Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai Magyarországon miért...

A mai Magyarországon miért ilyen magasak az árak? Ha nem tudunk Nyugati gazdasági körülményeket teremteni, legalább miért nincsenek Keleti árak?

Figyelt kérdés
Az átlagos magyar fizetés kb. semmire se elég. De ha nem elég, akkor legalább kompenzálásként miért nem olyan olcsó minden, mint mondjuk Ukrajnában?

2016. okt. 22. 19:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

mert a mi országunkban azt a példát akarja követni mindenki, amit lát az ország vezetőségétől. Magyarán könnyen és gyorsan meggazdagodni.


Ezt pedig úgy lehet, ha nagy haszonkulccsal adják az olcsón előállított terméket.


szerinted miért is kerül egy pizzaszelet 480Ft ba, mikor egy egész pizzát már 990ért kapni? a vicc az, hogy az egyikkel sem fogsz jóllakni.

2016. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
2%

Én itthon is kapok jó minőségű terméket olcsón, akkor hogy is van ez?


Amúgy megint egy totál értelmetlen, provokatív kérdés konkrétumok nélkül.

Minek az ára magas neked? Mi az ami Ukrajnában olcsóbb és jobb? Mik azok a keleti árak? Mik azok a nyugati árak? Miért hiszed te azt, hogy egy xy országban gyártott termék gyártása 100 forintba kerül, akkor nekünk csak azért fogják 70-ért adni, mert mi "szegény keletiek" vagyunk?

2016. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
5%

"Ezt pedig úgy lehet, ha nagy haszonkulccsal adják az olcsón előállított terméket.


szerinted miért is kerül egy pizzaszelet 480Ft ba, mikor egy egész pizzát már 990ért kapni? a vicc az, hogy az egyikkel sem fogsz jóllakni."


Na most mondanám azt, hogy én pizzaszeletet 200-220 forintért szoktam venni, normális pizzát meg nem látni sehol 990-ért, de nem mondom. Eleve egy rossz példát hoztál fel. A vendéglátás a világon mindenhol magas haszonkulccsal dolgozik, 200-300% (!!!) az átlagos.

2016. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
67%
Ukrajnába jártam párszor én is. Elgondolkodtam már, talán Ungvárra, vagy Munkácsra ki kellene költözni. Jobban élnék ott mint itt, az biztos.
2016. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%

" Ukrajnába jártam párszor én is. Elgondolkodtam már, talán Ungvárra, vagy Munkácsra ki kellene költözni. Jobban élnék ott mint itt, az biztos."


Hát az tuti. Csőd szélén táncoló ország egy polgárháború közepén. Komolyan ennyire nincs realitásérzéke senkinek? Attól mert kisebb adó sújtja a cigit, az alkoholt meg a benzint mindjárt jobb hely?

2016. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
8%
Nyugaton még jó minőségű árut nem adtak el. Ott csak szar van, meg fos.
2016. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%
Aki azt képzeli, hogy itthon nyugati árak vannak, az még nem járt nyugaton. Ukrajna meg megint más világ, ti is csak a magyar fizetésetekből tudnátok ott királykodni, a helyiből felkopna az állatok.
2016. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
71%

"Elgondolkodtam már, talán Ungvárra, vagy Munkácsra ki kellene költözni. Jobban élnék ott mint itt, az biztos."


Csak tessék, vagy a románisztáni "jólétbe" is mehettek! :)

2016. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként kérdezzetek meg pár kárpátaljai magyart is milyen kánaán van náluk, milyen jól élnek, mi a véleményük, a "kiruccanás" helyett!


Tipikus proliduma.... :)

2016. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
65%
Csak, hogy érdemben is választ kapj a konkrét kérdésedre, azért vannak Nyugati árak, mert az EU nem egy szeretetszolgálat, bárki bármit is hisz vagy gondol. Nem a két szép szemünk miatt vettek be minket anno az EU-ba, és bizony az EU-s tagságnak hátrányai is vannak. Azért kapjuk az EU-s támogatásokat, hogy abból a pénzből fel tudjuk vásárolni a nyugati cégek termékeit drágábban, miközben olcsón előállítjuk azokat.
2016. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!