Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti hol és mennyit kerestek? És mennyit ajánlottak volna ugyanezért a munkáért Magyarországon?

Figyelt kérdés

Légyszi nettó fizetéseket írjatok, és hogy itthon nettó mennyit kapnál ugyanezért. És persze azt is, hogy melyik országban, melyik városban vagy tartományban dolgozol, és hogy mit.


Mennyire ajánljátok másoknak, hogy kiköltözzenek, te úgy érzed jól jártál?


2016. nov. 18. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Bécsben dolgozok programozóként, havi 5000 euróért, Budapesten lett volna lehetőségem 3500 ért dolgozni.
2016. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Nemetorszag, mernok, ha mindent osszeadok akkor olyan havi 5600 netto.


Otthon szerintem olyan 2-3e netto elerheto lenne.


A fizetes csak egy dolog. Az egeszsegugy, az oktatasi rendszer, a kozszolgaltatasok, az emberek hozzaallasa a vilaghoz mind sokkal jobb, en akkor sem mennek vissza ha otthon 2x ennyit ajanlananak.

2016. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlodDrunk ***** válasza:

Én úgymond itthon dolgozok,viszont a Német anyavállalat alkalmaz egy autóipari alkatrészgyártó cégnél.

Cnc gépeket telepitünk,állítunk be,megmunkáló programokat készítek ilyesmik szóval igen sokrétü a munkaköröm szerencsére.

Van,hogy fél évig is itthon vagyok a gyárban aztán pár hónapot a kinti helyen.

Itthon keresnék ezzel 300-400ezer forintot,kinnt 2600-2800euro.


itthon van a lakásom,kinnt a cég fizeti az albérletet,illetve az ingázást.


Ajánlom-e?Egyértelműen igen.

Ha beszélsz megfelelően németül és értesz ahoz amit csinálsz.Kinnt is sokat kell melózni,de a körülmények,az emberek hozzáállása ég és föld.


Kiköltözés azért meggondolondó,albérletek elég drágák,nagyobb városokban ami igényes ausztriában 800euro környékén van.németben olcsobb viszont itt a fizetés is kevesebb kicsit.

2016. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Németország, 1300 nettó, eladó vagyok, otthon éhen döglenék.
2016. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Londonban 850 font eladóként, Svédoszágban 1700 font körül kaptam visszáru kezelésért.


Azt gondolom a kérdés inkább akkor jó ha azt kérdezed mennyi marad :)

Mert Londonban kb marad kb 200 fontod. Svédoszágban meg kb egy ezres. Mindenhol közösen laktam barátokkal, egyedül többe kerül mindenhol.


Ha érdekelnek ilyen és hasonló témák itt megtalálsz:

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw


Én mindenképp ajánlom és nem elsősorban a pénz miatt hanem a tapasztalat miatt. Én nagyon jól jártam és nagyon boldog vagyok, hogy kinn éltem.. és vszínű még fogok is.


Üdv, 1 K M

2016. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!