Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor munkaerőhiány van...

Most akkor munkaerőhiány van vagy munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Mert egyik oldalról azt hallani hogy munkanélküliség van a másik oldalról meg a cégek már alig találnak munkaerőt.

Vagy inkább képzett munakerőt nem találnak amiből következik a munkanélküliség??



2017. jan. 2. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Szakképzett munkaeröböl van hiány, képzetlen emberekkel meg Dunát lehetne rekeszteni.
2017. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Nyilván függ a szakmától, és attól is, az ország mely részéről van szó. Amúgy nem csak magas szakértelemmel rendelkező emberből van hiány. Kevés például a buszsofőr is, a boltokban kevés az eladó, és feltehőleg a Meki sem azért emelt bért, mert tolonganak a munkavállalók a kapu előtt.
2017. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Ingyen munkaerőből hiány van. Mindenki azt akarja, hogy zsebpénzért dolgozzál neki.


Szánalmasan gagyi duma az, hogy szakképzett munkaerőből hiány van.

Bemész a munkaügyi központba, hogy átképezd magad valami állítólagos hiányszakmára, leadnak egy negyedórás rizsát, hogy mennyire jó fej vagy hogy ilyen felelősségteljesen gondolkozol, de egy kikefélt konkrét hiányszakmát nem tudnak mondani, amivel garantálják hosszabb távon az elhelyezkedésed. Én "csak" két felsőfokú végzettséggel kubikoltam még nemrég feketén, de az egyik munkatársamnak hat (nem elírás: hat) építőiparral kapcsolatos szakmája volt, és velünk kubikolt.

2017. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"Szánalmasan gagyi duma az, hogy szakképzett munkaerőből hiány van. "


Igen. De csak azért, mert némelyik szakmában tényleg munkaerőhiány van (vagy azért, mert tényleg nincs, vagy azért, mert annyiért a szakképzettek nem hajlandók dolgozni). Más szakmákban lásd képzetlen munkaerő: Dunát lehet rekeszteni. Szóval nem egyszerű fekete-fehér a helyzet.

2017. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettő. Az ilyen helyzetet strukturális munkanélküliségnek illetve munkaerőhiánynak hívják.
2017. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Suhanó Puma válasza:
20%

"képzetlen emberekkel meg Dunát lehetne rekeszteni."


azért keres a meki hr mindenféle idióta dumával munkaerőt a MEKIBE mert nincs csicskás segédmunkás?


Legutóbb olvastam, már olyan akciók vannak hogy duplafizetést sorsolnak ki x dolgozó közül csak jelentkezzél....


Meg hasonlók....


Vadászpuskával vadásszák őket.

2017. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

# 6

Én már olyat is hallotam egyik ismerősömtől hogy dolgozott olyan helyen fél évig ahol annyira nem volt munakerő hogyha vittél oda embert és 3 hónapon túl ott is maradt akkor egy havi fizetést kaptál +ba! :D

2017. jan. 2. 11:28
 8/22 Suhanó Puma válasza:
0%

[link]


"Tudtad, hogy FIZETÉSEMELÉS volt a Mekiben??? - Budapest, XV. kerület"



"900 Ft/óra, és ez csak a kezdet! - Budaörs"



"Mchívunk egy szabadságra és a magas óradíjunkra! - Budakalász"


"900 Ft/óra fizetés+decemberi extra jutalom! - Budapest, XI. kerület"


"Londoni életérzés, kiemelt bérezés, Egressy tér! - Budapest, XIV. ker."



XD

2017. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
8! Ezt most elrettentésképp írod? 900Ft nettója 600Ft, 160 órával számolva 96000Ft, ez még nálunk (kelet-Mo.) is szar fizetésnek számít, nem, hogy Pesten!
2017. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

# 9

Pestne gyárban se kapsz sokkal többet betanított munkára és ott még kaja sincsen :D

De ezzel nem azt mondtam hogy a meki jól fizet de mondjuk gyorsétteremhez képest igen!

2017. jan. 2. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!