Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik hatalomra tör,...

Ha a Jobbik hatalomra tör, akkor a közmédia átáll az ő oldalukra?

Figyelt kérdés
Vagy ha a baloldal nyerne, akkor az állami médiumok is baloldaliakká válnának, lévén, hogy állami?

2016. nov. 12. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Demokratikus államban a média nem áll egyik párt mögött sem. Általában van egy, ami a kormány oldalán áll.
2016. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Automatikusan nem. Ahhoz ki kell rugdosni a régi embereket, meg kell szervezni a csatornák fölötti hatalomátvételt (pl. M1, Duna TV átalakítás nemrég...). De előbb-utóbb bármilyen kormány - főleg, ha minimum egy egyszerű többsége van a Parlamentben - ki tudja terjeszteni a befolyását az állami médiára... már ha nem ütközik erős ellenállásba valamilyen okból.
2016. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze. Lecserélnék a főnökséget a saját embereikre, aztán a főnökség meg majd eldönti a továbbiakat, hogy mi legyen az új irányvonal és hogy a régi munkatársak közül kiket tart meg.


Ez még akkor is így volt, amikor Gyurcsány váltotta Meggyesit, tehát azonos oldalon volt a váltás.

2016. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Idővel simán meg lehet oldani - ha valaki akarja. A kétfilléres kérdés, hogy melyik párt (ne) akarná?
2016. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mikor jönne el az a pont, amikor a közmédia "átáll", de az valószínűsíthető, hogy hatalomváltás esetén, komoly személycserék lennének, ez szinte már megszokott. Mondjuk, a rendszerváltás óta, szerintem ennyire még senki nem csinált a közmédiából "kormánymédiát".
2016. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mondjuk, a rendszerváltás óta, szerintem ennyire még senki nem csinált a közmédiából "kormánymédiát"."


Van benne valami, de valljuk be, hogy nem is voltak rászorulva. A sokkal nézettebb kereskedelmi csatornákat eleve úgy privatizálták, hogy nekik muzsikáljanak.


Aztán persze bejött a képbe a Hírtévé meg az Echo, de ezeket eleve pártcsatornaként nézte vagy nem nézte a jónép. Miközben a pártsemleges független kereskedelmi csatornákból baloldali propaganda duruzsolt az ingadozó szavazók fülébe a nap 24 órájában.


(Most igaz, hogy azóta Vajna megszerezte a TV2-t, de már senki nem is tekint rá független tévéként, bojkottálják is a politikailag finnyásabb nézők és a hirdetők, meg minden egyéb.)

2016. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ott dolgozók gerinctelenségét tekintve átállnának valószínűleg. De amúgy a nagyon vacak magyar médiatörvény miatt a politika határozza meg, hogy kik vezessék a közmédiát, szóval ha akarják, egyszerűen kirúgnak mindenkit.
2016. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "közmédia". Az is a polgáré. Minden az övé. A Jobbik is.


Tehát a médiumok is oda "állnak", ahová azt a polgár meghatározza nekik. Ha azt mondják, hogy a Jobbik mellé álljanak, akkor a Jobbik mellé állnak. Ha pedig azt mondják nekik, hogy a libsik mellé álljanak, akkor a libsik mellé állnak.

2016. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Ez Magyarországon nem így van. Van egy megkeseredett, a lakosságot lenéző és gyűlölő politikusokból álló réteg, akinek célja, hogy lehúzza az ország színvonalát. Lásd Gyurcsány, meg a többi politikus a baloldalról, akiknek még a nevét sem tudom. Gyurcsány is azért olyan, amilyen, mert vissza akarja adni a fiatalabb korában kapott sérelmeket a népnek. Pedig rossz úton halad. Úgy nem lehet egy népet megváltoztatni, hogy államcsőd felé kormányozzuk az országot! Vagy hogy kamu beépített emberekkel romboljuk a közhangulatot! Egy országot és a benne élőket akkor lehet jó útra téríteni, hogyha nem büntetjük az embereket, hanem példát mutatunk nekik, és a rendes viselkedésre ösztönözzük! És hogy Gyurcsánynak nem voltak tervei a miniszterelnökösködéssel kapcsolatban, az abból látszik, hogy csak lopott, nem tervezett hosszú távra. Nem is akart. Csak egy hatalmas pofont akart adni a népnek. Értem, hogy mi volt ezzel a célja, de rosszul csinálta. Pont azért ilyen ez a nép, mert sok pofont kapott, Gyurcsány pedig félrekezelte a helyzetet!

2016. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Igazad van.


Én polgár alatt a burzsoát értettem. (Nem általában a szavazópolgárt, állampolgárt akiknek a nagy része - valljuk be őszintén - a proletariátus része.) Tehát azt a pár százezer burzsujt, kulákot és bürokratát, akiket ma (munkahely-) Teremtőnek, "agytrösztnek", meg (pályázat-) Nyertesnek nevez a véleményformáló értelmiség. Egy jobb korban az ilyeneket csak parazitának meg népnyúzónak hívták. Ezért lehetett az egy jobb kor.

2016. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!