Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szívessen támogatjátok az...

Szívessen támogatjátok az egyházat?

Figyelt kérdés

N.o-ban a fizu 8%-át vonják egyházi adóra.

Itt mennyi lesz?


2010. ápr. 26. 01:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%

jaj ez a kérdés kár volt

a hazátlan szocik úgy is lehurrogják...


én ugyan nem járok templomba de támogatom őket

2010. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
27%
Egyházi hozzájárulás pontosabb nevén. És igen, szívesen.
2010. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%

mért kéne támogatni az egyházat?


aki hívő és igényt tart rá, az fizessen nekik perselypénzt vagy adományokat, az ateistákat meg haggyák békén.


amugy azért fizet az állam az egyháznak, mert 1948-ban rengeteg földet elvettek tőlük, azokat nem tudják vissza adni, ezért fizetnek nekik pénzt. erről az oldalról viszont jogos a követelésük.

2010. ápr. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%
Igen,bár magam nem vagyok egy gyakorló hívő( zsidó vagyok,de sajnos gyenge jellemként nem gyakorlom eléggé),de gyakran adom az egy százalékomat keresztény felekezetnek,mert tudom,hogy az egyházak által működtetett iskolák,kórházak,óvodák,alapítványoknál jó kezeknben lesz,mert ők-a hit miatt is-sokkalta korrumpálhatatlanok és sokkalta empirikus,abb és jobban bánnak egyéni lemondásokkal az emberekkel az emberekért,mint egy sima alapítvány.Gondolok itt arra,hogy egy alapítvány elnöke megenged magának bmw-t,nyaralást-még ha az nem az alapítvány pénze,tehát nem sikkaszt-addig egy református lelkész lemond a saját dolgairól is a híveknek.
2010. ápr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Azért mert a szocik elvették az állami intézményektől a pénzt.És nagyon helyes lenne,ha a Fidesz bevezetné most a külföldi mintát,ahol az állam szedi be és nem lehet "elfelejteni" befizetni.

8% a fizetésből az miért gond?

2010. ápr. 26. 01:20
 6/31 anonim ***** válasza:
37%

1:10

Azért kell támogatni az egyházakat,mert ez a közteherviselés:Ha te el akarsz olvasni egy könyvet,de nincs rá pénzed;elmész egy könyvtárba,amit az állam tart fenn az én adómból is,pedig nekem van pénzem könyvre.

Vagy mászókára akarod vinni a gyereked,de panelban laksz,leviszed a játszótérre,amit az én adómból építettek,pedig nincs gyerekem.

Vagy utazol majdan Budapesten 4-es metróval,amit az én adómból is építettek,pedig nem vagyok Bp-i.

Vagy beteg leszel és orvoshoz mész,aki fizut kap,az én adómból,pedig kb 3 éve nem voltam beteg.

Vagy nagymamádhoz ebédet visznek vagy szociális otthonba kerül,ott is kapnak fizut az ápolók,dolgozók az én adómból is,pedig nem is lakom ott.

Vagy börtönbe kerülsz-remélem nem-ott is az én adómból is tartanak el,pedig hozzám törtél be.

Vagy templomba akarok menni mert az esik jól,nem a pszichiáter(szintén adóból)kocsma,uszoda(szintén adóból)koncert-színház-futballmeccs(szintén),vagy egyházi iskolába akarok járni,de nincsen pénze a híveknek templomra,iskolára,akkor megoldják adóból.Ahogy megoldják a sok államilag támogatott klubokat is (mert hiszed vagy sem még az mtk a fradi és a putnoki törekvés is kap pénzt az önkormányzattól).Nem csak kenyérre van igény,hanem annak a sok embernek,akik hívők,azoknak egyházra is.

2010. ápr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem igazán értek egyet vele.

A 8% a fizetésből az ugye nem pluszba jön még az adók mellé?

Ha viszont nem pluszba jön, akkor így kevesebb pénzt kap az állam, mert a fizetésem 8%-a (ami rohadt sok pénz ha belegondolsz, havi 200.000-nél már 16.000Ft, és ez csak 1 ember) az egyházé lesz.

Az emberek többsége nem jár templomba se egyházi iskolába, akkor mégis minek kéne a többségnek a pénzéből ezeket támogatni?

Azért mert régebben a kereszténység volt az államvallás Magyarországon?

2010. ápr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Ráadásul mennyivel több már a fizetés 8%-a, mint az éves befizetett adó 1%-a.

Vagy én értek félre valamit?

2010. ápr. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
35%

1 36:


akkor a manikűrt ne támogassuk állami pénzből, mert azt is használja valaki...?

2010. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
De a manikűrös képzést,mint szakmunkásképzéseket támogatja az állam.Sőt az orvosképzést is.De ilyen logika mentén nem kéne semmit ugye?Mindenre dobják össze a pénzt azok akik igénylik.Lehet hogy rosszul járnának egyesek és jobban az egyházak,mert akkor-ki tudja mennyien,a magam példájából kiindulva-nem támogatnám a Bpesti tömegközlekedést,az autópályaépítést,a MÁVot,a Szigetet(amire a főváros ingyen biztosítja a helyet),az engem nem érintő kulturális rendezvényeket,a dohányosok,alkoholisták gyógykezelését,a sporteseményeket,a művészeti/bölcsészoktatás javarészét,az árvízvédelmet,hanem adnám az egyháznak.Szerintem sokan lennének így.És nem biztos,hogy az jobb lenne.
2010. ápr. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!