Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fájna az embereknek a...

Miért fájna az embereknek a melegházasság?

Figyelt kérdés

[link]


Tegnapi hír hogy egy budai pékségben aláírásokat gyűjtöttek a melegházasság ellen. De Magyarországon és Európában is rengeteg ilyen mozgalom van. Tüntetnek, aláírásokat gyűjtenek. Miért fájna ez ennyire az embereknek hogy képesek kimenni és tüntetni? Nekünk, heteróknak nem lenne kevésbé értékes a házasságunk, nem kerülne semmibe, nem fájna viszont rengeteg embernek boldogságot okozna. Minden nap összeházasodik tucatnyi ember az ország különböző pontjain úgy hogy nem tudunk róla. Ha két ember összeházasodik az ország másik felében és boldogok az miért zavar egyeseket? Maradiság, rosszindulat?



2016. nov. 18. 11:51
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
82%
Mert unatkoznak. Nem lehet mindig Orbánt szidni, kell a változatosság.
2016. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
25%

Azért mert a házasság tradicionálisan egy férfi és egy nő kapcsolatát jelenti. Ezt jelenti a házasság. Tehát ha 2 férfi vagy 2 nő kapcsolatáról beszélünk akkor azt definíció szerint nem lehet házasságnak nevezni.


Szerintem ez nem olyan bonyolult.

Én liberális vagyok, de nem támogatom a melegházasságot. Nevezzük másnak. Például együttélésnek vagy élettársi kapcsolatnak, vagy akárminek. De a házasság mást jelent.

2016. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
74%

Én heteró vagyok,de én támogatom a melegházasságot.

Ma már a házasság nem egy életre szóló szerződés,mint amilyen a középkorban volt.Bármikor fel lehet bontani,annyiszor házasodsz,ahányszor akarsz..

A jelenlegi értékéből nem vesz el az,ha azonos nemű párok is összeházasodhatnak polgári esküvő keretében.

A tüntetésre azt tudom mondani,hogy Lengyelországban meg azért tüntetett pár ezer szélsőséges ember,hogy tiltsák be az abortuszt,most meg pár millió nő azért tüntet,hogy ne ítéljék halálra őket,ha véletlenül elhal bennük a kisbaba...

Csak az a szomorú,hogy azért meg nem mennének utcára ezek az emberek,hogy foglalkozzon a kormány a családon belüli erőszakkal,hogy tegyék elérhetőbbé a fogamzásgátló módszereket kedvezményekkel,hogy kevesebb legyen az abortusz,hogy hozzanak létre több részmunkaidős állást,hogy a gyerekes anyukák vissza tudjanak menni részmunkaidőben dolgozni...

2016. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
72%

Én is hallottam erről az aláírásgyűjtős baromságról. Nálunk a faluban nyugdíjasok járnak körbe, állítólag a helyi pap megbízásából.


Bennem is felmerült a kérdés, ami a kérdezőben, hogy nem mindegy a papnak meg a helyi nyuggereknek, hogy ki házasodik? Miért kell mások életébe beleszólni? Az egyház úgysem köteles melegeket összeadni, saját szabályaik vannak, még ha törvényesen lehetséges lehetne, akkor sem kéne templomban esketni.


Viszont a másik kérdés, ami felmerült, hogy mire is jó ez az egész? Hiszen jelenleg alaptörvényi szinten egyértelműsítve van, hogy csak férfi és nő házasodhat. Nincs is tervbe véve semmiféle módosítás ezzel kapcsolatban. Tehát úgymond tüntetnek a semmi ellen. Mintha holnap aláírásgyűjtést indítanék, hogy az emberölés legyen továbbra is bűncselekmény. Erre már tényleg csak azt lehet mondani, hogy unatkozó nyuggerek hadművelete, meg persze egy kis feszültségszítás.


# 2


A definíció jelenleg valóban a férfi és a nő kapcsolata. Itt pont az a kérdés, hogy mi legyen a definíció, hiszen ez csak jogszabályi kérdés. Szóval ne hivatkozz már arra, hogy "jelenleg ez a definíció, ezért soha nem is lehet más", mert ez egy logikai bukfenc.


