Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákia Pozsonyi régiójában...

Szlovákia Pozsonyi régiójában már tényleg magasabb az 1 főre jutó gdp mint például Stockholmban? Hogy húztak így el? Mi miért maradtunk ennyire le?

Figyelt kérdés

Mi miért nem fejlődünk úgy, mint a többi régiós ország a rengeteg úniós pénz ellenére sem? Ellopják?


[link]



2016. nov. 7. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak jelezném, hogy Közép Magyarország (Budapest és környéke) GDP/fője magasabb mint Quebec-é. Ami szintén elég érdekes.


Magyarország is fejlődik, csak ez a fejlődés neme gyeneltes. Észak-Nyugat Magyarország és Budapest + egyéb ipari központok fejlődnek, miközben Kelet-. Dél és Északkelet-Magyarország nem.


És igen, ellopják.

2016. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd csak meg a Viktorkát! (Lehetöleg akkor amikor téped le a körmeit, mert egyébként nem fogja bevallani.)
2016. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ez egy oltári nagy baromság. Ja, persze Pozsony még Bécsnél is sokkal fejlettebb.

Nem tudom, mi alapján csinálták ezt a statisztikát, de igazából statisztikával lehet a legnagyobbat hazudni. Statisztikával akár azt is ki lehet hozni, hogy Banglades a világ legfejlettebb országa. Csak attól függ milyen tényezőket használsz a statisztika alapjainak, amit már bőven el lehet sumákolni, csúsztatni és hazudozni. Erről ennyit.


Pozsony régió tényleg fejlett Kelet-Európai viszonylatban. De még a legszegényebb Nyugat-Európai régió is sokkal de sokkal fejlettebb mint Pozsony.

2016. nov. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem feltétlen húztak el. Ez ugye GDP/fő. Ami azt is jelenti, hogy ha a "fő" kisebb, akkor alacsonyabb GDP is magasabb adatot eredményez. Vagyis sok gazdasági szereplő alacsonyabb népsűrűsággel magas GDP/fő adatot eredményez. Kétlem, hogy jobban élnének Pozsonyban vagy Prágában, mint például Bécsben vagy a bajor régióban (Bavaria).

Amúgy 2010-es az adatsor.

2016. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Minden héten van egy ilyen szerencsétlen aki benyalja ezt a nagy szlovák fejlődést. Általában azok, akik soha életükben nem lépték át még a saját megyéjük határát sem.

A kérdező is ilyen!

Voltam stockholmban, és pozsonyban is. Sőt még budapesten is!

És igen! Vannak fejlett régiók szlovákiában. Meg magyarországon is. Meg van szabolcs, vagy borsod, ami detto ugyanolyan állapotban van mint kelet szlovákia. A két ország nagyjából egy szinten van. Hát stockholmról, meg a svéd gazdaságról ebben az összehasonlításban kár beszélni... Nem egy kategória!

2016. nov. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerűbb, mint elsőre hinné ember. Nézd meg a Pozsony és Bécs távolságot. Baromi sokan onnan Bécsbe járnak el dolgozni, abból a pénzből meg több adót tud beszedni Pozsony, az adópénzből meg jobban tud fejlődni az a régió. Hidd el, csak az a régió fejlett. Borsodi vagyok, hozzá vagyok szokva a szegénységhez és ennek a látványához, de jártam olyan helyeken Szlovákiában ahol én is köpni-nyelni nem tudtam, hogy ott milyen szegénység van.
2016. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 07:02

Szerencsétlen az anyád. Megsúgom, hogy voltam már Szlovákiában és Bécsben is, én az utóbbiért sem vagyok annyira elájulva mint egyesek.


"Vagyis sok gazdasági szereplő alacsonyabb népsűrűsággel magas GDP/fő adatot eredményez."


És? Pont ez a jó az 1 főre jutó GDP-ben. Indiának lehet 20x akkora a GDP-je mint Svájcnak, de nem gazdagabbak az emberek.


"Amúgy 2010-es az adatsor."


Ezt hol látod? Kevered a dollárárfolyammal, amivel számoltak. A Pozsonyi adat mellett például 2013 van.

2016. nov. 8. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok múlik a régió határának meghúzásán. Pozsony régió tényleg csak Pozsony, semmi más. Rengeteg ember van, aki reggel oda beutazik, termeli a GDP-t, este meg hazamegy valamelyik másik régióba aludni. Szvsz ezért ilyen kiugró Pozsony teljesítménye.

Amellett persze igaz, hogy Pozsonyban azért pörög az ipar, van munka, lehet pénzt keresni.

2016. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!