Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem tartjátok szánalmasnak...

Ti nem tartjátok szánalmasnak a Momentum Mozgalmat?

Figyelt kérdés

Ugye most az elmúlt hetekben létre jött az úgynevezett Momentum Mozgalom amelynek első tevékenysége az olimpia-ellenes kampányuk.


Igazából észre lehet venni, hogy egy SZDSZ-féle liberális pártról van szó.

Azt tervezik, hogy kifütyülik Putyint.


Amikor a mozgalom bemutatkozott látszott rajtuk, hogy liberálisok, hiszen tele vannak jogvédőkkel.


Emellett ott van Mécs János, Mécs Imre fia aki gyalázó szöveget írt a vidékiekről.


Ti nem gondoljátok szánalmasnak őket?



2017. jan. 28. 19:06
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy szánalmasak, de ennek a kezdeményezésnek az támadóira valamilyen új szót kell alkotnunk, mert ennél még sokkal lejjebb vannak.
2017. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
71%
Légyszíves, ne itt terjeszd a beteg náci nézeteidet, mert elég sok fiatal olvassa a gyakorikérdéseket.
2017. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
34%

Népszerű lesz ez a Mécs-fióka. :D


Mécs János


Vidékiek


istenkém, hogy rühellem a vidékieket, pedig nem kellene szegényeket, mert liberális vagyok meg minden, szóval melegek,cigányok, hajléktalanok, meg egyébként mindenki okés, na de a vidékieket nem tudom megszokni.

ahogy jönnek a csütörtök tíztől megtartott szemináriumra és már messziről lehet hallani ahogy a gurulós bőröndjük kereke ugrál a járólapok illesztésénél, én már ilyenkor tudom, hogy ez a nap is el van ba.va, jönnek a vidékiek, hömpölyögnek be a terembe, hujjongatva, az ember már a saját gondolatát se hallja.

sok idegesítő dolog van a vidékiekben, ha az ember számbaveszi nem is egyszerű a végére érni a sornak. először is, a vidékiek pestnek hívják budapestet. ez olyan, mintha a laptopot csak topnak hívnánk, vagy mondjuk new yorkot yorknak, ami ugye egészen mást jelent, és nem véletlenül lett 1872-ben, vagy fa.tudja mikor budapest, mert így hívják, buda és pest. az ember ezen persze gyorsan túllendülne, mint mikor találkozik a barátnője egyik legjobb barátnőjével, akiről kiderül, hogy imádja a musicaleket, meg amúgy ő nem szeret olvasni, inkább megnézi ha van film is belőle, vagy ha valami elsőre jófejnek tűnő emberkéről kiderül, hogy jobboldali, hát van ilyen, az ember még se élhet elefántcsonttoronyban.

talán az egyik legidegesítőbb dolog az, hogy a vidékiek azt hiszik, hogy ha jól kiismerik budapestet, akkor majd “pestinek” tűnnek. hányszor volt, hogy kérdeztem a telefonban, hogy “na és hol vagy?” és a másik meg mondta, hogy jaja itt vagyok a “rottembíler utcában”. de az igazi budapesti pont arról ismerkszik meg, hogy nem ismeri budapestet. mi nem ismerjük ezt a várost. én szerintem tizedikes koromban voltam először a kálvinon, az egyetem első évéig azt se tudtam, hogy hol van az astoria, erre meg rottembíler utca, hát a fa.om se tudja, hogy hol van. Moszkva tér, óra alatt. Vagy mondjuk margit híd, azt azért ismeri mindenki. na mindegy. egyébként ehhez kapcsolódik, hogy a vidékiek nem csak budapestet ismerik, hanem az egész országot. én egy borongós őszi napon feleltem katinéninél a megyeszékelyekből, de részemről az ország nem budapesthez tartozó részéről elmondtam amit tudni szeretnék, mert tényleg, húsz kilométerre félegyházától, na ezt most fa.om se fogja végiggondolni, meg amúgy is csak egy dolog számít, hogy bkv visz oda vagy máv, aztán onnantól kur.amindegy. persze kivétel a balaton, de az nem is vidék tulajdonképpen, hanem budapest üdülő külterülete, mert persze vidékiek laknak ott, de budapestiek használják, tehát mintegy nagykövetségként idegen elemet képez a vidék testében.