A tradíciós érvelést elfogadom, bár elég gyenge érvnek tartom. A tradíciókon sokat változtattunk már az évek során, így akár ezen is lehetne.

2016. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

# 2 Nálunk ezt jelenti. A Skandináv országokban, Amerikában, Franciaországban, Spanyolországban, az UK-ban, Brazíliában, a Benelux államokban stb., ez több százmillió embert jelent, és nem dőltek össze ezek az országok.


Értem én hogy hagyományosan csak férfi és nő házasodhatott, de ennek így kell lennie az idők végezetéig? Ezek az országok bebizonyították hogy lehet változtatni és nem dől össze a világ. Akkor meg miért ne?

2016. nov. 18. 12:23
 6/54 A kérdező kommentje:
* a fent felsorolt országokban már engedélyezték, elnézést elgépeltem.
2016. nov. 18. 12:26
 7/54 anonim ***** válasza:
10%
Mert nem kell a seggbekukkerezés.
2016. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
85%

LOL, most olvasom, hogy ez EU-s kezdeményezés akar lenni. Kérdés, hogy mire jó. Nem hiszem, hogy az EU jelenlegi jogrendje lehetővé tenni az egyes tagállamoknak, hogy ebbe a kérdésbe beleszóljon az EU. Tehát nem lehetne ezzel elérni semmit.


Legfeljebb arra lenne jó a dolog, hogy az EU irányelvei szerint ne lehessen melegházasság, és családnak se minősüljenek a melegek. Csak ezzel semmire nem megy senki, lenne egy papír erről EU szinten, de attól még a tagállamok azt csinálnak, amit akarnak.


Amúgy az egész kezdeményezés felháborító. Gyűlölöm az olyan embereket, akik mások életébe akarnak belepofázni, kívülről akarják megmondani, hogy te minek minősülsz, megmondják, milyen jogaid lehetnek. Mindezt arra alapozva, hogy "hát a házasság egy tradíció", viszont egyetlen normális érv sincs a dolog ellen, és nem tudják megmondani, miért rossz a társadalomnak a melegházasság. Közben meg az egyetlen valódi mozgatórugó a homofóbia, lényeg, hogy a "mocskos b***k nehogy már bármit csináljanak", minden más csak bullshit, 8-as válaszoló is bebizonyította.

2016. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

Mert gyűlölik a melegeket és nem akarják, hogy nekik jó legyen.


"a házasság tradicionálisan egy férfi és egy nő kapcsolatát jelenti"


És? A házasság tradicionálisan halálig kell hogy tartson. Aztán egyszer csak megváltoztatták, és most van lehetőség válásra. A dolgok szoktak változni. Pl. a házasság definíciója rengeteget változott a történelem során. Volt itt is poligámia egyszer, aztán most meg monogámia van. Tradicionálisan a nő apjának a beleegyezése kellett, és hozományt kellett adni a házasságért. Ilyen sincs ma már. Stb.


"Én liberális vagyok"


Nah. Ha más emberek életébe akarsz beleszólni, csak mert épp olyan kedved van, és elvenni indokolatlanul a szabadságukat, akkor nem vagy liberális.


"Mert nem kell a seggbekukkerezés."


1) Szóval két nő nyugodtan házasodhasson?

2) Téged nem fog senki "seggbekukkerezni". Mi közöd ahhoz, hogy két ember akit nem ismersz mit csinál egymással?

3) A melegek attól még szexelni fognak egymással. Házasság ide vagy oda.

2016. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%

"Azért mert a házasság tradicionálisan egy férfi és egy nő kapcsolatát jelenti."


Vannak kultúrák ahol a házasság tradicionláisan egy férfi és több nő, több férfi és egy nő vagy akár több férfi és több nő kapcsolatát jelenti. Sőt, olyan is, ahol a házasság koncepciója nem is létezik.

2016. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!