Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha betiltanák...

Nem lenne jobb, ha betiltanák a lakossági földgázellátást meg a kályhában tüzelést és inkább az áram lenne olcsóbb?

Figyelt kérdés

Gázzal és fával vagy szénnel fűteni sokkal veszélyesebb, mint elektromossággal, ennek ellenére manapság is sokan használják, főleg olcsósága miatt.


Sok lakásban gáztűzhely, gázbojler, gázkonvektor van, még fa- vagy széntüzelésű kandalló, kályha vagy tűzhely is előfordul.


Ezek veszélyesek, mivel nyílt láng van a lakótérben, szén-monoxid szivároghat a lakásba, ráadásul kormoz is.


Nem lenne jobb, ha csökkentené az állam a villanyszámlát, jutányos áron juttatna az embereknek villanytűzhelyet, villanybojlert és villanyradiátort, majd megszűntetné a lakossági földgázellátást és a hőerőműveket fűtenék csak a gázzal?


Hasonló okokból a tüzifát/szenet is száműzni lehetne, hiszen manapság már a legkisebb faluban is van villany, nem kell úgy fűteni, mint a 19. században.



2016. okt. 28. 00:52
1 2
 1/11 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%

Nem lehet csak úgy betiltani, egyik percről a másikra, csak lassan átállni, amit egyébként már megkezdtek.

Van róla valamilyen környezetvédelmi törvény, ami tiltja, hogy újonnan köttess be gázt. A villanyra való átálláshoz kedvezményt adnak, mondjuk ez lehet, hogy csak önkormányzati szinten van így.

2016. okt. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ide még a fa/gáz sem jutott el, nem hogy a villanytüzelés. Menj le egyszer egy kis városba/faluba, télen meg lehet fulladni mivel minden ötödik ház szeméttel tüzel, nincs pénzük fára sem.


Amúgy jobb lenne, de sajnos a villanyt több energia előállítani mint a földgázt/fát elégetni.

2016. okt. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem veszélyesebb a gáz, vagy fatüzelés, mint a villany. Mások a veszélyforrások, ez tény. Viszont ha jövő télre mindenkinek át kéne állni, szerinted mi lenne? Mert szerintem akkor jönnének csak igazán a lakástüzek. Ugyanis jelenleg még mindig rengetegen elhanyagolják az elektromos hálózat karbantartását. Ráadásul a legtöbb ház rendszere nincs felkészülve plusz 30Kw-ra.


Egy rendesen karbantartott gázkészülék, vagy fatüzelésű berendezés pontosan annyira veszélytelen, mint a villanyfűtés. A legtöbb tragédiát itt is az okozza, hogy nincs karbantartás. Mert vagy nincs rá pénz, vagy annyira skót a tulaj, hogy nem áldoz rá.

2016. okt. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

De igen, jobb lenne!

Ugyanakkor be kéne tiltani minden nyerolaj-származék (benzin, gázolaj stb.) használatát is, ezzel sok élet lenne megmenthető!

2016. okt. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
ha villanyra átállna mindenki, szerintem rengeteg elektromos tűz lenne, sok házban elöregedett korszerűtlen vezetékezés miatt, nem bírnák a terhelést
2016. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már azzal megelégednék, ha a lignitet tiltanák be. Lehet, hogy nagyon olcsó, de kén-dioxid képződik égésekor, amiből egy kis kémiával jól tudjuk mi lesz esős időben. Ezen kivül iszonyat büdös, csípős szaga van.


Kisebb faluban lakó ismerősöm szerint náluk többen vannak olyanok, akik konkrétan azt tüzelik, amit otthon találnak: műanyag, gumi kommunális hulladék. Meg lehet fulladni, fekete füst terjeng mindenütt!

Én összetenném a kezem, ha mindenki csak fával-szénnel tüzelne.


Szóval kérdező én az ilyen veszélyes anyagokkal való tüzelést tiltanám be, mert nekem meg jogom van nem megfulladni.

2016. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

Ne erõltesd a gondolkodást! :)


És nem lenne jobb, mellesleg az áram elõállítása is ugyanúgy szennyez lényegében....

2016. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KecskeShajt újra! ***** válasza:
59%
Áramot elő lehet állítani naperőművel, vízerőművel, atomerőművel és gázerőművel is, nem csak környezetszennyező megoldások léteznek. Ráadásul magasfeszültségre (alacsony áramerősséggel) feltranszformálva gazdaságosan el lehet juttatni nagy távolságra is.
2016. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Enigma-108 válasza:

Kedves kérdező !

