Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar-e a zsidó, cigány,...

Magyar-e a zsidó, cigány, sváb, horvát, szlovák, román, ha a Magyar Köztársaság állampolgára, tud magyarul, és nem tagadja kifejezetten, hogy magyar lenne?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon is, de ez mintha balra és jobbra is problémát okozna: a zsidóknak sokszor nem szimpatikusak a magyar jelképek, a többségi magyaroknak meg nem szimpatikusak a kisebbségek. Feloldhatók az ellentétek, ha azt mondjuk, hogy a magyar egy több etnikumból, nyelvből és kultúrából álló közösség, melyet röviden "magyar nemzet"-nek nevezünk?
2009. máj. 25. 13:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Magyar az, aki beszéli a nyelvet, ismeri a kultúrát, a történelmet és a jelent. Ennyi.


Egyébként szerintem a nemzetieskedés úgy hülyeség, ahogy van, mert mindig csak a baj van vele, és ellentéteket gerjeszt, valamiért mindig minden nemzet jobbnak képzeli magát a többinél, holott valójában mindegyik csak ember. Jó dolog a kultúra meg a nyelv, kell is ápolni, de acsarkodás nélkül, békességben és egyetértésben. Ennek viszont épp a nemzetieskedés az egyik legfőbb akadálya.

2009. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
Persze, hivatalosan aki magyarnak vallja magát az magyar, nem is kell ehhez az állampolgárság. Ugyanakkor magyarnak nevezzük az olyan állampolgárokat is, akik egy kisebbséghez tartozónak vallják magukat. Ezzel sincs semmi gond. Még a Jobbik se mondja azt, hogy csak az a magyar aki x generációra visszamenően tudja bizonyítani, hogy magyarok voltak az ősei. Vannak ilyen emberek is, de ők már tényleg nagyon szélsőségesek, és nincs is előlük sok. A probléma akkor van ha valaki Magyarországon él, és közben a magyarokat gyalázza. Legyen akár magyar, akár más származású, az ilyen embereket én nem tartom magyarnak.
2009. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy magyargyalázás? Még nem jöttem rá. Ha valakit itthon szídok, evidens, hoyg egy magyar lehet az. Ez a magyargyalázás? De ez hülyeség.
2009. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar az, aki beszéli a nyelvet, ismeri a kultúrát, a történelmet és a jelent."


Akkor ezek szerint a chicagói egyetem hungarológiai tanszéke magyar :))))


Én sem leszek angol az angol nyelvismeretem miatt. Nem ismeretektől függ az emberek nemzetisége, hanem attól, hogy melyik nemzetiséget tartják sajátjuknak.

2009. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

"Nem ismeretektől függ az emberek nemzetisége, hanem attól, hogy melyik nemzetiséget tartják sajátjuknak."


Akkor ezek szerint én svéd vagyok... remek. :)


De azért is írtam így, mert származás és konkrét élettér alapján már tényleg nem lehet írni, nem is szólva pl. a határon túliakról, és azokról a külföldre szakadt magyarokról, akik továbbra is fennhangon hirdetik a magyarságukat.

2009. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

A magyar nemzet tagja bárki lehet, még akár senkiházi kínai is, de magyar ember NEM!!!

A magyar ember mindent megtesz azért, ahol él. Nem szemetel, mert szereti a magyar földet. Eljár szavazni, tudja és ismeri a magyar történelmet. Átéli azokat a harcokat, háborúkat, amiket őseink értünk tettek. Büszkék ezekre az emberekre, és nem restek kirakni a mellükre a kokárdát. A magyar ember nem attól magyar, hogy itt lakik, itt van állandó lakcíme, és annyi, mert magyar ember az is, aki a Román területeken él, és megtagadták a kettős állampolgárságot tőle. Nem kellene a cigányokat, románokat, svábokat, arabokat, kínaiakat stb... favorizálni, az oly sok magyar ember helyett, akiket elragadtak az idegen országok, idegen erői...

Kérdezőnek: Ha a Magyarországon élő idegen népek képviselőit ennyire el kell fogadnunk nekünk magyaroknak, akkor miért nem adtunk kettős állampolgárságot a magyaroknak Romániában, Szlovákiában??

Ha a kis kínait elfogadjuk itthon, akkor fogadjuk már el a magyart külföldön....

2009. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ezek szerint én svéd vagyok... remek. :)"


Ha svédnek vallod magas, akkor svéd vagy. Ha tudsz svédül, attól nem vagy svéd. Hiába tud egy itt élő német üzletember magyarul, és hiába ismeri jól az országot ő se magyar. Mi az ördögöt lehet ezen nem érteni???

2009. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
25%

"Magyar az, aki beszéli a nyelvet, ismeri a kultúrát, a történelmet és a jelent. Ennyi. "


Ennyi erővel lehetek német!!! Úr Isten! Német vagyok??? Ez volt minden álmom, hogy német lehessek! ;)

2009. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

"Úr Isten! Német vagyok???"


Nem, mit képzelsz! Osztrák vagy, ha mondom.

2009. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én félig horvát vagyok (apai ágon)... elvileg. 3 éves koromban jöttünk Magyarországra a Balkánról, anyanyelvem mindig is a magyar volt. Jobbikos vagyok, ez gondolom mindent elárul arról, hogy magyarnak tartom-e magam.
2009. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!