Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is van, aki szerint az...

Más is van, aki szerint az Illés-féle Szózat feldolgozás jobb?

Figyelt kérdés

Itt az eredeti:

[link]


És itt az Illés-féle:

[link]


Mi kórusban énekeljük az iskolában az Illés-félét ( gimnázium, készülünk az október 23-ai előadásra ) és sokkal jobban hangzik.

Persze a videó amit linkeltem nem annyira adja vissza, de kórusban nagyon jó.

Mi a véleményetek?


2016. okt. 20. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szép szép, de négy perc.
2016. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges elnyújtani. Amikor régen iskolában énekeltük, akkor az egész iskola felállt és egyszerre énekelte. Ezt ugye most csak azok tudják, akik a kórusba vannak.
2016. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# igaz, de rövidíteni lehet rajta. Viszont igazad van, 3,5-4 perc az nagyon hosszú.

2# azért a Himnuszt és a Szózatot mindenkinek illik tudni. De neked is igazad van, hosszú.

2016. okt. 20. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Mert Magyarországon úgy működnek a dolgok, hogy minden, ami régen vót, az legyen most és jövőre is, mert nem lehet változtatni, ha a Jóisten beledöglik, akkor sem.

Ilyen az oktatásunk is már jó pár évtizede. Ilyen az egész ország. Hiába szebb és jobb, olajozottabban működő, akkor is az a jó, ami már van.

2016. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem tetszik. Az Illés-féle gyakorlatilag egy sor ismétlése, ráadásul végig ugyanaz az egy dallammotívum ismétlődik négy percen keresztül.


Az Egressy-féle változat ünnepélyesebb és jobban érzékelteti a vers különféle hangulatait. Dehát az egyik ugye komolyzene, a másik meg folkrock.

2016. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"2# azért a Himnuszt és a Szózatot mindenkinek illik tudni. De neked is igazad van, hosszú."


Arra gondoltam, hogy nekem elkezdted játszani az Illés-félét, akkor nem tudom megállapítani, hogy most a videó alapján 1:12-nél kezdjük énekelni az első versszakot, majd 1:47-nél újra az első versszakot énekeljük és nem a másodikat (sohasem énekeltem úgy el a Szózatot, hogy megismételjük egyik versszakát), azon kívül ebbe nincs benne a második versszak így olyan lenne számomra, hogy mintha befejezetlenül érne véget.

2016. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a második versszak nélkül olyan fura, így sem énekeljük el az egészet, hanem az első két versszakot, erre most azt is lefelezik és azt az egyet ismételgeti.
2016. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A stílusa tetszik, de ez egy versszak 4x. A második mindenképpen kell, annak ütősebb és aktuálisabb a szövege. Ha hozzá lenne írva a második versszak gond nélkül elfogadnám. Pedig és a sátáni őskonzervatívokhoz tartozok, akiknek semmi sem jó ami változik "ha a Jóisten beledöglik, akkor sem."
2016. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!