Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horn Gyula miért vesztett az...

Horn Gyula miért vesztett az 1998-as választásokon? Volt egy olyan ígérete hogy ingyen utazhatnak a Malév járatain a nyugdíjasok

Figyelt kérdés
Sőt, már a ciklusának végén elintézte, hogy 70 helyett 65 év felett legyen ingyenes az utazás a BKV, Volán illetve a MÁV járatain. Hasonlítsuk már össze ezt a 10 ezer forintos karácsonyi erzsébetutalvánnyal! Utóbbi nevetséges és hosszú távon semmit se ér.
2016. dec. 16. 18:20
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
87%

Ne hasonlítsuk össze. Mert eltérő a célja, és eltérők a körülmények. És legkevésbé az említett dolgok voltak érdemei.

Nem Horn vesztett, hanem az MSZP. Elég összetett okok miatt. De ha megnézed az (akkori)összetételét, semmi csodálkozni való nincs rajta.

2016. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg akkor sem vesztette volna el a választásokat az MSZP, ha a két legnagyobb ellenzéki párt nem fog össze és a Kisgazdák nem léptetik vissza több helyen a jelöltjeiket a FIDESZ javára.
2016. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
67%
az egyik oka hogy a fejlődéssel sokan maximálisan elégedettek voltak, sokan viszont egyáltalán nem érezték a javuknak. Logikus mert a fejlődés alapját egy kőkemény megszorítás adta, (Bokros-csomag) amire ők viszont azt mondták hogy aránytalanul nag ár a fejlődésért
2016. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok

bocs véletlen küldtem el:


És akik így gondolták a fidesz mellé álltak. a kisgazdákra inkább radikálisabb személyek szavaztak de nem egészen csak azok. Viszont elegek voltak hogy a pici fölénnyel magasabb MSZP-t kiüssék a fideszével összesítve a szavazatokat. Az viszont különös hogy sokan pozitívan gondolnak a kőkemény intézkedésre, mondjuk annyira nem is különös, mert pozitív hatása lett. Bár ma , illetve úgy 2001 környéke táján már sokan mondták hogy ha tovább csináljuk a Horn féle politikát még jobb helyzetbe kerül az ország sok más tekintetben is.

2016. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
76%

"Volt egy olyan ígérete hogy ingyen utazhatnak a Malév járatain a nyugdíjasok"


Ami egy nyelvbotlás volt, és MAHART akart lenni...


"Sőt, már a ciklusának végén elintézte, hogy 70 helyett 65 év felett legyen ingyenes az utazás"


Szerinted az egész világ világ úgy működik, hogy az csak az ingyenes utazásról szól?

Képzeld, én jól jártam a Fidesz több döntésével, kezdve diákhitel 2-vel, egész az egykulcsos adóig, azt mégis ellenük szavaztak 2014-ben meg fogok 18-ban! Az, hogy neked jó a helyzet, az nem jelenti azt, hogy azt gondolod az országnak is jó az adott kormány, én például mindig is a progresszív személyi adózás híve voltam, mert átlátom, hogy nemzetgazdasági szinten ez a jobb az országnak, meg a társadalomnak.

2016. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
55%
A Bokros csomag taccsra vágta az embereket és a hatalmas korrupció,nagyon rossz közbiztonság,hetente voltak robbantások.leszámolásos gyilkosságok.
2016. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
41%

6#


mi ez? egy Aszték háborús regény.? ;-)

A Bokros csomag nem taccsra vágásról szólt. Tudhatnád milyen haszna volt, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.

2016. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
33%
Akkora sokk nem érte a magyar társadalmat ,mit 1995-ben a Bokros csomag nyomorba döntötte a magyar családokat.Én átéltem,hatalmas társadalmi szociális károkat okozott,ott csúszott meg a magyar középosztály,és süllyedt a szegénységbe.
2016. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
30%

75%


akkor okosodj egy kicsit még... mert tévedésben vagy...

Ha meg meg is élted és ennyi jutott el a fejedig akkor nagy koponya lehetsz... és ezt minden személyeskedés nélkül mondom...


a bokros csomag ha nem lett volna ma annyi se lenne a középosztályból se mint amennyi van. Ugyanis a gazdasági rendtétel alapjául szolgált..


"z 1995. március 12-én bejelentett kiigazítási csomag megmentette az ország fizetőképességét és a rákövetkező években helyreállt a magyar gazdaság megbomlott külső és belső egyensúlya, megteremtve a felzárkózó országokra jellemző gyors gazdasági növekedés újraindulásának alapjait.

Az intézkedéscsomag ugyanakkor névadója számára példátlan népszerűtlenséghez vezetett. Kritikusai szociálisan érzéketlennek, megkésettnek, felületesnek, a hosszútávú megfontolásokat figyelmen kívül hagyónak, sőt egyesek egyenesen hatástalannak és károsnak tartják. Mások ezzel szemben minta értékű kiigazításnak.

A Bokros-csomag hatása révén Magyarország elkerülte a fenyegető pénzügyi csődöt és az ország gazdasága viszonylag rövid időn belül növekedési pályára állt. Az ellenzék élesen bírálta a csomagot azzal, hogy a magyar társadalomnak indokolatlanul súlyos árat kellett fizetnie a gazdasági korrekcióért."

Nem volt haszontalan tehát. Utánna a többi kormánynak nem volt erre gondja pl.

2016. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
56%
Tapasztalat vagy,hatalmas szociális károkat okozott,a Bankokra és a multicégekre a nagytőkére kellett volna a terheket rakni ahogyan a Fidesz is csinálta 2010 után.Hatalmas elszegényedéssel járt,a Bokros csomag hatalmas szociális krízist okozott,pedig már előtte is voltak gondok bőven 90-95 között.A neoliberális gazdaságpolitika csődje a Bokros csomag.Akkor adták el pl. a közműcégeket ami hatalmas károkat okozott,vagy azért van most annyi fogatlan ember.
2016. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!