Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok dolgokat mondani, ami...

Tudtok dolgokat mondani, ami Magyarországon jobban működik, mint külföldön? (elsősorban nyugaton)

Figyelt kérdés

Pl én meglepődtem, de Hollandiában nincs az iskolákban menza... van egy két órás ebédszünet, mindenki oldja meg.. mondjuk sokszor elengedik a szülőket ilyenkor a gyerekhez, de bejárósoknak, ilyeneknek ez akkor sem mindig megoldható

Vagy pl Amerikában az egészségügyet ugye magadnak kell fizetni szinte ahogy van.. Oké, itthon sem leányálom az egészségügy, de legalább ha van munkád, vagy iskolába jársz, akkor nem kell kifizetni egy röntgenfelvétel költségeit, stb...


Szóval sokminden sántít itthon, ennek felsorolására nem érünk rá, a héten még van dolgom..

De tudtok még dolgokat mondani, ami itthon jobban, emberbarátabban, gyakorlatiasabban működik?



2016. nov. 22. 18:43
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
61%

"de legalább ha van munkád, vagy iskolába jársz, akkor nem kell kifizetni egy röntgenfelvétel költségeit"

Ha nincs akkor pedig fizetheted a nulla jövedelmedből.

2016. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Lazy Lover ***** válasza:
68%
ilyen dolog nincs! tudod hollandiában nem luxus enni adni a gyereknek.mint itthon
2016. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Ok, látom elakadt az üzenet...


Amerikában ha van jövedelmed, ha nincs, horribilis összegeket kell kifizetni egyszerűbb szűrésekért... itthon meg az állam állja. Oké, csak ha adózol.. de Amerikában még akkor sem


Hollandiás példa meg arra ment, hogy a gyerek napközben megeszi a kis szendvicsét és ücsörög 2 órán keresztül, ha túl messze lakik az iskolától és nincs ideje oda-vissza megjárni az utat. OK, ott nem szokás ebédre főtt kaját enni, de a lényeg, hogy lehetőség sincs arra, hogy a gyereket befizesd iskolai menzára.

2016. nov. 22. 19:11
 4/50 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!

Most őszintén, hol hallottad te azt, hogy Hollandiában így működik?

Forrás?

Amúgy csak mondom, SEMMI SEM EMBERBARÁT itthon!

Tudod, mi folyik itt Magyarországon?


"Oké, itthon sem leányálom az egészségügy, de legalább ha van munkád, vagy iskolába jársz, akkor nem kell kifizetni egy röntgenfelvétel költségeit, stb..."


TÉVEDSZ!!!

2 hete voltam kötözésen a cisztám miatt, amit ki kellett vágni, a háziorvosi rendelőben kezelte a sebet az asszisztens nő, és megkért, idézem őt... "Ha jön golnap kötözésre, vegyen a gyógyszertárból 2 csomag gézlapot és 2 ragtapaszt!"...

Miről is beszélünk?

Szerinted ez egy "normálisan működő, emberbarát" egészségügyi ellátás?

2016. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
18%

Nekem Svájcban élnek rokonaim. Olyanok is akik ott születtek, magyarul nem is tudnak. Tehát nem kint mosogató munkavállalók, hanem született svájciak.


Hallottam pár dolgot az ottani egészségügyről. Kiváló az - ha fizetsz. Ha nem, akkor elég rémisztő dolgok is megesnek.


Nagyon ökör szabályaik vannak, pl. társasházban éjjel tilos lehúzni a budit a zaj miatt. Ha valakire mégis akkor jön rá a szükség, ott büdösödik a szar reggelig.

2016. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
49%

"Hallottam pár dolgot az ottani egészségügyről. Kiváló az - ha fizetsz. Ha nem, akkor elég rémisztő dolgok is megesnek.


Nagyon ökör szabályaik vannak, pl. társasházban éjjel tilos lehúzni a budit a zaj miatt. Ha valakire mégis akkor jön rá a szükség, ott büdösödik a szar reggelig."


Mesélj még nekem! :D

Mik azok a "rémisztő dolgok", ha nem fizetsz az egészségügyért?

Leamputálják valamelyik végtagod? :D

2016. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
0%
6. Járj utána, ha érdekel.
2016. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
93%

"Nagyon ökör szabályaik vannak, pl. társasházban éjjel tilos lehúzni a budit a zaj miatt. Ha valakire mégis akkor jön rá a szükség, ott büdösödik a szar reggelig."


Ezt a baromságot hol hallottad? Mert olyan szabály tényleg van, hogy este x és reggel y óra között nem mehet a mosógép, szárítógép, de budilehúzós nincs. Ez egy kitaláció...


Hogy mi működik jobban Magyarországon? Ma már semmi. Amikor én, 15 éve gimibe jártam, akkor még azt mondtam volna, hogy az oktatás. Ugyanis itt Németországban pl. irodalomóra sincs külön, és a gyerekeknek olvasniuk sem nagyon kell. Ami elég nagy szégyen. De most már Magyarországon is errefelé halad a dolog, tehát...

2016. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Forrás a holland lektorom és az ott élő keresztanyám.


Amiről te beszélsz az az egészségügy helyzete, nem a rendszere. De akkor mondom másképp.

A Magyarországon élő rendszer szerint az állam fizeti a dolgozó, vagy közoktatásban résztvevő emberek egészségügyi ellátását. Az állam dolga, nem az embereké. Amerikában az emberek dolga, nem az államé.


Lehet kötözködni, de próbáljunk már meg valami hasznosat is hozzátenni a kérdésre... majd mindjárt kiírok egy "Mi a szar Magyarországon?" kérdést is, és akkor ott lehet fröcsögni.. ez a kérdés nem erről szól.. capito?


HakapesziM, köszönöm a választ, eddig te válaszoltál egyedül arra, ami a kérdés:D

2016. nov. 22. 19:52
 10/50 anonim ***** válasza:
97%

"A Magyarországon élő rendszer szerint az állam fizeti a dolgozó, vagy közoktatásban résztvevő emberek egészségügyi ellátását. Az állam dolga, nem az embereké."

Nem igaz, Obamacare hasonló mint az itthoni tb rendszer, bár nem terjed ki mindenre. De itthon is a dolgozók fizetik meg, csak itthon kötelező fizetni, Amerikában pedig egyéni választás kérdése. Itthon az ember leadózza a bevétele 60%-át, Amerikában ennek a töredéke kerül az államhoz.

Hogy melyik a jobb az egyéni preferáció kérdése, de ha a szociális alapon működő egészségügyet preferálja az ember akkor vannak sokkal jobb példák nyugat-európában ahol nem **** meg a nav hogyha munkanélküliként nincs pénzed tb-re.

2016. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!