Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem vagyok képes...

Csak én nem vagyok képes értelmezni azt a paradox helyzetet, hogy állitólag nagyon sok a szegény az országban, közben meg a cégek amiatt panaszkodnak, hogy nincs dolgozójuk?

Figyelt kérdés
Kézbesitéstől elkezdve, informatikusokon át nagyon sok helyen emberhiány van, nincs dolgozó nagyon sok cégnél, közben meg sokan panaszkodnak, hogy mekkora a szegénység. Most mi van akkor? Nem beszélve a rengeteg luxuscikkről, amiket sok embernél, köztük fiataloknál lehet látni.(iphone,autó,márkás ruhák stb.)

2016. okt. 13. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj,hogyha leirnám mi okozza ezt,akkor megsértődnél és csak a mellkasodat vernéd,hogy pedig neked van igazad és én vagyok a hülye.

Az érvelésed legfőbb érve pedig ,hogy neked igazad van!

2016. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hitelről hallottál már?
2016. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
1#: Nem akarod leírni lol. Nem is tudnád. Nincs akkora szegénység, mimt amennyire próbálják beállítani. Lásd iphone-kultusz, márka-kultusz, autómárka-kultusz.
2016. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Én sem értem milyen szegénységről beszélnek, mi a gyerek szaros pelenkáját Louis Vuitton táskában tároljuk, helikopterrel megyünk az ország másik végén lévő esküvőre, ahol luxuslimuzin vár sofőrrel. És én csak egy egyszerű parasztgyerek vagyok, semmi urizálás.
2016. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, a sok fiatal aki a szüleivel él tudott venni 2 év törlesztőre egy iphonet, milyen szegénységről beszélnek itt?

Az hogy 1 átlag fizetésből nem jön ki a rezsi meg a kaja az nem mérvadó, mer há láttam 1-2 embört ájfonnal a buszon.


Amúgy azért van emberhiány informatikusokból mivel az oktatás egy nagy nulla, szakoktatás nincs, így természetesen hiány lesz ezekből az emberekből. Közben 3 műszakos, több ezer főt foglalkoztató gyárakban minimálbért + műszakpótlékot fizetnek, havonta lelép a cég 10% mivel úgy bánnak a dolgozókkal mint az állatokkal, de mindig találnak a helyükre embert, és még nő is a cég.

2016. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Nem kell annyi Atv-t nézni ahol szinte az megy hogy az éhalál elõl menekülve az emberek egymást eszik. Nyilván van szegènység de nem akkora amekkorának sokan be akarják állítani. A munkalehetõségrõl meg annyit hogy munkaerõhiány van de 100-120 nettót versenyképes bérnek állítanak be
2016. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
amíg a munkáltatók a minimálbér felé egy centtel se hajlandóak menni, addig sok ember inkább elp*csöl közfogiba, vagy segélyen. Mindkét oldalnak változtatni kellene.
2016. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 partizana ***** válasza:
100%
A munkaerőhiány, a képzetlen emberek miatt alakul ki. Ha egy bizonyos munkára 10 hely van meghirdetve és 100-an jelentkeznek rá de csak 5-en képesek elvégezni már munkaerőhiány alakul ki. Ha azt hiszed itt nincs szegénység hasonlíts bármilyen átlagunkat a svájcihoz, de mondok jobbat a szlovákhoz..és máris rájössz el kellene kezdeni elgondolkodni a dolgokról..
2016. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Paradox helyzet, neked! A valóságban meg van strukturális meg konjunkturális munkanélküliség.

Konjunkturális volt 2009-2012 között mikor a gazdasági világválság hatásai gyűrűztek be szépen az országba, most ennek már úgy-ahogy vége, most meg strukturális van, magyarul hiába van mondjuk jól képzett magyar geográfus meg növénybiológus -mert mindkettőből dögivel képeznek a magyar egyetemek, alig fele talál itthon állást-, ha egyszer a hazai versenyszférának nem kellenek!

2016. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű mondjuk, a kelet-magyarországi munkanélkülieket, ott alkalmazni, ahol munka van. Ahhoz például meg kellene oldani a lakhatását. Arról nem beszélve, hogy hiába vannak munkanélküliek, ha nincs képzettségük az üres állások betöltésére. És csak úgy mellesleg: akiknek van munkájuk, azok közt is vannak szegények. Vagy ilyenről még nem is hallottál? Vagy hitelről? Autót például (legalábbis újat), rengetegen vesznek hitelre, mivel máshogy nem is tudnak.
2016. okt. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!