Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itt szerettek okoskodni...

Akik itt szerettek okoskodni szocializmusról, kommunizmusról, kapitalizmusról, olvastatok már legalább egy sort Marxtól? Esetleg egy könyvet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 17. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Szoktam okoskodni ilyesmikről is, megszólítva érzem magam.

Elmélet és gyakorlat. Láttuk/látjuk mennyire működtek/nek ezek az elméletek a gyakorlatban. Többeknek tapasztalataik is vannak.

Miért gondolod, hogy történésznek kell lenni ahhoz, hogy az ember feldolgozza az őt ért hatásokat egy-egy ilyen "rendszer" kapcsán?

Nekem a szüleim/nagyszüleim élték meg azokat az eseményeket amik a szocializmusnak nevezett időszakban történtek. A végén már én is éltem. Jól mutatnak ezek a dolgok elméletben, meg tök jó lehetNE, ha az egyetlen gyenge tényezőt kizárhatnánk belőlük: az embert.

Az ostobaság, kapzsiság, irigység mindig benne lesz akárki kerül akárhová. Innentől pedig feudalizmus is lehet kötelező robottal és 10+10% adóval, akkor sem lenne jobb/rosszabb.


Tehát nem, nem olvastam egyikről sem könyvet, miért is tenném, mikor sokkal kézenfoghatóbb információim vannak az utóbbiról, és megbízható forrásaim az előbbiekről.


Amúgy szeretek olvasni, de csak a hivatalosan is fantasy-nek minősített könyveket, nem azokat, amiket hivatalosan történelminek szeretnének eladni, de gyakorlatilag ugyanúgy fantáziák.


Remélem megválaszoltam a kérdésedet.

2017. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam. Marxot nem igazán tartom gonosz embernek (jónak sem), de a kommunista diktatúra az emberiség egyik legembertelenebb korszaka volt. Alapból lehetetlen megvalósítani, de amit Sztálin, Rákosi, de még Lenin is csinált, az egyszerûen gonoszság, gusztustalan rohadèkok voltak, közönséges gyilkosok.

Persze ettôl még ugyanolyan szánalmas, amikor egy agyatlan fideszes egy liberálist "bolsinak" meg "komcsinak" hívni, mivel a liberalizmus kb a szöges ellentéte a kommunizmusnak (miközben a fidesz politikája sok dologban hajaz rá).

2017. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*hív
2017. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

A 2. válaszoló megelőzött, de azért ide másolom azt is amit megfogalmaztam:

Elméletben jól hangzik a kommunizmus, de a valóságban az ellenkezője valósult meg. Például kimondta hogy mindenki egyenlő, vagy hogy nincs kizsákmányolás. Mi volt a valóság? Az egyenlőbbek államosították az emberek földjeit és beverték őket rabszolgának a TSZ-be. Többségük ott rokkant meg a munkában. Hogy aztán a mások verítékével létrehozott TSZ-t a rendszerváltáskor az elvtársak privatizálhassák. Recskről vagy a kínai kommunizmus rengeteg áldozatáról nem is beszélve.

Nem Marx és mások műveiből kell tájékozódni, hanem a valóságból. Elárulom hogy én sem olvastam Marx és mások műveit de a saját szüleim a TSZ rabszolgamunkájában mentek tönkre. Vagyis nem olvastam hanem ismerem a kommunizmust. A kommunizmus felerősítette az emberekben szunnyadó farkast. Lásd Terror háza és egyéb rémtettek.

2017. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
előzővel egyetértek, mi is a bőrönkön tapasztaltuk (bár inkább a szüleim és nagyszüleim, mint én). amíg tökéletlenek az emberek, addig nem lesz tökéletes társadalom.
2017. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csak az Orbán rendszerről szoktam okoskodni, de azt elég jól ismerem. Tudsz ajánlani könyvet a fent említett témákról?
2017. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Olvastam Marx életrajzát, abból tökéletesen lerí, hogy a csávó egy ostoba szociopata volt, aki képtelen volt a társadalom legalapvetőbb szabályainak a megértésére.

