Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bokros Lajos nem szégyelli el...

Bokros Lajos nem szégyelli el magát?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok Fideszes, de a minimálbér-emelést és az adócsökkentéseket mindenképp jó iránynak tartom, mert regionálisan borzasztóan állunk ezek tekintetében.

Minap volt egy riport ezzel a szuper közgazdásszal, Kálmán Olgácska hívta meg.

Össze-vissza hadovált, hogy nem szabad emelni a béreket, mert összeomlik most a gazdaság, a minimálbér-emelést Medgyessy 100 napos programjához hasonlította, ami amúgy a közalkalmazottak béremeléséről szólt.


Egyértelművé tette, hogy számára továbbra is az emberek sanyargatása, megszorító csomagok a járható gazdaságpolitika.

Az ő csomagja annyit csinált, hogy a fizetési mérlegünk rendbejött, de a gazdaság növekedése lelassult, majdnem recesszióba süllyedt. Ekkor lettünk a V4 legjobbjából a sereghajtók.


Google nyilvános adatai:


[link]


Hivatali ideje alatt a Magyar 1 főre jutó GDP növekedés egyenes volt, mint a halott ember ekg-ja, közben meg a V4-ek növekedtek, lehagytak minket. Legjobból legrosszabbak.

Hogy lehet egy közgazdász ennyire dilettáns, hogy a háztartások fogyasztásának a visszaesése, lóf@x bérek utáni adózás rossz a gazdaság számára? Az államnak is akkor jó, ha az embereknek is jól megy. Tudtommal Svájc nem azért gazdag, mert 300-400 euró a minimálbér, és az emberek csak adóra meg talán rezsire meg némi élelmiszerre költik minden pénzüket.

Ráadásul a szülések száma is jelentősen visszaestek akkoriban, sőt akkor indult el az a demográfiai válság, amit ma is tapasztalunk.

Ekkora szégyen után miért tűnik el a politikából?

Van még pofája kiállni és bármibe is beleszólni?



2016. dec. 17. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
43%

Még mindig nem olvastad el az Origo-s cikket.

[link]


Egyébként meg dehogynem, szerintem ezen a téren jó Orbánék gazdaságpolitikája, nem beszélve arról, hogy az EU-s támogatások is többet érnek így.

2016. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
93%

kérdező, most tényleg komolyan mit akarsz bizonygatni? Mert mutogatsz szép eredméyneket össze vissza de amit mondasz az annyi hogy

"mápedigbokrosazegyhülyevoltésrosszultettemerttöknretetteazországotazzalamitcsináltéscsakhülyéknemlátjákeztmertnehézlettazéletmeg blabla"..

Mit akarsz? Felnagyítani a nehézségeket amit hozott a csomag vagy lekicsinyíteni az eredményt amit hozott? Vagy mi a bajod tulajdonképp? Az ország a ciklus végére növekedő pályára állt, és ezt ő érte el. Ha nem tezsik verd a valagad a földhöz. Gyanítom már láttam egy két kérdésed, mert több olyan is van ami hasonló csak más személyekkel..

2016. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
90%

A tradingeconomics-ot szoktam használni ha makrogazdasági adatok kellenek. Ezt minden közgáz szakos ismeri.

A wikipedia-t meg az egyetemen nem fogadják el hiteles forrásként, szóval te is szállj le róla.

Meg az atlas media-t

[link]

2016. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim válasza:
21%

na ezért nem nézek én itt politika részt :D

emberek egy kérdés: ha ennyire utáltok valakit akiről fogalmam sincs h ki gondolom valami fideszes valaki

akkor miért alakítotok vlaami pártot? és indultok a 2018-as választáson? mert van hozzá jogotok meg lehet is.... a töri tanárom mondta

nem értem miért kell itt perlekedni mikor simán megoldhatnátok ti is

majd kiderül szimpatikusak vagytok e miniszterelnöknek

aki azt hiszi h fideszes vagyok az téved mert nem vagyok az

az összes politikust utálom mert szerintem mindegyik nyúlja le a pénzt nagyban ha tudunk róla ha nem... az Orbán bácsitól meg egyenesen frászt kapok...szörnyű egy stílusa van neki....

14/l

2016. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
63%

"Az egész válság annak volt köszönhető, hogy a privatizáció során Bokros előtt szétlopták és megszüntették a verseny és exportképes ágazatokat, hogy a haverok profitáljanak pár milliárdot. Ez volt az MDF kormány. Bokrost akkor szedték elő amikor ez már régen megtörtént."


Én úgy emlékszem, mintha szoci pártgyűléseken osztogatták volna lokálisan a földeket meg az üzemeket...

2016. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim válasza:
94%

én legalább nem állok le veszekedni mindenkivel és meggyőzni a másikat... és képzelje kedves felnőtt nem tom kicsoda hogy igenis megmondom amit gondolok ha tetszik ha nem... én csak kérdeztem nem kell egyből itt problémázni... és egyet se kell érteni..

és szerintem még mindig jobb hogy itt a politika rovatba írogatom a kis dolgokat a fejemből mintsem ha épp valami házibuliba nyomkodnának egyszerre ketten... mert a korunkbeliek ezt csinálják... örüljenek neki h van aki karakán és érdekli a politika

köszöntem szépen

2016. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
95%

A 14-éves lány jól meg mondta.


Egyébként meg ne írj ki olyan kérdést amire nem fogadod el mások véleményét/válaszát.

2016. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim válasza:
95%

köszönöm kedves 43-as

a 14 éves lány vagyok

de szerintem ez már lejött

2016. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
90%

kedves 45-ös

hát sajnos ez van nincs társadalmi életem :D és ha buliba mennék semmilyen életem nem lenne anyukámnak köszönhetően

amúgy meg engem tényleg érdekel hogy sok okos ember itt ezen az oldalon mit beszélget... és hát azt kell hogy mondjam sajnos a tini párkapcsolatok rovatba nincs semmi se szóval átjöttem ide

és örülök is neki :)

2016. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

ilyen fizetési egyenleg meg olyan lóf_sz, hát ez kurv_jó meg minden csak emberekről van szó, nem számokról


bár szociopata politikusoknak mindegy


mert amikor te szépen kiszámolod, hogy ennyi adó, meg annyi közalkalmazott elbocsájtása után mennyi dollár fog beömleni a költségvetésedbe, az jó meg minden, de amögött emberéletek vannak


hitelüket fizetni nem tudó emberek, utcára került emberek, öngyilkos emberek, szétment családok és még lehetne sorolni

2016. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!