Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá ha a...

Mit szólnátok hozzá ha a magasabb végzettségűek szavazata többet érne a választásokon?

Figyelt kérdés

Mondjuk a felsőfokú végzettséggel rendelkezők szavazata másfélszer annyit számítana, mint a többi állampolgáré. Ezen kívül lenne lehetőség kitölteni egy tesztet, ami a választáson induló pártok programjáról szól. Ha ezen a teszten átmegy valaki, akkor is másfélszereződik a szavazata. (Feltételezzük, hogy a pártoknak kötelező rendes programot kiadni. )


Ha valaki mindkét kritériumnak megfelel, akkor duplán számít a szavazata. Csak büntetetlen előéletű személyekre vonatkozna a dolog.


Kompetensebb vezetőket lehetne így választani? Több valódi problémáról lenne szó a politikában? Javára válna a társadalomnak, hogy a tudás, és a tájékozottság díjazva van, értéknek számít?



2017. jan. 30. 17:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Mocskos dolog lenne. Pont attól a rétegtől akarod elvenni a maradék méltóságát, akin már amúgy is tapos a politikai elit.
2017. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%
Teljes mértékben pártolom.
2017. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%
A papír nem jár ésszel, ez rengeteg esetben bebizonyosodott már.
2017. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal értelmesebb lenne egyszerűen kötelezővé tenni a szavazást, és könnyebbé. Ha a határon túl működik a leveles szavazás akkor mindenhol működik.
2017. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Ma a végzettség nem ész hanem pénz kérdés.
2017. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"Több valódi problémáról lenne szó a politikában? "


Tudod akiket megválasztanak, annak a nagy része is rendelkezik felsőfokú végzettséggel és láthatjuk mi számít.


"Javára válna a társadalomnak, hogy a tudás, és a tájékozottság díjazva van, értéknek számít?"

Az javára válna, csakhogy amit te írtál annál egyáltalán nincs szó a tudás díjazásáról, csak arról, hogy kinek a szakmájához milyen végzettség kell.


Kérdező megválaszolnád a következő kérdést.

Apám egykoron cnc forgácsoló szakmunkásképzést végzett. Évtizedekig dolgozott különböző gyárakban, majd elhívták szakoktatónak a helyi középiskolában. Az oktatás mellett el kellett végeznie felsőfokú képzést. Akkor most pontosan mit is adott az a papír, hogy 50% többet ér azután a szavazata?


Amúgy ha miniszter, államtitkár, sőt az Európai Parlament elnöke lehet valaki, akkor mit is ér az a végzettség?

2017. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

# 3 - "A papír nem jár ésszel, ez rengeteg esetben bebizonyosodott már."

Azért valljuk be, hogy ész nélkül nehezebb megszerezni a papírt, szóval van köze a kettőnek egymáshoz.



#4 - "értelmesebb lenne egyszerűen kötelezővé tenni a szavazást, és könnyebbé.."

Hogy könnyebbé, azzal egyetértek, de a kötelező szerintem még radikálisabb mint amit én írtam. Jutalmazni lehetne, mondjuk adókedvezményt adni rá.



# 5 -" Ma a végzettség nem ész hanem pénz kérdés."

Még mindig ingyenes az országban az egyetemi képzések nagy része. Aki pedig a lakhatást hozza fel, vidéki egyetemek is vannak bőven. Ösztöndíj is akad, tanulmányi és szociális alapon is.


# 6

Számítottam rá, hogy fel fog jönni az az ellenérv, hogy egy jó szakember semmivel sem ér kevesebbet, mint egy diplomás. Ez így van. Csak közbe mondj egy jobb és egyszerűbb indikátort az intelligenciára, és tájékozottságra. Ha akarunk vonalat húzni, márpedig szerintem hasznos lenne, akkor muszáj valahova tenni.


Amúgy a politikai programokról szóló tesztes részt nem tudom olvastad-e, az tényleg 100%-ban a tájékozottságot díjazza.

2017. jan. 30. 18:08
 8/30 anonim ***** válasza:
Nem mindenki okos, akinek felsőfokú végzettsége van, és nem mindenkinek van felsőfokú végzettsége, aki okos. Úgyhogy nem támogatom.
2017. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#1 - " Pont attól a rétegtől akarod elvenni a maradék méltóságát, akin már amúgy is tapos a politikai elit."


Mondjuk úgy, hogy esne egy minimális csorba a büszkeségükön. De szerintem mindenki feláldozhat egy borsónyit az egojából, abban a reményben, hogy jobb vezetőink lesznek. Jobb vezetők pedig nem taposnak semmilyen réteget, ez célja az egésznek.

2017. jan. 30. 18:11
 10/30 anonim ***** válasza:
27%
Akkor a baloldalnak fele ennyi szavazata sem lenne. Simán meglenne a 4/5-ünk is ! ;D
2017. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!