itt el is érkeztünk a vidékiek legidegesítőbb tulajdonságához, mégpedig ahhoz, hogy folyton versenyeznek egymással, hogy melyikük otthonnak csúfolt porfészkében laknak többen. na de ennek mi értelme van? meg egyáltalán, ki a fa.t érdekel? “Kecskeméten már 140 ezren laknak, de emelkedik, pár éven belül megelőzhetjük Pécset!” Hát de ki nem sza.ja le, hogy hányan nyomorognak a pusztába felhúzott panellakásban? Mexikóvárosban vagy tízszer annyian laknak mint budapesten, mégis előbbi a világ se.lyuka, utóbbi meg budapest. nincs ennek semmi értelme. A másik meg, hogy kinél van nagyobb templom, kinél van magasabb ház, melyik a legrégebbi épület. szörnyű, tényleg, ilyenkor mindig magamat sajnálom a legjobban, ja meg igen, hogy van e mozgólépcső! mozgólépcső! parasztok. aztán ott vannak azok a ku.a idegesítő kifejezések. “na ezen nagyot aszaltunk” aszaltunk? tényleg? meg sezlony, ezt máig se tudom, hogy mi a sz.rt jelent, ja meg kecskecsöcs. ja meg “á, ő sokkal magasabb tőlem”, tényleg, recseg ropog szerencsétlen nyelv, szerencsére ezeket mindig elég hamar elfelejtem, isten áldjon ezért a tehetségemért, az ilyen fa.ságok gyorsan távoznak törékeny kis testemből na mindegy, nem is folytatom, az ember csak felb.ssza magát ezeken a dolgokon, nincs mit tenni, a gazda bekeríti telkét, masszív tölgyfa ajtót kell venni, kicsit feltekerni a hangerőt, aztán az ember ázik kicsit a kádban és már el is felejtette, hogy mennyi vidéki van ebben az országban


(nem volt könnyű a gyk trágárságszűrőjén keresztüljuttatni, így kicsit veszített az eredetiségéből.)

2017. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
22%
Ha valaki Mécs Imre fia az már tisztességes ember aligha lehet. Legalábbis nagyon kicsi az esély rá. Állítólag ez az írása a vidékiekről valami irónia csak de aki ilyet tud írni az így is gondolja
2017. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
89%
#6: A kifütyüléssel, milyen emberi jogokat sértenek? Mondjuk, nem ők honosították meg idehaza ezt a "műfajt", ahogy azt sem ők találták ki, hogy az "utcára kell vinni a politikát".
2017. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom, hogy te mit veszel észre rajtuk és mit nem, de különösebben nem is foglalkoztat. Viszont, mivel eleve azt tartottam volna normálisnak, ha népszavazást tartanak az olimpiáról, nekem szimpatikusak.
2017. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudnál értelmesen olvasni, akkor észrevehetted volna hogy nem az olimpia megrendezése ellen kampányolnak, hanem azért hogy legyen népszavazás ebben a kérdésben.
2017. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
29%

Ha tudnál értelmesen olvasni, nem jelentene gondot a tábla feliratának az értelmezése.

[link]

2017. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
79%

Te mindenkit az apja tettei alapján ítélsz meg? Szerintem sokkal fontosabb, hogy az ember mit tett, minthogy egy rokona. Fidsz is volt kommunista, majd liberális, majd populista most meg illliberális. Egy elvek nélküli senkik.

Nézd meg majdnem mind KISZ tag volt, ez a nem semmi, nem az hogy az apjuk ki.



Kövér László – MSZMP tag, a Központi Bizottsághoz tartozó társadalompolitikai intézet munkatársa, és a Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke (a másik alelnök Gyurcsány Ferenc volt)



Járai Zsigmond – MSZMP-tag


Matolcsy György – MSZMP-tag


Martonyi János – MSZMP-tag


Pintér Sándor – MSZMP-titkár


Schmitt Pál – az Országos Testnevelési és Sporthivatalnak (OTSH) alelnökeként miniszterhelyettes a Lázár-, majd a Grósz kormányban


Hoffmann Rózsa – MSZMP-tag


Mikola István – MSZMP-tag, a Hazafias Népfront alelnöke


Stumpf István – MSZMP tag, a Hazafias Népfront alelnöke


Fónagy János – MSZMP-tag


Vonza András – MSZMP-tag


Ligetvári Ferenc – MSZMP-tag


Chikán Attila – MSZMP-tag


Boros Imre – MSZMP-titkár


Turi-Kovács Béla – MSZMP-tag


Harrach Péter – MSZMP-tag


Kerényi Imre – MSZMP alapszervezeti titkár


Pozsgay Imre – MSZMP PB-tag


Szűrös Mátyás – MSZMP KB-titkár


Boross Péter – MSZMP-tag


Balogh Gyula – MSZMP-tag



A Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) tisztségviselői voltak:


Orbán Viktor – gimnáziumi, majd egyetemi KISZ-titkár


Varga Mihály – KISZ-titkár


Rogán Antal – KISZ-titkár


Deutsch Tamás – KISZ-titkár

2017. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
65%

Ha tudnál értelmesen olvasni, nem jelentene gondot a tábla feliratának az értelmezése.

[link]


Milyen tábla, miről beszélsz? :D büdös senkiházi. Civilhetes? Ne röhögtessél már ilyen oldalakkal, én is paraszti családból származom de hányok a fajtádtól.

2017. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!