Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi magyarok mi minden miatt...

Mi magyarok mi minden miatt lehetünk hálásak az Európai Unió-nak?

Figyelt kérdés
Ti milyen dolgok miatt vagytok hálásak az EU-nak?
2016. okt. 25. 15:17
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Elsősorban azért, mert befogadtak.
2016. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk azért, hogy nem hagynak minket Észak-Koreává fejlődni, amivé egyébként nélkülük válnánk.
2016. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Amit az egyes és kettes írt, plusz, magát azt hogy a nyugati világhoz csatol, a keleti helyett.
2016. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Erről Brian jut az eszembe:

"Jól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezetékhálózattól... mit tettek a rómaiak értünk?"

2016. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Azt a temerdek penzt, ami miatt kb az orszag működik. Jó szinten lennénk ha nem lopnák el az unios penznek a felét a parlamentben ülő honfitársaink. Szóval rengeteg pénzt és azt hogy mèg EGYELŐRE nem vagyunk Kelet-Románia szintjén.
2016. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
eu-s pénzek, amiket persze elmutyiznak, és a többit már írták
2016. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem sok hálával tartozunk az EU-nak, tekintve, hogy az nem egy jótékonysági szervezet, ami csak ad és ad.


Olvasatomban az EU inkább egy olyan nemzetek közti összekovácsolódás, ami csak és kizárólag az esélyét adja meg a nagyobb összhangnak/egyenlőségnek.

Jogi és gazdasági irányelveket fogalmaz meg, amikben munka és pénz van, DE nem kötelező betartani őket, csupán ajánlott. (Gyorsabb mintha most a szlovákokhoz alkalmazkodnánk, aztán velük karöltve az osztrákokhoz..és így tovább, és így tovább) Olyan kötött támogatásokat nyújtanak, amikkel a fejlesztés a céljuk, nem pedig a zsebpénz.


Ha ezeket a lehetőségeket Mo. nem tudja kihasználni, sőt, nem is szándékozik, akkor az egyéni probléma.

Ha viszont él a lehetőségeivel és fejleszt és terjeszt és élvonalba kerül, szerintem az sem az EU érdeme, hanem a miénk. Az EU érdeme csupán annyi, hogy megterítette az asztalt.

2016. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Birom hogy úgy van beállítva az unió hogy csak nekünk van belőle hasznunk. Az Uniónak ugyan olyan haszna van belőlünk mint nekünk belőlük.
2016. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen, csak azt felejtik el sokan, hogy tagságunkból kifolyólag a jogokkal együtt kötelességeket is kaptunk, amit egyre inkább derogál betartani,...de minimum elkezdtünk károgni...
2016. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Én természetesen a pályázatokon keresztül elnyerhető anyagi források miatt vagyok hálás, mert ezekből rengeteg olyan fejlesztés valósult meg eddig is, ami közvetlenül mind a munkámban, mind azon kívül nagy segítséget jelentenek... előző voltam
2016. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!