Képtelen volt a takarékoskodásra, a jövedelmét, aminek mellesleg a nagy részét Engelstől kunyerálta, pár nap alatt elverte, a felesége, gyerekei és a fattyú lánya folyamatosan éheztek, az alkalmazottjait nem tudta kifizetni, ahogy a főbérlőit se, mert a jó Karl képtelen volt normálisan kezelni a pénzügyeit, ezért pedig nem magát, hanem a társadalmat okolta, persze az valamiért sosem zavarta, hogy az Engelstől koldult pénze a szegény proletárok kizsákmányolásából származott. Amikor egy ilyen emberi hulladék akar milliókat kioktatni arról, hogy a rendszer miattuk szar, akkor nem igazán érzem hitelesnek az általa megfogalmazott kritikákat a dolgozók kizsákmányolásáról és az emberek pazarló életmódjáról, miközben ő Engels pénzén hizlalta fel magát és rendszeresen elfelejtette kifizetni a neki dolgozó embereket.

A kedvenc momentumom az életrajzából az, amikor megtudta, hogy Engels szeretője meghalt, erre ő küldött neki egy levelet, na nem ám részvétet nyilvánított, hanem el akarta foglalni a nő albérletét, amit Engels bérelt neki, de nem is a családjának akarta, akik amúgy egy szoba-konyhás lyukban nyomorogtak, hanem saját magának, persze továbbra is azt akarta, hogy Engels fizesse, mert ő akkor momentán munkanélküli volt, akárcsak a felnőtt élete nagy részében. Marx egy személyben volt mindaz, amit állítólag oly nagyon üldözött, egy ilyen ember szavait pedig feleslegesnek tartom elolvasni.

2017. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Tehát mindenki egyetért, hogy jó dolog úgy véleményt alkotni valamiről, hogy fingod nincs hozzá, és erre még büszkék is! Taps, csak akkor ne csodálkozzunk, hogy itt tart a világ.

Marxról meg lehet fröcsögni, de a valaha élt egyik legnagyobb gondolkodó volt, függetlenül attól szeretik-e vagy sem.

Külön szórakoztató az a válaszoló, aki Marx állítólag életrajzával jön, ennyi erővel kis túlzással, akkor az irodalmat, a filozófiáz, de még a műszaki tudományos munkák nagy részét is be lehetne zúzni, meg nem kellene elolvasni, a legtöbb nagy tudós és gondolkodó egy emberi roncs volt, például Tesla is úszott az adósságban, meg fóbiás félelme volt a női fülbevalóktól és hasonlók, társadalmi értelemben egy roncs volt, akit jobb helyeken gumiszobában tartanának, nem?

De ez csak egy példa Newton is megrögzött alkimista volt, de mondhatnánk még egy rakás híres tudóst, írót, akik beteg, szenny emberek voltak, mégsem az életük, hanem az életművük miatt emlékezünk rájuk.

2017. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

#9

Az általad felsorolt tudósok semmi olyan kontra produktív dolgot nem követtek el, amivel szembementek volna a saját filozófiájukkal, ezzel szemben Marx, aki állítólag az elnyomottak és kizsákmányoltak érdekeit képviselte, elnyomott és kizsákmányolt másokat. Itt nem arról van szó, hogy ki furcsa és ki nem, hanem arról, hogy Marx a szöges ellentétét művelte annak, mint amiről beszélt. Nem ismert mértéket, ész nélkül zabált és ivott, meggondolatlanul verte Engels pénzét, szexuálisan zaklatta a neki dolgozó nőket, nem volt benne semmi empátia mások felé, mindeközben pedig folyton arról fröcsögött, hogy mennyire romlott és dekadens a burzsoázia és, hogy a szegény proletár mennyire el van nyomva. Mellesleg qrvára nem volt nagy filozófus, az általa felvázolt társadalomberendezkedés gyakorlati megvalósításra alkalmatlan, az erre tett kísérletek pedig eddig közel 100 millió ember halálát okozták. Nem kell tőle elolvasni semmit, mert aki tudja mi az a szocializmus, az már eleget tud Marxról és a mentalitásáról.

2017. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!