Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest azért tart még...

Budapest azért tart még mindig Bukarest meg Belgrád szinten, mert a lakói kommunista mentalitásúak?

Figyelt kérdés

Az EU top 3 legélhetetlenebb fővárosa közé tartozik a miénk. Nagyon lehet érezni a különbséget, én már jártam Varsóban, Prágában, Pozsonyban és azokban a városokban rendre Nyugat-Európában éreztem magam, de Budapesten... enyhén szólva is lepukkant, elmaradott, szinte már azt kell mondjam balkáni feelingje van. Az igazi Nyugathoz meg inkább ne is hasonlítsuk, pl. Bécshez, mert a különbség szavakban meg sem fogalmazható.

A politikát tekintve, az elmúlt 27 évben mindig is az volt a legvörösebb része az országnak, és még most is az, ez jól látszott a mostani okt.2-ai népszavazáson, hogy ott hallgattak leginkább Gyurcsányra meg a liberálisokra.

Ez lehet az oka, emiatt tart még mindig egy balkáni nagyváros szintjén Budapest, és képtelen felzárkózni még a közép-keleti városokhoz is?


2016. okt. 6. 11:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Azért mert kapitalisták. A kapitalizmus az előremozdulás kerékkötője.
2016. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném az arcod, mikor rájössz, hogy Bécsnek milyen erős és hosszú "vörös" történelme van. :D
2016. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%

'Nem. Azért mert kapitalisták. A kapitalizmus az előremozdulás kerékkötője.'


29-es, ezt a mocskos kapitalistázást hányszor fogod még benyögni a továbbiakban? :)

2016. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Kései Sirató ***** válasza:
81%
Jártál már Bukarestben? Én igen, és nem mondanám, hogy egy szinten van Budapesttel. Meg se közelíti.
2016. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszem, a 2. válaszoló K.O.-t adott a kérdésednek.


Nem a kommunista mentalitás a lényeg, hanem az emberi igénytelenség.

2016. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy az elmúlt 27 vezetői, mind bent ültek a kommunista rendszerben, és most is ott ülnek.

A Fidesz elmúlt 6 éve a kommunizmusról szólt, mindent visszaállamosított.

2016. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken sokkal erősebb a kommunista mentalitás, ezt vidékiként mondom. Csak ugye most a legerősebb kommunista párt pont a naramcs színű...
2016. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
46%

Értem, tehát a kommunisták a kuka mellé dobálják a cigicsikket és a szemetet, a kapitalisták pedig a kukába, mert ők jó emberek.

A kommunisták ellopják a pénzt, így nem marad arra, hogy régi épületeket újítsunk fel, a kapitalisták ezzel szemben önzetlenek, nem lopnak el egy forintot sem, mert a kapitalisták nem szeretik a pénzt.


Aha, értem.

2016. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

A baloldalra jellemző messiásvárás a "munkás" kerületekben igaz csak, meg egy vékony budai "értelmiség", akik azt hiszik az ő seggükből jön a napfény.


Szerencsére egyre nagyobb kisebbségben vannak, és a kétfarkúak sem tudtak igazán "trendi elhatárolódó" párttá válni a fiatalok körében. (Vajon miért lol:D)

2016. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
5%

"29-es, ezt a mocskos kapitalistázást hányszor fogod még benyögni a továbbiakban? :)"


Sokszor. Amíg az összes kapitalista el nem lesz takarítva.

2016. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!