Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "civil" szervezetekről szóló véleménycikkről? (Gajdics Ottó -Magyar Idők)

Figyelt kérdés

[link]


Soros és a seprű


Irgalmatlan hisztéria tört ki a balliberális holdudvarban, mert Németh Szilárd kimondta azt, amit minimum hárommillió ember gondol ebben az országban. A Fidesz alelnöke a Soros-birodalom álciviljeiről szólva kijelentette: szervezeteiket minden eszközzel vissza kell szorítani, el kell innen takarítani. Vagyis aki seprűt ránt, seprű által vész el.


Az érintettek szerint természetesen azonnal megszűnt a jogállam és összedőlt a demokrácia, immáron ezredjére. A valóságos Magyarország azonban köszöni szépen, jól van. Az a politikai közösség ugyanis, amelyik a jelenleg kormányzó pártokat támogatja, már a rezsim szó puszta említésére elveszíti jóindulatának jelentős részét a kormányellenes erőkkel szemben, nem beszélve arról a kontextusról, ami ezen csoportosulások vezérgondolatává vált, és úgy hangzik: az Orbán-rezsimet el kell söpörni.


Ne csodálkozzon tehát senki, ha beszállván abba a kórusba, amelyik ezzel a téveszmével kürtöli tele a nyilvánosság hazai és nemzetközi tereit, ennek a közösségnek a haragjával találja szemben magát. A magyar választók ezen csoportja pedig elvárja, hogy hatékony eszközökkel lépjen fel az általa támogatott politikai erő minden nemtelen támadás, hazugságokon, csúsztatásokon, feltételezéseken és koholmányokon alapuló söprögetési kísérlet ellen. Lehet, hogy kissé edzőtermi stílusban, de Németh Szilárd csak ennek adott hangot.


A mai alkalmatlan, tehetetlen, ám annál agresszívabb, harsogóbb ellenzék két kicsorbult, rozsdás kardot lóbál, amikor kétségbeesetten próbálja elhitetni magáról, hogy van valami halvány lila elképzelése Magyarország jövőjéről. Ezek a korrupciónak és a szabadságjogok eltiprásának a vádjai. De soha el nem hangzik egyetlen konkrétum, egyetlen tényekkel, adatokkal alátámasztott egyértelmű és világos példa. Csupa feltételes mód, ható ige, izzadságszagú mismásolás, erőltetett, művi, konstruált álvalóság. Ráadásul olyan hiteltelen, cinikus előadásban, mint amikor a pedofil erőszaktevő a gyermekek iránti olthatatlan szeretetéről beszél.


Az a három, önmagát civilnek tartó szervezet, amely Soros-pénzekből is finanszírozza tevékenységét, éppen a korrupcióval és a szabadságjogokkal foglalkozik. A Helsinki Bizottságnak, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű szervezetnek és a Transparency Internationalnak (TI) tudomásul kell vennie, hogy minden jelentésükkel, megnyilvánulásukkal azoknak az oldalán lépnek be a politikai küzdelmekbe, akik az említett két témát saját politikai pecsenyéjük sütögetésére használják.


Nem az a gond tehát, hogy az említett szervezetek politizálnak, hanem az, hogy nem vállalják hovatartozásukat, nem vallják be céljaikat, ezzel becsapják a választókat, miközben gátlástalanul tolják az ellenzék szekerét. Azét az ellenzékét, amelyikről egyébként épp a TI állapította meg, hogy kormányzásuk idején intézményesült a korrupció hazánkban, s amelyik el akarja takarítani az elmúlt hat évnek még az emlékét is. Kéretik tehát nem megsértődni a hasonló bánásmódon!


Ők persze azt állítják magukról, hogy ideológiamentes, nem politikai szervezetek, értékalapon működnek, nem politikai preferencia alapján. Csak azt felejtik el, hogy a kormánypártok is szakítottak az ideológiákkal, választóik akarata alapján politizálnak, akik értékalapon szerveződnek közösségbe. Ezek az értékek persze még véletlenül sem azonosak azokkal a liberális, globalista, internacionalista értékekkel, amelyekre Martin József Péter, a TI vezetője utalhatott. Mást gondolunk demokráciáról, jogállamról, politikáról. De egy dologban feltétlenül egyetérthetünk. Ahogy Lázár János fogalmazott a Kormányinfón, jogunk van arra, hogy mindenki megismerhesse, ki akarja befolyásolni az életét.


