Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a libsi? Kikre mondják?...

Mi az a libsi? Kikre mondják? Te az vagy? Felvállalod? Olyasmi lehet, mint a komcsi?

Figyelt kérdés

#jdjdjs
2016. okt. 20. 15:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

A "libsi" a liberális akar lenni, csak jobboldaliul van. Szabadelvűséget jelent, de ha beírod a gugliba a wikipédián pl szépen össze van foglalva.

Sajnos az utóbbi időben szitokszó lett belőle, pedig az egész európai néppárti jobboldal, Merkellel együtt liberálisnak vallja magát. Pont az ellentéte a komcsinak, leginkább azért mert a liberalizmus a magántulajdon védelmét, tiszteletét hirdeti, addig a kommunizmus a közös javakban hisz.

2016. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

Pont olyan. Elméletileg a liberális "beceneve", gyakorlatilag mindenkit ezzel a jelzővel illetnek, aki nem kormánypárti/jobbikos.

Bár számtalanszor megkaptam már, nem vagyok az.

2016. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. okt. 20. 16:06
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Azoktól, akik szitokszónak szánják, számomra dícséret!
2016. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Kiegészítve az előttem szólókat:

Egyesek szerint antiszemita felhangja is van, mivel szerintük ez a Liberális és a Bibsi (=zsidó) szavak összeolvadása.

Én ennek nem vagyok a híve, szerintem egyszerűen lekicsinylő becézés, mint a komcsi, japcsi, stb..

2016. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

Libsi.

Valami wikipédiás, sehol nem létező, max nyomokban fellelhető eszme, ami mögé bújva egyesek előadják a nagy elfogadót, a haladó értelmiségit, közben meg semmivel nem különbek azoktól, akik ellen harcolnak.

Tipikus példa, egyik kedvenc mondatuk:

"A magyarok rasszisták."


Remélem nem kell kifejteni, hogy mi ezzel a probléma.

A legjobb, hogy nem határolódnak el tőle, hanem próbálják megmagyarázni, hogy ez mennyire igaz.


Esetleg itt van egy kis cikk a liberalizmus áldozatairól:


[link]

2016. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Én komcsi (pontosabban kommunista szimpatizáns) vagyok és undorodom a liberálistól. Mert amit és akit a véleményformáló értelmiség arrogáns módon liberálisnak nevez, annak semmi köze nincs a szabadsághoz - vagy csak nagyon áttételesen. Úgy mint a kizsákmányolás szabadsága, az emberi jogok SZABAD megkurtítása. Az ún. neoliberalizmus pedig a gyakorlatban olyan elveket takar, amit egy jobb korban csak úgy neveztek, hogy neokolonializmus (=újgyarmatosítás).

Ez így elég durván hangzik. Ennél durvább már csak az lesz, ami most következik: tehát az illiberális állam. Más formában: putyinizmus, NER, turáni átok - tkp. a megjavított fasizmus. (Mussolini, Gömbös, Netanjáhu, és a Fekete Százak után.) Dalolva és menetelve masírozunk afelé. Mellesleg ahogyan azt az "ó-sztálinisták" és maoisták megjósolták volt - vagy fél évszázaddal ezelőtt. Még mielőtt kitakarították őket a reformerek: az a sok okostojás, akik azóta már jól eleresztett polgárok.

2016. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Szegény Kossuth Lajos, forog a sírjában.
2016. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

De tudják egyesek szidni a liberalizmust, de többek között a liberalizmusnak köszönhetik, hogy írkálhatják ide a baromságaikat mindenféle következmény nélkül. De eszükbe se jut, hogy a kommunizmusban ezt nem lehetett volna csak úgy megtenni.


Kérdezőnek: A legfontosabb különbség, hogy míg a liberalizmus nem csak a saját, hanem a másik szabadságát és véleményének szabadságát is hirdeti , addig a kommunizmus megpróbálja elnyomni a másképp gondolkodókat. A jobbosok is nehezen viselik a másképp gondolkodókat, miközben elfelejtik, hogy ők vannak kormányon már lassan 7 éve.

2016. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

Mi az a libsi?

Liberális.A libsi annak a rövidített verziója.


Kikre mondják?

Például, akik támogatják a közel-keleti,afrikai migrációt, genderizmust meg a hasonlókat.

2016. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!