"Sok lakásban gáztűzhely, gázbojler, gázkonvektor van, még fa- vagy széntüzelésű kandalló, kályha vagy tűzhely is előfordul.

Ezek veszélyesek, mivel nyílt láng van a lakótérben, szén-monoxid szivároghat a lakásba, ráadásul kormoz is."


Nem lenne jobb ha inkább az egyoldalú gondolkodást tiltanák be ? :)

Az idézett kifejtésedből kiderül, hogy elég hiányosak a tüzeléstechnikai ismereteid.

Csak hogy tudd egy átlagos háztartás ÉVES energiafelhasználásának több mint fele, kétharmada a fűtésre fordított energia amit te szeretnél elektromos árammal kiváltani. Jelenleg a paksi atomerőmű az országunk áramellátásának FELÉT fedezi.

Elmondanád hova gondoltál még másik 3-4 atomerőművet építeni mikor még a jelenlegi 1 bővítése ellen is ment a rinya meg széleskörű hiszti ?

Példaként Franciaországban árammal fűtenek...kell is hozzá 19 atomerőmű 58 blokkal.

Miért ezt a példát hoztam fel? Mert amit nem tudunk magunk megtermelni azt külföldről kell megvenni, az áramot is.

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bereczk Jénos ***** válasza:

Ez egy igazi nagy falat, ha isszuk a vizet jó, ha úszni nem tudunk és belefulladunk, nem jó! Ha felkapcsoljuk a villanyt és világít, jó, ha megérintjük a csupasz vezetéket, nem jó! Ha begyújtunk a kazánba, meleget ad, jó! Ha az égés nem jó, megmérgezhet a CO, vagy megfolyt a CO2, nem jó!

Talán mindenre érvényes, hogy valamiért jó, vagy valamiért rossz!!!!

Aztán kiragadunk a sok jó és rossz közül egyet, ezt a sárgaföldig lejáratjuk, Hogy ez jó is lehetne, ha ismernénk a rosszak tulajdonságait!!

Kezdjük a villannyal: Már majdnem minden házba bevezették, nyugodtan mondhatom egyszer mindenkit megütött és ha megúszta élve, tudni fogja,

nem szabad hozzányúlni, de sajnos történt sok baleset is, ami halállal végződött! Mivel a szakemberek jobban képben vannak, én a "KÓKLER",

elmentem levizsgázni, hogy valakivel végre megértessem, NAGY A BAJ!!!!!

Kihúztam a tételt: "0-val egyesített, földelő hálózat!"

Válasz: "Nagy baromság, ha a 0 elszakad, a fogyasztón keresztül fázis kerül a védelemre!!!!!" Kiküldtek! Mi a baj? Ha valaki bedugja a vasalót,fázist

ad a 0-ra, ha vizes kézzel nézi meg, hogy melegszik a vasaló, nagy

áramütést kap!!!! Én levizsgáztam, másnaptól minden szerelő földelt!!!!!!!

Hasonló az eset a CO-val is, ahogy a laikus megérinti a vasalót, ugyanúgy

sokan beleszagolnak a CO-ba is!!! KI A FELELŐS? A vasaló hölgy, vagy a felelőtlenül meghozott jogszabály? Talán nem történt baj!!!!!!

A CO-nál más a helyzet, naponta van katasztrófa, mindenki leírja, vagy

lemásolja, hogy a CO mérgező, kerüljük a vele való találkozást!!!!

HOGYAN? Színtelen, szagtalan gáz, ami MÉRGEZ, magas hőfokon ÉG és ROBBAN!!

Nem látható, nem érzékelhető, nem tudjuk mikor és hol jelenik meg és

okoz bajt!!!!! A villanyt leföldeltük, rendben van!!!!

A CO-ra egyetlen védelem van a CO RIASZTÓ, de ha felrobban a kazán és a

HÁZ, mindenki rögtön tudja VOLT CO!!!!!!

Megint jövök én a "KÓKLER", aki hiába írom le mi a megoldás, senki nem érti meg! A CO-t, EL KELL ÉGETNI, energiája FŰT, a CO2 ugyan szennyezi a levegőt, nagy mennyiségben a pincében fulladást okoz, vagy az iskolában álmosabb lesz a gyerek, szünetben kiszellőztetik!!!!

Hol van a hiba? ROSSZ a TŰZ a kazánban, látjuk a láng szinéből, kormolja

a kazán és a kémény falát, okádja a füstöt, pocsékolja az energiát!!!!!

Hol vannak a szakemberek(?) akik a kazánokat gyártják, hol vannak a zöldek, hol vannak a katasztrófa védők, egy hetedikes tananyag hiányzik, a VÁROSI GÁZ!!!!!!!

febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!