kifejtettem a véleményem a rablásos hasonlattal élve.

Egyébként mit várunk ezzel az önmegtartóztatással és lemondással? Hogy majd szentté avatják érte a magyarságot? Mondhatom, sokra mennénk vele!

Vegyétek már észre, hogy fejlődés, gazdasági erő, jólét, megmaradás, függetlenség, stb. azon országoknál van, amelyek minél több területet, nyersanyagot, népességet, természeti erőforrást birtokolnak, nameg megvan hozzá az eszük és szorgalmuk, hogy ezzel jól gazdálkodjanak.

2016. szept. 24. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!