Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai Magyarországon miért...

A mai Magyarországon miért ilyen magasak az árak? Ha nem tudunk Nyugati gazdasági körülményeket teremteni, legalább miért nincsenek Keleti árak?

Figyelt kérdés
Az átlagos magyar fizetés kb. semmire se elég. De ha nem elég, akkor legalább kompenzálásként miért nem olyan olcsó minden, mint mondjuk Ukrajnában?

2016. okt. 22. 19:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha van aki meg tudja venni ennyiért, miért legyen olcsóbb?
2016. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
azért mert ma Magyarország az adókból tartja fent magát de ez se fog sokáig menni
2016. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
A bolti árak tényleg nem olcsóbbak egy fillérrel sem, sőt még a magas áfa miatt egy kicsit drágábbak is. A szolgáltatás árak vidéken és külső-Budapesten olcsóbbak, belső-Budapesten viszont majdnem nyugati színvonalúak. 1 hónapja voltam pl. a Morrison's 2-ben, és képzeld el, hogy 95% külföldi volt! Egy magyar pár volt az egész helyen, azon kívül én voltam az egyetlen magyar férfi, volt még pár magyar ribkó akik külföldi pénzes pasira vadásztak. Ez még amikor Bp.-re jártam egyetemre 4 évvel ezelőtt ez a szám még 50% alatt volt. Úgy vettem észre, hogy kezdik "kiszorítani" a magyarokat a külföldiek a drága pest belvárosi árak miatt, és a magyarok a külvárosi kiskocsmákba kényszerülnek. Bizony egyre szarabb az életszínvonal, tényleg csak külföldön lehet emberhez méltó pénzt keresni. Külföldön még a segédmunkás réteg is itthon "gazdag külföldinek", de legalábbis határozottan tehetős valakinek számít.
2016. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Shai-Hulud ***** válasza:
21%

Szóval nyugati minőséget szeretnél, de keleti árakon. Nem rossz ötlet, de szerintem illúzió.

Szokj hozzá, hogy ha olyan minőséget szeretnél, mint ami egy polgári társadalomban van, az sokkal drágább, mint az a minőség, ami a Balkánra (és általában tőlünk keletebbre) van.

2016. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Többször jártam már Ukrajnában vásárolni, mivel Szabolcsi vagyok és állítom, hogy ott magasabb minőségű minden mint nálunk. Sosem ettem még rossz ukrán ételt, ukrán termékekből sosem fogtam ki valami silány szart, ellenben Magyarországgal!
2016. okt. 22. 19:47
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Igen, az árak nyugatiak, a fizetések keletiek. Ráadásul azt is tegyük hozzá, hogy a nyugati árak mellett még jól át is vernek, tehát a minőség és az emberek becsületessége is a béka s.egge alatt van.
2016. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Shai-Hulud ***** válasza:
13%

Jaj, tudjuk, hogy itthon minden szar, a nyugat meg még szarabb, bezzeg azok a kiváló minőségű ukrán és még inkább orosz termékek, na azok ám az igaziak! Nem is tudom, miért nem azokat keresik mindenütt a világon, olyan hülyék az emberek.

Köszönjük a mai propaganda műsort, de inkább lapozzunk arrébb.....

2016. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
én is jártam ukrajnába romániába sokkal jobb a termékük itt nagyon drágán eheted a moslékot
2016. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ha kapnék valami jó ajánlatot Ukrajnából simán átmennék oda élni!
2016. okt. 22. 19:55
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Csak a saját tapasztalatomat írom, nem vagyok se Nyugat se Oroszország ellen. Én is jártam Ukrajnában, és tényleg jobb minőségű termékeket kaptam, nevetségesen olcsó áron.
2016. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!