Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért viselkedik sok magxar...

Miért viselkedik sok magxar úgy a világban, mintha egy zárt faluból érkezett volna a nagyvárosba?

Figyelt kérdés

Édesapámék nemrég voltak Bécsben, és apá beszámolójá szerves részét képezte az, hogy "és láttunk fekete embereket, meg volt egy csomó kínai vagy japá vagy valami ázsiai, meg voltak hi duk is, olyan ponttal a homlokukon"


Oké, én már Y generációs vagyok, de apám is használja az internetet, rengeteg felvételt néz külföldi helyekről...


És belegondolva, Pesten is ha felszáll egy fekete vagy igazából bármilyen nemmagyar/nemfehér ember a buszra, onnantól kezdve a busz fele őt nézi, mint valami látványosság... pedig laknak feketék Pesten évek óta (egy kisgyerekes apuka öltönyben évekig jött szembe reggelente vdlem, vitte a gyerekeket oviba), ázsiaiak meg aztán tényleg sokan vannak..


Ha valaki kontaktusba kerül egy vietnámi, vagy koreaival (akit elsőre úgyis lekínaiz), gyakorlatilag nem tud elszakadni a ténytől, hogy ő máshonnan jött... egy csomószor az van, hogy pl jó matekos volt a srác, erre "jó, de ő kínai"(vietnámi), mintha a származás előny lenne a matekban, nem pedig a tanulás számítana.. és egy csomó ilyen, hétköznapi példa van


Budapest nem kicsi. Persze, nem egy New York, de azért már nem elhanyagolható, és rengeteg túrista fordul meg itt a világ minden tájáról.

Mégis úgy néznek a nem itt a más kultúrából érkezőkre (esetleg más bőrszínű emberekre) mint valami ritka látványosság, vagy csoda egy falusi búcsúban..


szerintem elég lehangoló ez a mentalitás. Értem én, hogy fél évszázadig zárva voltak a határok, de negyed évszázada nyitott már..


Miért ilyen maradi, illetlen, és rugalmatlan, új dolgokat nehezen befogadó (ha egyáltalán befogadó) a magxar?


Persze, ez általánosítás, nem minde ki ilyen, valószínűleg közületek senki sem ilyen, de kár tagadni, hogy létező, ismert, elterjedt jelenség lenne..



2016. dec. 21. 13:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8as, látom, nem tudtál túllépni a hasonlaton:D De akkor nem falusi ember csodálkozik a városi dolgokon, hanem kisgyerek valami egyszerű, hétköznapi mechanikán, vagy kiskutya élete első haván, nagymama a YouTubeon....

A lényeg, hogy valaki valami ma már természetes, hétköznapi dolgon ámuldozik.

2016. dec. 22. 11:20
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

"A lényeg, hogy valaki valami ma már természetes, hétköznapi dolgon ámuldozik."


Szerintem te is ámuldoznál, ha megnéznéd, hogyan készül pl a gyapjú. Vagy hogyan tömnek kacsát/libát. Vagy hányféle adó kerül a nyavalyás kiflire, mire a tányérodra kerül. Pedig ez mind teljesen természetes, hétköznapi dolog.

2016. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg érdekesnek tartanám, de a kifli csak kifli marad, nem fogok rá később úgy tekinteni, hogy "azért ilyen, mert annyi adó van rajta":D


Különbség van különböző kultúrák között... ha nem lenne, nem lennének különbözőek (wow!:D). De egy dolog érdekesnek tartani, tanulmányozni a másik kultúrát és egy másik dolog gyermekien bámulni (tényleg, mint kisgyerek aki mondjuk szakállas embert bámul az utcán:D) és századjára is elcsodálkozni rajta.

Elsőre elcsodálkozni oké, másodjára szintén, de komolyan most már elég régóta együtt élünk más kultúrákkal, találkozunk más kultúrákkal.. lassan túl lehetne jutni azon, hogy más mint a miénk, és el kéne kezdeni mondjuk megismerni, nem?

2016. dec. 22. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!