Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ayahuasca alapanyagai...

Az ayahuasca alapanyagai kábítószernek vagy pszichotróp anyagnak minősülnek feldolgozás előtt?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Már egyszer megkérdezted, ott válaszoltam is neked.

C típusú anyagnak minősül, ami a mai törvényi szabályozás által, ma drognak számít!

2014. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Folyékony Szilárd válasza:
Attól, hogy valami drognak minősül még nem illegális, az illegális drog a kábítószer. Azért nem mindegy, hogy valami drognak vagy kábítószernek minősül.
2015. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért ez így elég általánosítás. A C lista szerint a tevékenység és a DMT tartalmú főzet szándékos, tudatmódosító céllal történő készítése minősül szabálysértésnek, vagy bűncselekménynek.


Az ayahuasca fő hatóanyaga, a DMT egy természetazonos anyag. Sőt, az emberi szervezet is szép számmal termeli. Jogilag már az is kérdéseket vet fel, hogy melyik DMT molekula az enyém, és melyiket vittem be mesterségesen kintről. De mondok jobbat. Mivel ennyire általános anyagról beszélünk, rengeteg jelenleg is kereskedelmi forgalomban lévő termékben megtalálható, amiket más célzattal gyártottak. PErsze ezekből nem lehet a szakrális Ayahuascát elkészíteni, inkább csak azért írtam be ezeket a dolgokat, hogy világossá váljon, a törvényi szabályozás nem igazán ura a helyzetnek. Egy kaptafára vették ezt a több ezer éves gyógyító főzetet a mindenféle designer drogokkal. Nem hogy a használat eredményei nem lettek kivizsgálva megfelelően, de a kémiai alaposság is hiányzik a jelen törvényből.

2017. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!