Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Törökország valóban kifejezett...

Törökország valóban kifejezetten mellettünk állt és ellenezte Trianont?

Figyelt kérdés

Ezt a hozzászólást olvastam egy oldalon egy videó alatt:


"Ennyi év távlatából is köszönjük nektek,hogy a Trianoni "béke" létrejöttekor egyedül Ti tiltakoztatok hazánk szétdarabolása ellen.Magyar ember nem felejt!"


2010. máj. 6. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt még a győztes olsalon is voltak olyanok akik ellenezéték csak nem emeltek szót...
2010. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

én úgy tudom, hogy nem.


a törökök érdekesek voltak, mert ők is ott voltak abban az időben tárgyalni, de a háborúban Törökország még mint Oszmán Birodalom szerepelt. A szultáni küldöttség ugyaláírta a békeszerződést, ami egy a magyarhoz nagyon hasonló feldarabolást eredményezett volna, de közben az országban felkelések kezdődtek, majd egész függetlenségi háború bontakozott ki, ami gyakorlatilag semmissé tette azt a békeszerződést.


szerintem, csak szeretnék egyesek azt hinni, hogy a törökök ellenezték. szerintem le sem sz*rták, el voltak foglalva a saját bajukkal.

2010. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Egyébként nekik is hasonló gondjaik voltak, csak ők odamentek és fegyverrel visszavették a török lakta területeket. Nekünk is ezt kellett volna tenni.
2010. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
én nem tudok ilyenről
2010. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is megvolt a maguk baja. Viszont mivel ugyanaz volt a bajuk, mint nekünk, így elég valószínű, hogy ha megkérdezik őket, a miénket is elleneznék :o
2010. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bumbi02 ***** válasza:
voltak külföldiek akik ellenezték, nem értettek veleegyet...amennyire tudom törökország is, és anno egy angol képviselő is (lordok házából tehát nem vki senki) Rothermere, de egy fecske nem csinál nyarat..
2010. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok ország ellenezte Trianont, meglepő, de a franciák nagy többsége is.
2010. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3#


Trianon egy kényszer szerződés volt nem tudtunk mit csinálni a törökök még időben léptek és nekik még megvolt a hadseregük nekünk meg nem volt semmink.

2020. ápr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!