Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nem érdeke a...

Nálunk miért nem érdeke a politikusoknak, hogy az emberek jól éljenek?

Figyelt kérdés

A recept igen egyszerű: ha jól él az ember, eltarthat magát és a családját, tud járni nyaralni, pihenni, van hobbija és szabadideje, akkor nem érdekli a másik. Nem fogja érdekelni, hogy a politikusok száz milliárdokat lopnak, mert ő jól él.

Ezt már régen is tudták: már a felvilágosodáskor, illetve azután nem sokkal felismerték, hogy a nagy számban lévő szegényeknek alacsonyak az igényeik, csak normális életet akar és akkor nem lázong.

A kommunizmusban is ez volt a cél: hiteleket vettek fel, hogy viszonylagos jólétet teremtsenek és ezzel betömjék az emberek száját.

Most miért nem ez a cél? Most miért a dolgozók ellehetetlenítése, eladósítása a cél?


Illetve plusz egy ok, amiért jó az államnak, ha az átlag ember többet keres: aki többet keres ( amellett hogy többet adózik ) többet költ. Egy bizonyos szintig minél többet keres az ember, annál többet keres az állam ( ugyebár aki havi milliókat keres, az külföldön nyaral, külföldön költ, nem éri meg az államnak. Az, ha valaki 150 ezer helyett 250 ezret keres és ezáltal annyival többet költ el itthon... Az már megéri ).


2016. nov. 6. 22:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Az emberiség esetén a saját érdeket tartják szem előtt. A politikus is. Csak másutt a többi (szintén a saját érdeke miatt) nem hagyja, hogy a politikus akármit tegyen. Nálunk meg hagyja. Sőt, örül neki. Az a pár ember, aki meg mást szeretne, nem számít.
2016. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert az eladósított birkát végül a saját házából is ki lehet dobni és az összes vagyona megy állambácsi feneketlen zsebébe.A totális kizsákmányolás a cél.Mert lopáson kívül nem értenek máshoz és nem is érdekli őket más.A magyarral meg mint tudjuk, bármit meg lehet tenni.Ha orbán azt mondja, hogy nincs pénz jólétre és az nem is fontos, akkor bőszen bégetik utána, hogy nem fontos, bizony!
2016. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"5# a minimálbér óriási növekedésébe az infláció is bele van kalkulálva? Ja nincs."


Ja, nincs. Nesze, akkor kalkuláld bele azt is:

[link]

Ha túl bonyolult lenne a 2 grafikon együttes elemzése, szólj, segítek.

2016. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20%

Már hogyne lenne érdekük?

Te vak vagy B+? Van TEK, Rendőrség, Egy rakás titkosszolgálat, rengeteg diplomáciai kapcsolat, normális infrastruktúra és kapni gyógyszert, technikailag modern kórházak vagy akár magánrendelők, határzár a migránsok ellen, és nem katonai csoportok meg gerillák uralják az országot! Neked ez semmi?

2016. nov. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
63%
14: Nagyon minimálisak az igényeid...
2016. nov. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Azért valljuk be, hogy itt rengeteg olyan meghatározó tényező van, ami egyénfüggő. Én anno nem értem be egy szakmával, tanultam, amennyit csak tudtam. Később nem értem be alkalmazotti státusszal, és alkalmazotti fizetéssel, vállalkozó lettem, és dolgoztam, amennyit tudtam, de már magamnak termeltem a hasznot. Ma saját cégem van, sok alkalmazottal, és rohadtul nem érdekel ki, vagy kik vannak kormányon, és milyen politikusok vannak, mert az én jólétem nem rajtuk múlik. Ja, és ami fontos még ebben a történetben: Ellentétben egyesekkel, nekem mindezt becsületes úton sikerült elérnem!
2016. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
14# ez komoly? Tapsolni kéne, amiért nincs anarchia? Ezt én is el tudnám érni, csak gondolkodni kell. Ehhez nem kell sem jogi, sem gazdasági végzettség, nem kell hozzáértés. Egyszerű "józan paraszti ész", logikus gondolkodás kell, hogy ne rántsuk a mélybe az országot.
2016. nov. 7. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!