Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ápolónőket, gondozókat...

Az ápolónőket, gondozókat miért nem akarják megfizetni rendesen?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülőm szociális otthonban van.

Nincs annyira leépülve, de felügyeletet igényel.


Az intézmény egészen tűrhető színvonalú volt,mostanáig.


Az utóbbi 2 hónapban, 2 nővér is felmondott, mert kevesellte a fizetést.

Így, emberhiány alakult ki, esett a színvonal is.

Nem is találtak azóta ápolót.


Beszélgettem erről egy ottmaradt nővérrel.Azt mondja valamilyen szinten megérti őket, mindegyikük fiatal (30 körüli), nagyon kevés volt a fizetésük.A kevés fizetésért, mert 12 órázni kell, rengeteg türelemre van szükség, erős gyomor is kell....stb

A szociális szférában még alacsonyabbak a bérek, mint az egészségügy más részein.


Az egyik ápolónő Ausztriába ment egy családhoz gondozónak.A másik pedig a közeli kórházba,de ő is külföldi munkát fontolgat.


Értem én, hogy az egészségügy nem tud osztrák bérszínvonalat biztosítani.De, mégis, nem lehetne nekik többet fizetni?

Olyan nettó 230 ezer körül?



A magas fizetés nem csak ott tartja az embereket,hanem motivál is a jobb munkavégzésre.

Az, hogy nem emelkednek a bérek, nincs remény a jobbra,kilátástalanná teszi az embert és "tojok rá" mentalitást eredményez.



2016. nov. 6. 10:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"az ápoló tipikusan olyan munka amihez nem kell fú de nagy végzettség de mellé brutális szívás,"


Épp az, hogy itt a bibi, a fizetésükhöz képest az ápolóknak "fú de nagy végzettségük" kell, hogy legyen!

Szakirányú végzettség kell hozzá, ez egy hároméves OKJ-s képzés, épp annyira komoly mint bármely más középfokú végzettség.

2016. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

En most vegeztem el szoc.gondozo tanfolyamot,el is helyezkedtem fogyatekos gyerekeknel.

A cel:kulfold.

Kimegyek gondozni ,némi tapasztalat gyujtes utan.

A csoporttarsaknak majdnem a fele szinten ebben gondolkozott.

2017. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!