Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel az agresszív hozzáálláss...

Ezzel az agresszív hozzáállással van még különbség idegen és helyi között?

Figyelt kérdés

A migránsokat általában idegennek, erőszakosnak jellemzik akik nem fogadják el a szabályokat, nem hajlandóak megismerni a másik kultúrát.

Hát én egyre inkább azt látom, hogy a helyiek, magyarok, is elég agresszívak mostanság. Az egyik a tömegbe lőne, a másik munkatáborba küldené, a harmadik csak simán kizárja stb... utcán köpnek le vagy gyaláznak fennhangon magyar muszlimokat vagy itt született arabokat, akiknek semmi köze az egészhez...

Arra gondolok, hogy rengeteg itt az agresszió. Erőszakosnak mondjuk a másik kultúrát, miközben mi magunk is erőszakossá, agresszívvá váltunk. Egy szikra elég lenne és porig égnének a menekültszállók.. Ha majd itt lesznek, valószínűleg lesz is rá precedens.

Nem csak ők nem ismernek minket, mi sem ismerjük őket. És mi sem akarjuk megismerni őket, vagy próbáljuk megérteni a logikájukat, gondolkodásukat.


"semmibe veszik a nőket, nekem ennyi elég, minek fogadnám el őket?" - nem erről van szó. Leginkább fogalmunk sincs arról ők mit gondolnak


Amíg az állatias emberektől rettegtünk, mi is ugyanolyan állatiasokká váltunk. Civilizáltabbak lennénk? Vagy csak jobb életszínvonalon, más kulturális múlttal vagyunk ugyanolyanok?



2016. szept. 30. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Mégis a szóban befogadó németek azok, akik már több száz esetben gyújtottak fel táborokat.
2016. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert a hatalmon lévő politikai álláspont befogadó, a nép meg nem.

De én a népről beszélek, az átlag emberekről és a hozzáállásukról beszélek.

2016. szept. 30. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igazad van, de vannak dolgok amin akkor sem lehet változtatni. A muszlimoknak egyszerűen tudomásul kell venniük, hogy a nem muszlimok, ateisták vagy keresztények, teljesen mindegy mik, nem akarnak velük együtt élni. Jöjjenek mi turista, mi is megyünk, tiszteljük egymást, de az egészen más, mikor közöttünk akarnak élni úgy, hogy a vallásuk ütközik a mi erkölcsi értékeinkkel és a törvényeinkkel is. Ha ezt nem vagyunk képesek a helyén kezelni, na akkor jönnek a gyújtogatások, köpdösések stb. A hatalom nem hozhat sem minket sem a muszlimokat ebbe a méltatlan helyzetbe. Amikor ekkora az ellenállás egyszerűen a mindenkori vezetésnek azonnal idomulnia kell a többségi akarathoz. És mint liberális, jóérzésű ember mondom, hogy ez a többség kívánalma.
2016. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3as, a törvény tiszteletével teljesen egyetértek. Minden országban tudomásul kell venni a helyi törvényeket. Ahogy mi sem torrentezhetünk pl Németországban, úgy nekik is tartani kell minden egyéb törvényt Európában.


De a kulturális különbség tényleg nagy akadály? Én eszek disznóhúst, a muszlimok meg a zsidók nem. Eszek tehenet, a hinduk nem. Ki nem szrja le?:D Ő dolga... Kultúrák egymás kölcsönös tisztelete mellett belefér bőven, hogy különbözzenek a kultúrák. Én nem értek egyet azzal, aki azt mondja, hogy a nőnek otthon meg a konyhában van a helye. De ilyen hozzáálláshoz nem kell arabok közé menni, a szomszéd fószernek is ez a véleménye:D oké, azonos kultúrába tartozunk, így az elvnek nem a kultúrkülönbség az indíttatása, csak a neveltetés... de az eredmény ugyanaz


Szóval én azt mondom, aki nem tartja be a törvényt, az menjen innen, származástól függetlenül, Aki meg betartja, azzal mi a baj?

2016. szept. 30. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem amit mondasz, de sokat mondó az, hogy annyi más kultúra viszont nem szül ilyen ellenállást. A kínai is merőben más, mint a mienk, jó sokan is vannak mindenhol, nálunk is, mégsem találsz sehol arra példát, hogy az emberek kiakadnak a kínaiaktól. Biztos, hogy a muszlim kultúra nem különbözik az összes többitől akkor? A disznóhús nem evés még nem igen akasztana ki senkit, itt nem szokásbeli hanem sokkal mélyebb erkölcsi szakadék feszül.
2016. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kínaiak érdekes téma. Ott kezdődik, hogy általában eleve tőkésen jönnek be, nem véletlenül kereskedőnek állnak sokan.

A kínai kultúra nem személyre, hanem csoportra gondol, mármint abban gondolkodik. Pl ha meghívsz egy kínait ebédelni, nagy eséllyel hozza a családját is kérdés nélkül. Náluk ez a szokás:)

Illetve az ázsiaiaknál hatalmas szempont a tanulás. Ha van ázsiai fiatal ismerősöd tudhatod miről beszélek. Képletesen, de tűzzel-vassal hajtják a gyereket a tanulmányaikon keresztül.. 10es srác a második felsőfokú nyelvvizsgát csinálta.. nem azért mert akarta, hanem mert muszáj volt neki... két egyetemet vitt egyszerre, egyet amit a szülei akartak, egyet meg amit ő. Milyen jó:D aztán persze jön a párkapcsolat: Érettségiig nincs pasizás/csajozás, utána viszont kötelező jelleggel egy gazdag, lehetőleg ázsiai párt kell találni.


Szerintem ez embertelen amúgy, és nyögnek és utálják is a fiatalok.

De az ázsiaiak nagyon elszeparálva teszik a dolgukat. Nem hogy alig hallasz róluk rosszat.. alig hallasz róluk bármit:D

De valóban, nyugton vannak, nem zavarnak senkit, az igaz. De ők egy kicsit.. külön világ:D nem is sikerült nagyon integrálódniuk, de ők megvannak úgy csöndben, külön.

2016. szept. 30. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!