Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a konkrét bizonyítékok...

Mik a konkrét bizonyítékok arra nézve, hogy a KSH adatai hamisítottak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy körbenézel az országban, és látod, hogy hanyatlik.
2016. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem hinném, hogy a KSH adatai hamisítottak lennének. Más kérdés, hogy az adatok elemzésével lehet játszani.


Ugyanabból a három számból levezetem én neked azt is, hogy jobban élsz, mint négy éve, meg azt is, hogy rosszabbul élsz, mint négy éve. Attól függően, hogy mit szeretnél hallani. :)

2016. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra nincs, de érdekes módon pont a rezsicsökkentés után bevették a mérőszámok közé is, hogy jobban nézzenek ki a számot.
2016. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Meg eltörölték a létminimum mutatót, mert túl sok a szegény. Máris mennyivel szebb adatokat tudnak összehozni nem? Kár, hogy a szegénység rekordot dönt a KSH kimutatásának hiányában is.
2016. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond az ágyban a szeretőjével rajtakapott feleség a férjének ? Drágám, te jobban hiszel a saját szemednek, mint az én szavamnak ?
2016. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Ja és a klasszikus fidesz féle munkanélküliségi ráta kimutatás. Belevette a közmunkásait és a külföldön munkát végző magyarokat is. Hát naná, hogy gyönyörű számokat produkál a nemzeti KSH :D
2016. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Meg eltörölték a létminimum mutatót, mert túl sok a szegény."


Nem törölték el, hanem áttértek a nemzetközileg elfogadott laekeni indikátorok szerinti mérésre.

2016. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem én voltam aki lepontozta a válaszokat, azt leszögezném, mielőtt egyesek a fejemhez vágnák! :)


#1

Ez nem konkrétum, minden ember úgyis csak azt látja amit szeretne látni. Ha pl. kimagasló lenne a jólét az országban, egy vérbalos akkor is az ellenkezőjét látná ennek, így ez nem bizonyítóerejű.


#2

Na igen, a te szavaidat nem vitatom, csak a kérdés nem feltétlen erre irányult, hanem arra az állításra, amit nagyon sokan tartanak, miszerint a KSH hamisítja a statisztikákat.


#3 (tobas):

Ezt nem igazán értem, hogy mit írtál (nem kötekedni akarok, csak tényleg nem világos nekem, hogy most akkor pontosan mit vettek be a mérőszámok közé a rezsicsökkentés után?)


#6

A közmunka nem munka?

2016. dec. 30. 17:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A közmunka nem munka?"

A házon belüli munkanélküliség mond valamit? Abba egyszer már belebukott a rendszer, nem is olyan rég.

2016. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem törölték el, hanem áttértek a nemzetközileg elfogadott laekeni indikátorok szerinti mérésre."


Pontosan, mivel az addig használt, a magyar sajátosságokra kidolgozott létminimum mutató szerint 2015-re már 4,2 millió magyar élt létminimum alatt. Én is kerestem volna valamit ami szebb számot eredményez :DDDDD

2016. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!