Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember miért várja annyira,...

Sok ember miért várja annyira, hogy nyugdíjas legyen?

Figyelt kérdés

Nem egy fiatalabb embertől hallom,hogy milyen jó lesz nyugdíjba menni,meg utazgatni,stb.


Szerintem a nyugdíj egyenlő azzal,hogy "vége" az életnek,gyakorlatilag az életben ami jó,az már mind mögötted van.

Elment a fiatalság,egészség,kevesebb energia.

Hiába akarsz nagy dolgokat megélni,a tested már nem engedi,csak bizonyos korlátok között.


2016. nov. 29. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Részemről lubickolok a nyugdíjas korszakomban. Igaz, nem vagyok beteg. Bár kevés a pénzem,de én választottam meg, milyen munkát vállaljak pluszban. Akkor fekszem és akkor kelek, amikor akarok. Van időm a hobbimmal foglalkozni.
2016. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért dolgozok,mert muszáj.Persze hogy a végét várom,de hol van az még.Hiába váltok munkahelyet hamar megunom,hosszútávon nem tud érdekelni semmi.
2016. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem kell napi több órát utazni azért hogy még 8-10 órát robotolhass?
2016. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Lusták.
2016. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Menj el kérdező napi 10-12 órát robotolni, ott majd megélhetsz nagy dolgokat.
2016. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A létbizonytalanság elől menekülnek a nyugdíjba. Szerintem a többség nem azért várja a nyugdíjat, mert akkor nem kell már dolgoznia, hanem mert akkor azt dolgozhatja, amit szeretne.
2016. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Felőlem bárki bármikor nyugdíjba mehet, csak ne az állami nyugdíjjal tartassa el magát, ha nem dolgozott.


Az a fiatal, aki ezt mondja, semmi célja nincs... az az egészséges ha ilyen korban még családot, hivatásában előrelépést, sikereket tűz ki magának célnak.

Vagy rossz munkát választott, mert utálja.

2016. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jó,de ha már most unod az életet,és 10-12 órát dolgozol és ramaty az életed,akkor nyugdíjasként minek fogsz örülni?


Munkahelyet kell váltani!

Ha 10-12 órát dolgozol,akkor jó eséllyel nem leszel nyugdíjas,tehát kár rá várni.

2016. nov. 29. 14:30
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom,szerintem ha valaki dolgozik,de fiatal,egészséges,még mindig jobb élni,mint öregen,de sok szabadidővel.

Mihez mész a szabadidőddel?Szórakozni fogsz járni,amit a fiatal éveidben elmulasztottál?


Szerintem addig érdemes élni,amíg az ember fiatal,mert utána egyre jobban beszűkülnek a lehetőségei is.


Persze,akinek az tartalmas élet,hogy öregen nézheti a brazil sorozatokat,az elég gáz.


Szerintem,aki fiatalom már a nyugdíjat várja,annak nem is érdemes élnie,mert a semmire és a kiüresedett életre vár,ugyanarra,amiben már most él.


Persze,megértem,ha valaki a nyugdíj előtt pár évvel már ezt érzi,mert egy 55-60 éves ember már amúgy sem sokban különbözik egy 65 év felettitől.

De 30-as,40-es emberek arra várnak,hogy mikor öregednek meg végre,számomra az érthetetlen.


Ha odáig jutok,én akkor tuti inkább felkötöm magam.

2016. nov. 29. 14:35
 10/25 anonim ***** válasza:
Bírom, amikor egyesek úgy beszélnek, mintha Magyarországon a földön hevernének a húszezresek, csak le kell értük hajolni...
2016. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!