Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen értéktelen a...

Miért ilyen értéktelen a magyar forint Budapesten?

Figyelt kérdés

Ez a jelenség nem új keletű, az USA-ban is vannak különbségek, hogy egyik államban kicsit többet ér az amerikai dollár egy másik államban meg kevesebbet. De amikor elmentem pesten egy hotelbe, akkor mondta a recepciós, hogy egy éjszakára 45 Euro... mondom bocs, nincs nálam Euro, és akkor elkezdte a kis csöves számológépével átváltani, hogy ez akkor mennyi lesz forintban. Elég vicces volt. Aztán elmentem szórakozni a belvárosba, durr elment 20 ezer forint egy éjszaka alatt, úgy hogy még be sem rúgtam rendesen.

Hol megy már el ennyi pénz vidéken? Akik annyira nagyra vannak vele, hogy Budapesten jobbak a fizetések, miért nem veszik számításba, hogy az árak meg sokkal magasabbak. Budapesten nettó 300 ezer forint fizetés alatt, csak nagyon szegény életet lehet élni.


2016. nov. 17. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem keveset ér csak magasabb az infrastruktúra így többet is kérhetnek el mert többet keresnek pesten.
2016. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú, te valamit nagyon elcsesztél, ha 20.000-ből nem tudtál rendesen berúgni. Még a legburzsujabb helyen is 800 a sör (az 25 sört jelent), de ha normális helyre, például egy körúti kocsmába mész, ott 400-500 Ft körül van (40-50 sör). És az alap élelmiszerek, mosószer, fűtés stb. vidéken is annyi mint Pesten. Egyedül az albérlet és a lakásárak magasabbak, de ha van saját lakásod, akkor a megélhetés itt is annyi mint vidéken.
2016. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ooohmm itthon a varoskozponti szorakozohelyen 120ft-ert veszek sort...
2016. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Vidéki megyeszékhelyről költöztem Budapestre.


A lakhatást leszámítva jellemzően Budapest az olcsóbb, ha azonos szintű szolgáltatásokat veszünk figyelembe.


Élelmiszerboltokból a láncok árai ugyanazok, kisboltok itt olcsóbbak.


Kocsmából ami nem vénalkeszes, késdobálós hely, és már az a kategória, amibe érdemes bemenni, Budapesten 350-es sörártól kezdődik, vidéken inkább 400-tól. De a késdobálókból is Budapesten találni olcsóbbat. Romkocsmák vidéken méregdrágák. Szórakozóhelyeken is magasabb árak vannak vidéken, ha az azonos kategóriát vesszük, koncertek is drágábbak, mint Pesten.


Helyi tömegközlekedési bérlet kissé drágább Pesten (a megyeszékhelyen 7 ezer a bérlet, itt 9500), de összevethetetlenül többet kapok érte Budapesten.


Ha szerelőre van szükségem, ott hasonlók az árak, de Budapesten könnyebben találok.


Más szolgáltatásoknál jellemzően Budapesten nagyobb a minőségi skála, de azonos szinten a nagyobb versenyben jellemzően Budapesten lehet olcsóbban kijönni.


Persze ha olyan hotelba mész, amilyen vidéken nincs is, vagy csak kevés helyen, és ezt egy lepukkadt vidéki szállóval veted össze...



Amúgy többet költök Budapesten, mint előtte, de nem mert ugyanarra költök többet, hanem mert több a lehetőségem. De pl. autót azt nem kell fenntartanom, pedig vidéken gyalog jártam dolgozni, de ha országon belül utaztam, keresztirányú közlekedés felejtős volt tömegközlekedéssel, Budapestről meg egészen jó.

2016. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is Budapest olcsóbb. Kivéve az albérlet árakat.
2016. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamit rosszul csinálasz!
2016. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld meg nem berúgásban mérni az életszínvonalat. Csak az albérlet drágább a fővárosban semmi más.
2016. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, leszámítva az albérletet, semmi nem drágább mint vidéken, sőt, sokkal több lehetőséged van.


Amúgy látszik hogy totálisan kamu a kérdés.


1. Aki bárhova utazik, az előre tájékozódik, vagy szállást foglal, és nem csak úgy "besétál" egybe.

2. Több mint gyanús a feljöttem és "a belvárosba szórakoztam" rész is.

3. Aki egy átmulatott estére 20 ezret elver, az nem itt fog panaszkodni...


Mindenesetre próbálkozásnak jó volt.

2016. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!