Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha engem bérminimummal vesznek...

Ha engem bérminimummal vesznek fel egy munkahelyre, de időközben megszűnik a munkakör érettségi igénye, akkor visszaléptethetnek e minimálbérre?

Figyelt kérdés
2016. nov. 24. 09:52
 1/5 BlodDrunk ***** válasza:

Igen visszavehetik minimálbérre,ugyanis a bérminimum lényege a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetőleg középfokú szakképzettséget igénylő munkakör legyen.


Ha úgy ítélik meg ezt a cégben,hogy nem olyan a munkakör,akkor szerződés módosításban változtathatnak rajta.

Ha nem tettszik ilyenkor 2 út van vagy megszokod vagy felmondasz,ilyenkor a felmondási időben még ki kell nekik fizetni a bérminimumot ami a szerződésedben szerepel.

2016. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a munkakör érettségi igénye"

ez mit takar? mert van a szakképzetlen minimálbér, meg a szakképzett. Egy szakmánál nem fogják ezt váltogatni, de persze bármikor átírhatják a munkaszerződésedet valamilyen szakképzetlen munkakörre és onnantól az a minimum jár.

2016. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/2 kifejtem: az érettségi igény azt takarja,hogy elvégeztem egy tanfolyamot amelynek a bemenetele az érettségi bizonyítvány volt. Nos novemberben ezen változtattak / na ki tudja miért :)))) / és a tanfolyamnak a bemeneteli feltétele mára már 8 általános.

---------------------------------------------------------

Sőt jogosultságot alapoz meg az is, ha más középfokú végzettséggel, szakképzettséggel rendelkező munkavállalóknak a garantált bérminimumot a munkáltató már megadta. Ilyenkor ugyanis ezt a bírói gyakorlat munkáltatói követelménynek tekinti.---- ezt a neten találtam

2017. jan. 5. 10:57
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor leírom mégegyszer: a fizetésed a munkaköröd határozza meg. A munkakörödnek van egy feor kódja, amit megtalálsz akár ksh oldalán is. Ha a te munkaköröd feorja nem 9-el kezdődik, akkor szakképzet munkaköröd van, és totál mindegy, hogy annak a szakmának mi a követelménye, neked akkor is jár a szakképzett bérminimum.
2017. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. A kérdésem lényege inkább az lenne,mivel még novemberben szakképzettséget igényelt és engem és engem úgy vettek fel határozott ideig, akkor mi a helyzet részletesen.
2017. jan. 6. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!