Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy álltok most 2017ben,...

Ti hogy álltok most 2017ben, Széll Kálmánnak vagy Moszkvának hívjátok a teret?

Figyelt kérdés
Igaz sok ilyen kérdés van de azok még frissen az átnevezéskor készültek, érdekelne hogy most hogy áll a "közvélekedés".
2017. jan. 17. 20:44
1 2
 1/13 hollófernyiges ***** válasza:
11%
Nálam Moszkva.
2017. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kösz a választ!


azt kifelejtettem hogy nem csak a személyes véleményetek érdekel, hanem hogy ti hogy érzitek, hány % hívja széll kálmánnak és mennyi moszkvának, ismertségi kör, haverok, villamoson metrón elejtett beszélgetések stb, csak hogy minél szélesebb körből kapjak infókat.


az én tapasztalatom az hogy terjed a széll kálmán elnevezés, 3-4 éve még alig hallottam most már olyan 65-70% moszkva 30-35% széll kálmánt hallok

2017. jan. 17. 20:51
 3/13 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Moszkva, így hívták régen és így is szoktam meg.
2017. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem, régen épp hogy széll kálmánnak hívták :D utána lett csak moszkva, persze attól függ kinek mennyit jelent a "rég" de az első neve az széll kálmán volt az tény
2017. jan. 17. 21:20
 5/13 Katolikus plébános ***** válasza:
Soha nem voltam még ott, egyszer voltam Pesten még másodikas voltam általánosba, akkor láttam a villamoson, hogy " Moszkva tér" nos én már akkor bele voltam bolondulva a névbe, majd át lett keresztelve Szél Kálmán térré, utána nem izgatott, hogy meglessem. Ma olvastam egy cikket, hogy valami órát tettek ki a Moszkva térre, az jutott eszembe, hogy ez biztos valami posztkomcsi oldal írhatta, akik majd fütyülnek Putyin látogatásakor :D vicces ez az egész. Nálunk is van egy utca amit képtelen vagyok a jelenlegi nevén hívni, nekem mindig is Gorkij utca lesz marad. Pesti lennék Moszkva tér néven hívnám.
2017. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Moszkva is meg széll kálmán is. Mondjuk a tér moszkva, a megálló széll kálmán, mert nyilván az van kiírva.
2017. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Moszkva. Néha, ha hallom, hogy Széll Kálmán tér, akkor elgondolkodom, hogy az melyik is!? Ja, hogy a Moszkva!!

Így vagyok a Ferenc körúttal, akarom mondani Corvin negyeddel is.

2017. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Nekem mindig "a Moszkva" marad. Hatvan évig jó volt így, egy emberen kívül senkit sem zavart, csak sajnos pechünkre az az egy ember pont a főpolgármester.
2017. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Moszkva.
2017. jan. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Moszkva :D
2017. jan. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!