Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miután elutasítjuk a kvótát...

Miután elutasítjuk a kvótát és elutasítjuk a betelepítést, kifizetjük az erre vonatkozó térítést?

Figyelt kérdés

Ugye ha egy ország nem járul hozzá, hogy részt vegyen a közösségi feladatokban az EUban, tehát nem vállalja el a rábízott menekültek státuszának elbírálását, akkor pénzzel kell megtámogatnia a közösséget ami helyette elvégzi a rászabott munkát. Logikus, jogos.

Azt a kb 300 millió eurót hajlandó agyarország kifizetni? Vagy ha nem, akkor mivel akar hozzájárulni a közös munkát?



2016. okt. 1. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem . még kérünk . pl. kerítésre
2016. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fizesse a tököm. Nem loptak még tőlünk eleget? Még több kéne nekik?
2016. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miután kifizetik a németek nekünk a kerítés, határvédelem stb. árát, természetesen igen...


Addig szó sem lehet róla.

2016. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Na igen, azért a rendszer nincs ingyen.

VAGY

Fogjuk a migránsokat, begyűjtük, és elvonatoztatjuk

őket németországig, ha már ragaszkodnak hozzájuk,

fogják, vigyék őket.

2016. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Te amúgy milyen rászabott munkáról beszélsz? Ők hívták be magukhoz a jómadarakat, akkor ne ide kotorják a szrukat, hanem húzzák le a saját wc-jükön!
2016. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Még régebben gimiben meg lett szavazva osztályszinten, hogy a tablóképünk olyan legyen, hogy a képünk mellett egy rólunk mintázott rajzolt arckép is ott legyen. Volt akinek nem tetszett, 28 emberből kb 5-7en ellene voltunk. Aztán láttuk, hogy ugyan mi ellene vagyunk, a többség mellette van. A tablóképen nem muszáj szerepelni. Volt egy lány aki nem akart rajta szerepelni. A közösség hamar ki is közösítette, mert nem vállalt részt a közösben.


Vagy tagja vagy egy közösségnek és vállalod azt, hogy a többség dönt, vagy pedig nem vagy tagja és kész.

2016. okt. 2. 00:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet jobb is lenne az EU-n kívül ;)


Nem árasztaná el az országot a sok szar, nem menne

tönkre a mezőgazdaság, lenne normális ipar, stb stb.

Mert most, hogy importországgá váltunk, eléggé gyá-

szos a helyzet, hogy egész Európa hozzánk horja a

- mondjuk ki - sz4rát.

2016. okt. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért vannak előnyei is... infrastruktúra, biztosított minőség (pl ételben mindenképp)

Vagy milyen szart hoznak ide amúgy?

2016. okt. 2. 01:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Biztosított minőség?

Behozzák a külföldi import zöldség/gyümölcsöt, amik lehet

termőföldet se láttak. Mostanában nem lehet boltban olyan

zöldséget vásárolni, aminek íze lenne.

Vagy a hormonokkal telenyomott külföldi hústermékek. Meg-

veszi az ember az 1 kiló húst, megsüti, és negyedére ösz-

szeesik, mert vízzel van felfújva.

Már a babot is kínából importáljuk, csak rákerül a magyar

zászló, mert itthon csomagolják. Vicc.

Első osztályú import áru magyar gazda szemében a harmad-

osztályt nem éri el, emellett a magyar gazda zsákszámra

önti ki a terményt, mert nem kel el. Ha elkel, milyen

áron? Fehérpaprika 60-70 ft kilója (legjobb esetben, a

szép nagy böszme), erőspaprika 20 ft? Nem éri meg termel-

ni. Így lehet agyonvágni egy ország mezőgazdaságát, ami

valljuk be, igenis virágzott évekkel ezelőtt még, és a

termények minősége is messze jobb volt, mint a környező

országoké, a holland retekről ne is beszéljünk. Osztják

az EUs támogatások (már a bennfenteseknek), amire nem

lenne szükség. Támogatás annak kell, aki nem áll meg a

lábán. Már pedig Magyarország alól igencsak kihúzták a

talajt.


Jah, és nap mint nap olvasni, hogy ilyen penészes hús,

olyan egérsz4ros étterem stb.. Hol a minőség? Így nem

lehet csinálni.


Infrastruktúrális fejlődésről pedig felesleges beszélni.

Bejött egy csomó felesleges dolog, amire költeni kell.

Szép is lenne nyugati színvonalat elérni, de ezzel a

belpolitikával, és az EUs ráhatással unokáim nem fogják

megélni...

2016. okt. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát penészes meg egeres húst itthonról hallottam csak...

A külföldi termék még szállítással együtt is olcsóbb mint az itthon termelt... zöldséget-gyümölcsöt ugye korán le kell szedni, hogy ne rohadjon el mire ideér, épp ezért tényleg jobb a magyar termék, de gyakran egyszerűen olyan áron van, amit így... felejts el:D Ez ugye a fejletlen mezőgazdaság miatt lehet, nehezebb "előállítani" a terméket.. csak az EU elvileg túltermelés miatt nem támogatja.. ezért tényleg kár


Infrastruktúra... én azért örülök, hogy végre leaszfaltozták a környező utcákat, felújították a romos vasútállomásunkat meg a játszóteret újjáépítették miután a felét felgyújtották a másik felét simán darabokra törték.. Az iskola új tornatermet és osztálytermeekt kapott, van beépítve projektor is.. emlékszem, mikor én jártam oda, még könyvekkel kellett alástócolni, hogy irányba álljon, és egy idő után befuccsolt.. és volt összesen 3 a suliban:D

szóval új termek, új épületek, új óvoda, új művelődési ház, új könyvtár, koncertterem...

Pesten ugye ott a 4es metró, ami sokat vitatott, de azért végül én minden héten utazok vele vagy hatszor..

És ezeknél mind-mind ott volt a tábla, hogy EUs pályázatból épült..


Egyetemen dübörögnek a külföldi csereprogramok, vendégelőadók, lektorok.. ha EUn kívül lennénk, ez se lenne így


de még a MÁK igazolvány is EU-s mintára jött. Látássérültként nekem nagy segítség volt, bár aztán állam bácsi azt mondta, hogy nincs nekem semmi bajom és elvette...

Ha már látássérülés: EU nélkül sehol nem lenne az akadálymentesítés. így is egy kalap kakesz néha, vezetősávokat még mindig a falnak meg oszlopnak vezetik, de az újonnan épült aluljárók már szinte mindenki számára akadálymentes.. van lift, a lépcsők sárgával meghúzva, szóval faja... Nagyvárad téren a metróban még a megállókról sincs tábla kirakva, amíg nem tudtam fejből a megállókat, onnan csak találomra szálltam fel a metróra...


Igen, a globalizációnak megvannak a hátrányai... zöldséget mi is zöldségestől veszünk amúgy.. bár tecsóban EU előtt sem volt érdemes zöldséget vagy gyümölcsöt venni

De hidd el, nem kevés jót is hoztak

2016. okt. 2. 03:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!