Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem engedik nálunk a...

Miért nem engedik nálunk a melegházasságot?

Figyelt kérdés

Senki sem tehet arról, hogy ha meleg. Ilyennek született, ez nem betegség, nem lehet változtatni ezen. Ebből kiindulva ők miért ne élhessenek teljes életet? Miért nem házasodhatnak, miért nem fogadhatnak örökbe gyereket?


Én nem vagyok meleg, de pont most olvasgattam az egyik kedvenc színészemről, Neil Patrick Harrisről, aki történetesen meleg ( csakhogy ő összeházasodhatott párjával és béranyától gyerekük is született ).


2016. dec. 2. 16:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
60%
Azért nem engedik mert keresztény nemzeti kormányunk van, még ha csak a látszat is az, és ezzel nem nyernének plusz szavazatot hanem veszítenének.
2016. dec. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nincs bajom a melegekkel, azzal sem, ha két férfi párkapcsolatban él, de a házasság az azért sok. Én sem engedném meg. A házasság férfire és nőre vonatkozik, és ez így jó. Nem értem,mi bajuk a melegeknek. Járhatnak, csak annyi, hogy nincs papírjuk a kapcsolatukról. Miért olyan nagy baj ez nekik? Rengeteg férfi és nő se házasodik össze, mert felesleges macerának érzik, mégis boldogan éldegélnek. A melegeknek miért van olyan égető szükségük rá akkor?
2016. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 bithorlo ***** válasza:
87%

Érzelmi kapocs. Akik hetero házasságot kötnek, miért nem elégednek meg pusztán az együttéléssel?

Amúgy jogilag hátrányban vannak azok a párok (mindegy, hogy hetero vagy homo), akik nem házasodnak össze. Hagyatéknál, baleset esetén nehezebb lehet a bizonyítás, ha informálódni akar a másik fél, nem fogadhatnak örökbe, gyermek születésekor apasági nyilatkozatot kell tenni... Stb. Szóval van egy sor nehezítő tényező.

2016. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
66%
Minden diktatórikus jellegű társadalom ilyen módon is fitogtatja a hatalmát. Ugyanis ezzel is meg lehet osztani a társadalmat és a divide et impera politika mindig bejött. Orbánék meg mással se tudnak jeleskedni.
2016. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
43%

Igazából a gyerekvállaláson megy itt a vita.

Ha összeházasodnának, akkor nem lehetne a melegházasokat sem hátrányosan megkülönböztetni, és engedni kéne az örökbe fogadást. De pont ezt akarják megakadályozni.


Azért a gyereknek is vannak jogai, nem csak a melegeknek.

2016. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
25%

Mert nálunk még nem öltött akkora mértéket a szélsőliberális diktatúra, mint más országokban. De ha így haladunk, csak idő kérdése, és engedélyezni fogják.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő. Többnejűség? Többférjűség? Házasság állatokkal? Tárgyakkal? Saját magunkkal? Szülő a gyerekével? Testvérek?

2016. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
15%
Pontosan azért, amiért a kecskéknek se adnak jogosítványt. Ahogy a kecskék nagy része nem akar autót vezetni, úgy a melegek nagy része nem akar házasságra lépni a partnerével. Úgy bírom, hogy a melegek jogaiért való kardoskodás közepette pont a melegek véleményét nem kérik ki.
2016. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
82%

#6 [link]


#7 Ki mondta, hogy bárki az akar lenni?


#9 Ez nem érv amellett hogy akkor a többinek se legyen szabad.

2016. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
90%

2-es miért nem elégednek meg?


Mondjuk azért,mert pl a friss házasok adókedvezményt kapnak,egyéb támogatásokat,amiből a melegeket kirekesztik,meg azért,hogy ne tudjanak kitúrni a vagyonomból,amit közösen szereztem valakivel,a rég nem látott haszonleső rokonok..

2016. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%

Mégis hogy lenne már a többnejűség egyenrangú a melegházassággal.


A többnejűség egy + jog,és előnyöket ad azokkal szemben,akiknek csak 1 házastársuk van.

Tehát egy férj halála során 4 feleség kapná az özvegyi nyugdíjat,stb.


A melegházasságban nincs bigámia,nincs + jog,ugyanúgy 1 személlyel lehet házasodni.


Amúgy felőlem elvehetek a kecskédet is feleségül,ha annyi eszed van,de nem hiszem,hogy a kecskéből bármit hasznot fogsz húzni,vagy ő belőled.

2016. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!