Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A zsidók és a liberálisok...

A zsidók és a liberálisok miért tagadják a holokausztot és a nyilas terrort?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam a belvárosban és láttam, hogy tiltakoztak a német megszállás áldozatainak emléket állító szobor ellen.

Miért tagadják a zsidók és a liberálisok a német megszállást és az áldozatokat?


Ilyet csak a szélsőjobboldali újnáci oldalon lehet viszontlátni, csak azok tagadják ezt.



2016. okt. 16. 00:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

"Miért tagadják a zsidók és a liberálisok a német megszállást és az áldozatokat? "


Ezt melyik képen olvastad?

2016. okt. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
50%
#2: Úgy tagadják a Megszállást, hogy szerintük készségesen együttműködött mindenki mindenkivel, nem kellett külön megszállniuk minket, sőt őket túllihegve, önállósodva is üldöztük a zsidókat ...
2016. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

"Úgy tagadják a Megszállást, hogy szerintük készségesen együttműködött mindenki mindenkivel,"


Erről se nagyon olvastam, pedig szoktam baloldali hírportálokat olvasni. Mondjuk azt is túlzás kijelenteni, hogy a megszállást követő dolgokért egyedül a németek felelősek. Szerintem el kellene már fogadni, hogy voltak akik Szálasi vezette Nyilas-mozgalom tagja volt, segítette a németeket azon tagjait, akik a zsidókat üldözték. Ugyanakkor jelen voltak az országba kommunisták, akik megpróbálták információ ellátni a szovjet csapatokat és támogatni a harcban. A lakosság nagy része pedig próbálta túlélni az egészet és valószínűleg tettek olyan dolgokat, amiket nem kellett volna, viszont a káosz közepén, szerintem nehéz megállapítani, hogy mi a helyes vagy helytelen.

2016. okt. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
#5:"Egyre több a túlélő". Na, igen, így volt ez az '56-os hősökkel is.
2016. okt. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
26%
#5: Szálasiék bűneit senki nem tagadja, még a másik oldal sem, nem is ők a vita tárgyai, hanem itt inkább Horthy-ra meg a köznépre is próbálják kiterjeszteni a felelősséget, hogy a zsidók összefogdosásakor miért nem alkottak akadályozásul, tiltakozásul élőláncot az emberek, nem zavartatván, hogy a helyszínt gépfegyveres német vagy nyilas katonák és járművek biztosították, s ennek szellemében hangoztatják ad nauseam és demagóg és elmebeteg módon, hogy "Vétkesek közt cinkos aki néma".
2016. okt. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
3%
Nem #5-ösnek ment a hozzászólásom, hanem tobasnak, de sztem átjön a hibás számozás ellenére.
2016. okt. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Jeffrey Spender szerintem akkor is a kormány hibázott ott akkor, hiszen többször is kijelentette, hogy a megszállás napjától a jogállam megszűnt és onnantól mindenért a németek a felelősek. Én biztos nem így kommunikáltam volna le.

Másodszor azért szembe kell néznünk a ténnyel, hogy valamikor sajnos kialakult a társadalmunkban ez a feljelentgetés szokása. Ahogyan Hofi mondta: "Nálunk ez a tetű, szemét névtelen feljelentgetés népi hagyomány és ezekből még rengetegen élnek a mai napig. ... A címet ugye tudja, papírja van, ceruzája van, Följelent kész és ez a három indok elég ahhoz, hogy a feljelentését komolyan vegyék."

2016. okt. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%
1:35, csakhogy az 56-os hősök soha egy fillér kártérítést nem kaptak senkitől. De mások se, akiket a kommunista rezsim irtogatott 45 évig, ideértve a katyni lengyeleket, vagy a krími mongóltatárokat is.
2016. okt. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

50%:


Írtam egy hosszú sort ,de inkább kitöröltem ezzel azt mutatva ,hogy még azon a szinten SE vagy ,hogy köszönő viszonyba lehessünk. Nem ,hogy még vitatkozni. Egy kurv🅰 nagy fogyatékos f🅰sz vagy. Ennyi.

2016. okt. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
#19:Lehet, de erről nem a zsidók tehetnek, hanem a magyar állam. Ettől még én semmi kivetnivalót nem találok abban, ha az elrabolt vagyonuk, vagy éppen kiirtott családjuk miatt, a holokauszt áldozatai "kártérítést" kaptak, ha ez egyáltalán lehetséges. Egy orvosi műhiba áldozata után is kártérítést fizetnek (sikeres per esetén), itt meg azért sokkal többről volt szó, műhibánál.
2016. okt. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!