Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldal 2004-ben a határon...

Baloldal 2004-ben a határon túl magyarok ellen volt, most miért támogatja a sokkal idegenebb kultúra potenciális ideköltöztetését?

Figyelt kérdés

Itt egy idézet az MSZP 2004 során történt, kettős állampolgárságról szóló szavazás során alkalmazott kampányából.


„Ne fizessünk rá a kettős állampolgárságra!


Ne fizessünk havi 20000 forintot családunk pénzéből!


Ne fizessünk mások helyett adót, nyugdíjat!


Ne fizessünk állásunkkal az olcsó határon túli munkavállalók miatt!


Ne fizessünk álmainkkal, mert nehezedik a lakáshelyzet!


A kettősállampolgárság a határon túliak számára nem megoldás, viszont az országnak és nekünk jelentős teher.


December 5-én szavazzunk nemmel!”


Komolyan van, aki hisz nekik, miután akkor így tettek?

Tényleg vannak, akik nem mennek szavazni, nem veszik igénybe az általuk leadható szavazatokat?



2016. okt. 1. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
Pontoznak ám lefele a pirosszeműek. Ezt tudják.
2016. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Mert a baloldal magyarellenes.
2016. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Megnyugtató olvasni a válaszok többségét. :-)
2016. okt. 1. 20:46
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Ez is része volt annak, hogy a baloldal lejáratta magát.

de elég ha ránézek a végtelen buta, arrogáns szavazóikra már akkor azt mondom hogy ezekkel egy kalapba soha.

2016. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%
Mindig is magyargyűlölő, idegenbarát csűrhe volt, az is marad.
2016. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Megnyugtató olvasni a válaszok többségét. :-)"


Inkább rémisztő, főleg, hogy már te is hazugsággal meg ferdítéssel nyitsz, de ezt te is tudod...

2016. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:


Valakinek azt írni, hogy "hazugsággal indítasz, de ezt te is tudod" - és mellé nem idézni, gyáva és félművelt módszer.


Melyik részét bélyegzed hazugságnak?


Biztos a baloldali kitétellel van problémád, barátom, kutass kicsit, mindegy, hogy MSZPre gondoltam, az MSZP baloldali, az állítás rendben van. Az egész akkori releváns baloldal egyébként az MSZP álláspontját tette akkor magáévá. MSZP-SZDSZ színekben készült az idézett pakát. Ez is rendben van. Akkor?


Esetleg, amennyiben érdemben hozzá akarsz szólni, arra kíváncsiak vagyunk.

2016. okt. 2. 02:29
 18/22 Pro Patria ***** válasza:

Semmi hazugság nincs benne. A kampány egyfelől arról szólt, hogy milyen pénzbeli ráfordításokkal járna ez, illetve hogy a nekik adott forintokat saját gyerekeink szája elől kell elszednünk, az így is nehéz helyzetben lévő munkaerőpiacot tovább terhelnék saját jelenlétükkel, azaz minden szempontból riválisaink - ez a nemzet _tényleges, igazi_ megosztása, egymással való szembeállítása volt, nem a határon belüli politikai dobálózás az.

Ígyhát hülyeség az a toposz, amiben a politikai kampányolás elmérgesítését, egyben "a nemzet megosztását" a jobboldal bűnének róják fel, elfelejtve, hogy az sosem volt tiszta, és a gyűlölet 2002 előtt sem állt távol a politikai ellenzéktől, mégha az időtávlat meg is szépíti az emlékeket. A nemzet valódi, önmagával való szembeállítása, megosztása, szétválasztása ez volt. 2004-ben, és máig kihat.

A 2004-es kampány érzelmekre való rájátszás volt, pusztán azért, mert a kormánykörök tudták, hogy a szavazatok többsége nem balra menne. Jól felfogott politikai érdek motiválta őket, de az állampolgársággal való szavazati jog kérdése elő sem jött, csak a fent említettek.

Vagyis helyes a párhuzam aközött, és a mostani, betelepítési hullám eseményei között, vele pedig a rákérdezés a szemléletmód megváltozására.


A szavazati jogot pedig mellőzzük. Mind tudjuk, hogy ha az adózáshoz lenne kötve, nagyon sokan ki lennének zárva belőle határon belül is, akik generációk óta soha nem dolgoztak tényleges munkahelyen, ugyanakkor a szociális segélyekben megjelennek, mint kiadás - és éppen a baloldal szavazótáborát erősítik. Az ezzel való érvelés tehát hiteltelen.

Még akkor is, ha azt mondjuk, "legalább annyiban adózik, hogy itt költi el a pénzét". Igen, de milyen pénzét? Amit nem megtermelt, hanem az államkaszából segélyként kapott, vagyis annak egy része adó formájában visszakerül - több semmivel sem lesz, csak kevesebb. Ez nem produktum.

Hagyjunk fel a szavazati joggal, és az adózással, mint érv. Ha nincs nyílt válasz a két dolog közötti párhuzamra, akkor ezt feleslegesen írja le bárki is, nem ad igazi választ.

2016. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én nem megyek el szavazni. Az elmúlt tizenkét évben, amióta nagykorú vagyok, egyszer, az elején szavaztam és nem tetszett. Azóta nem szavazok, de amikor most azt magyarazták azok, akik anno meggyűlöltették velem a szavazást, hogy ha nem megyek, az mit jelent és akkor melyik csoportba tartozom, akkor kísértésbe estem. De legyőztem. Jogom van nem elmenni és jogom van ezt semmivel vagy azzal indokolni, amivel akarom. Nem büszkeség, de nem is minden tettemre vagyok büszke.
2016. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19

Te már oda születtél ahol csak jogod van.

Majd az unokáidnak is mond ezt el.

2016. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!