Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért a jelenlegi...

A Fidesz miért a jelenlegi toldozott-foldozott Sztálinista alkotmányra akarja felépíteni az országot?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Mitől sztálinista az alkotmány?Elég sötét vagy de gondolom tanyán ez a menő.
2010. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
olvastad az alkotmány szövegét.. nem vok jogász 17 éves vagyok útálom a törit és mégis olvastam sztem rendben van.. annyi h leírják benne mennyi sok joga van az embereknek és kész .. . ilyen egy alkotmány
2010. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2010. ápr. 27. 22:56
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Te miről beszélsz? Pont azért kellett neki a 2/3-os többség a választáson, hogy megváltoztathassa az alkotmányt, szóval pont hogy NEM erre akarja építeni az országot!
2010. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy inkább hagyatkozom egy Dr. Tóth Zoltán József jogtörténész/politológus véleményére ezzel kapcsolatban, mint egy 17 éves arcéra.

Na nem mintha őt hallottam volna sztálinistának nevezni az alkotmányt, de szerinte totál nincs rendben.

2010. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől sztálinista az alkotmány?"


Attól, hogy a születési neve "1949. évi XX. törvény", és az akkori szovjet alkotmány volt a mintája. Tanulj történelmet, sosem árt.

2010. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De gyerekek... ezt az alkotmányt nem megváltoztatni kell, hanem kidobni rögvest az első kukába. Ha valódi rendszerváltást akarunk, ezzel kell kezdeni. A következő lépésben pedig a szekrény mélyéről előszedni a történelmi alkotmányunkat, és a jelenlegi Magyarország berendezkedéséhez igazítani.
2010. ápr. 27. 22:59
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez is ott van:Az 1989. évi rendszerváltás köztársasági alkotmánya ...


amit emlitesz az az alkotmány története címszó alatt szerepel!!!


az nem azt jelenti hogy ugyanaz érvényes!!!

2010. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"előszedni a történelmi alkotmányunkat,"


Milyen történelmi alkotmányról beszélsz? Mikor volt magyarországnak alkotmánya?

2010. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"A következő lépésben pedig a szekrény mélyéről előszedni a történelmi alkotmányunkat, és a jelenlegi Magyarország berendezkedéséhez igazítani."


Gondoltam, hogy erre megy ki a játék, illetve a kérdésed. A történelmi alkotmányt leporolni, amelyben az ország nem a népé, hanem egy koronázási tárgyé. A 21. században. Gratulálok.


Nem vagyok jogász, de én is írnék olyan alkotmányt, amely korszerű lenne, és sem a mostanihoz, sem a feudális alkotmányhoz nem lenne köze. Talán ennek több értelme lenne, mint a múltidézésnek, nem?

2010. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!