Mi lenne, ha ezért küzdene végre a TASZ meg a Helsinki Bizottság is?


2017. jan. 13. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Köszönjük a napi kormánypropagandát.

A kérdést jelentettem.


Egyébként annyi a véleményem, hogy várom a CÖF és a FIDESZ pénzügyi elszámolását, pénzügyi támogatóinak nevét stb......

Ugyanígy várom Sorosékét is, az esélyegyenlőség kedvéért.

2017. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

"Köszönjük a napi kormánypropagandát.

A kérdést jelentettem. "


Úgy látszik ide is ideértek a pufajkások leszármazottjai:)

Attól hogy feltesznek egy kérdést, mit kell jelenteni?

Soha nem értettem az ilyen önkéntes rendőröket ezen az oldalon,mert ha már nem a pártszimpátiájuk szerinti a kérdés, akkor rögtön habzik a szájuk, verik a billentyűzetet, és rohannak fűhöz-fához, hogy ninoninonino, segítség valaki elvtársak, itt egy másként gondolkodó!

2017. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

"Köszönjük a napi kormánypropagandát.

A kérdést jelentettem."


Szintúgy!

A kérdés midnen bizonnyal provokáció!

Amint valaki hallgatja a közmédiát, már el is hiszik.

Az agymosás milliókra kihatott!

Azt is provokációnak, vérlázítónak tartom, hogy a Fidesz azt neveszi terrorista és embercsempész pártolónak, aki nincs a Fidesszel egy hullámhosszon!

Diktatúra van!

USZÍTÁS!!!

2017. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

"Az agymosás milliókra kihatott! "


Persze, valószínű a milliók a hülyék, nem pedig te, ugye? :D


A balliberálisoknak már nagyon illene elkezdeni gondolkodni, hogy mit akarnak a politikában elérni. Oké-oké, a napi Orbán-Fidesz-KDNP-kormány bukás mindig megvan, de azontúl?

2017. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én hiányolom a cikkből, hogy 6 éve még kitüntetésben akarták őket részesíteni. Esetleg kielemezhették volna, hogy mi is változott azóta a civil szervezeteknél, mert szerintem semmi.
2017. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Te vagy a hülye, ne haragudj, ha 0-ra ítélted a kommentem, mert az igazat mondtam!

Fáj az igazság...

Ugye?

2017. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Kiegészítve az előző választ, tudtommal akkor is Soros pénzelte őket.


Valaki elmagyarázná, hogyha egy honlap nem biztosít hozzászólást, akkor miért itt kell megosztani a cikk teljes tartalmával együtt? Sajnos nem az első eset.

2017. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj kérdező, nem teljesen olvastam el a kérdést - csak pár megjegyzést fűznék hozzá:


-Németh Szilárd és az edzőtermi stílus nagyon távol állnak egymástól.


-Az ellenzék messze nem csak az MSZP. Persze értem, hogy a szerző/kérdező direkt beszél félre, de valljuk be őszintén, hogy ezzel mi is és ők is tisztában vannak.


-"jogunk van arra, hogy mindenki megismerhesse, ki akarja befolyásolni az életét" Ezzel egyetértek, de akkor miért lett nehezebb közérdekű adatot igényelni?


-Azért a vagyonnyilatkozatról nekem mindig Rogán Antal jut majd az eszembe és az, amikor elfelejtette a fél házát feltüntetni.

2017. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Még ha a cikknek igaza is van (azon kívül, hogy libsizik, meg tövig benyal Németh Szilárdnak, ami kapásból hiteltelenné teszi, de most ettől tekintsünk el), akkor is eléggé diktatórikus hozzáállás úgy reagálni, hogy tiltsuk be. Kíváncsi vagyok, hogy ha Gajdics Ottó munkássága nem tetszene pár embernek, és ezért hoznának egy olyan intézkedés, hogy Gajdics Ottót száműzzük az országból, akkor Gajdics Ottó ugyanígy bólogatna-e.
2017. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy a Magyar Idők a Fizess szócsöve, fröcsög onnan is a genny.
2017. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!