Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jöttek még rá a...

Miért nem jöttek még rá a cégek hogy azért nincs munkaerő, mert 90e ft max két német juhászra elég?

Figyelt kérdés
Én Miskolcon lakom, és már vannak olyan posztok amikben heti 5 nap, 8 órás munkaidőkben 150e ft a nettó kezdő pénz pizzéria, szóval még azt sem lehet mondani hogy nagy cég.
2016. okt. 29. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a német juhászok is megkapják az ottani minimálbért.
2016. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

150 ezer forint nettó kezdő pénz Miskolcon nem rossz. Annyiból ott meg lehet élni, mert a lakhatás sokkal olcsóbb. Rezsivel is megvan 60 ezer forintból egy lakás bérlés, és akkor marad 90 ezer forint a megélhetésre. Napi 2500 forintból meg lehet élni, még ha nem is fényűzően.

De ennyi pénzből Budapesten, csak az albérlet és a rezsit tudnád fizetni, és kaputt.

2016. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rájöttek már erre a munkáltatók, csak nem nagyon akarják elfogadni. Nagyon jó világ volt rájuk évekig: nevetséges pénzért dolgoztatták hülyére a munkavállalót és ha valami nem tetszett neki, jött az univerzális "százan vannak a helyedre" indok. Mára ez megváltozott, a dolgozó simán megpattan és kimegy Németországba, hogy normális pénzt keressen, de attól még piszokul fáj a munkáltatóknak, hogy magasabb bért kellene adniuk. Próbálkoznak, hátha van még havi 80-ért minden nap 12 órázó melós, de nem nagyon találnak már ilyet.
2016. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert hülyén van megszabva a minimálbér.

Kb ott fent valaki megnézte, ha az ország legolcsóbb részén élve bérelsz egy lyukat a putri közepén akkor kenyeren és vizen mennyi kell hogy elélj.

Ahogy valaki mondta, kelet felé olcsóbb a bér, de pl Győrben 70 alatt általában csak nagyon durván lerobbant albérletet kapsz vagy szobát, és akkor még rezsit se fizettél. Vagy bérelsz falun ahol a bérlet kb 10.000Ft/10km/hó

2016. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozok cégél már ott is ez van hogy sorra lépnek le az emberek és helyükre alig találnak valakit ha találnak is az nem egy észlény.

És mindig keresik a bűnbakot hogy miért lépnek ki folyamatosan nem akarják elfogadni hogy 3 műszakban nettó 100 ezer kevés és mellé még stresszelik is az embert hogy csináld meg fogadd el hogy ennyiért kell dolgozni!És itt most Budapestről van szó!

Én azt vettem észre hogy nem fizetés emeléssel akarják megtartani az embert hanem leki rábeszéléssel.

2016. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!