Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Aki bejutásra...

Ellenzékiek! Aki bejutásra esélytelen kispártra szavaz, az melyik ilyen pártra szavaz? És Miért?

Figyelt kérdés

A TISZA és a DK biztosan bejut.

A Kutyapártot, a Momentumot és a Mi Hazánkat nem tettem a listába, bár ahogy nő Magyar Péter népszerűsége, lassan ezeknek a pártoknak sincs semmi esélyük a bejutásra...



máj. 22. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Jobbik-Konzervatívok (Róna Péter)
LMP-Zöldek (Ungár Péter)
Második Reformkor [2RK Párt] (Vona Gábor)
Mindenki Magyarországa Néppárt (Márki-Zay Péter)
Megoldás Mozgalom (Gattyán György)
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

2RK, mert:

-Velük értek egyet a legjobban.

-Ez egy listás választás relatív kis téttel. Az EP énszerintem egy gittegylet, ahol ráadásul nagyon sok képviselő van, összesen 751 képviselő 27 országból. Ezen a választáson érzem a legkevésbé, hogy megérné taktikázni szavazásnál, mert nagyon számítana minden szavazat.

-Az előbbiekből következik, hogy az EP-választásnak belpolitikai üzenete van igazából. Ha új pártként a 2RK elér pár százalékos eredményt, az persze nem áttörő siker, de azért bekerülnek a köztudatba, meg tudnak rá építkezni. Az első EP-választásán új pártként az LMP is 2%-ot kapott (2009), a Mi Hazánk 3%-ot (2019), a soron következő országgyűlési választásoknál meg már bejutottak a magyar országgyűlésbe. Viszont ha szereznek mondjuk fél százalékot, akkor nehezebb lesz a helyzetük.

-Ha valaki olyan üzenetet akar küldeni, hogy "se Orbán, se Gyurcsány", akkor meg kell nézni, hogy hányan szavaznak összesen a nemzeti radikálisokra (Fidesz + Mi Hazánk), hányan a baloldali összefogás pártjaira (hadd ne soroljam fel), és hányan a Tiszapárt + Kutyapárt + 2RK-ra.

-Jelenleg úgy látom, hogy Magyar Péter egójának is jót tenne, ha a "nem baloldali ellenzék" nem kizárólag belőle állna, hanem ott lenne egy Kutyapárt és 2RK is, akivel számolni kell.

máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2RK, mert én is szemléletváltást szeretnék a gyűlölködő fröcsögés és megosztottság után.
máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én az LMP-re szavazok. Indok:nem mondanak hülyeségeket (mint Dobrev hogyha jól szerepelnek le tudják váltani OV-t stb.), nincs mellébeszélés, Ungár Péter személye nagyon szimpatikus és az EU-ról alkotott véleményükkel is tudok azonosulni.
máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!