Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A büfészakos fiatalokkal mi...

A büfészakos fiatalokkal mi lesz? Milyen munkát kapnak? Azokkal, akiknek a diplomája elértéktelenedett vagy eleve nem adtak hozzá használható tudást. Valóban több a munkalehetőség, mindenki el tud helyezkedni? Vagy a KSH csak trükközik?

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 16:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 A kérdező kommentje:

BKF-s komm szakos diplomámmal az alábbi posztokra vettek volna fel: call center, ingatlanos, bizt. ügynök, bolti eladó.


Az eladói munka a legkeresettebb. Külön OKJ-s vizsga kell hozzá. Lehet, hogy végül ezt választom. Kell a pénz.

2017. febr. 2. 13:38
 72/87 A kérdező kommentje:
Van akinek sikerült nem keresett szakkal jó munkát kapnia? Megbecsült és megfizetett melót? Konkrét példát mondanátok. Persze név nélkül.
2017. febr. 2. 13:46
 73/87 anonim ***** válasza:
0%

Modernebb társadalomban képzettebb emberekre van szükség, így kitolódott a képzési időszak és átértékelődtek a korábbi képzési szintek. Ez okoz félreértéseket néha.


Ott van a keveredés, hogy


1. Az érettségi a mai szisztémában a régi befejezett általános iskolának felel meg.


2. Az okj-s szakképzés elvesztette minden hitelét, a régi betanított munkás szintnek felel meg a gyakorlatban.


3. A régi jól képzett szakmunkás vagy technikus szintjének, amit régen például a technikusi oklevél jelentett, azt ma FOSZ-nak, felsőoktatási szakképzésnek nevezik és főiskolákon lehet tanulni.


4. Mára lényegében az egyetemi alapképzés (BSc/BA) váltotta ki az érettségi szerepét. Önmagában egy alapképzéses diploma csak olyan mint régen egy szakmai érettségi volt, nem lesz tőle szakember senki, de általánosan tájékozott egy adott szélesebb szakterületen.


5. A régi főiskolai diploma szerepét a mesterszintű egyetemi végzettség (MSc/MA) vette át.


6. A régi komoly egyetemi diplomának (amivel valóban szakértőnek számított valaki) ma a doktorképzés (PhD/DLA) felel meg a munkaerőpiacon.


Ha így értelmezzük a dolgokat akkor a kamuegyetemi büfészakok is a helyükre kerülnek, hiszen megfelelnek egy régi vidéki szakközépiskolában szerzett érettséginek (érettségi-képesítő bizonyítványnak) és valóban érnek is annyit.


Mesterszinten már nincs büfészak, mert mindent lehet magasabb szinten oktatni és annak a tudásnak piaca is van.

2017. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 A kérdező kommentje:

Hasznos hozzászólás.


Eszerinzt a főiskolai diploma csak egy átlag érettségi. Én is ezt tapasztaltam. Aki el akar helyezkedni, irány a mesterképzés. Szerinted komm. szakon mesterrel el lehet?

2017. febr. 2. 14:06
 75/87 A kérdező kommentje:
Ha államvizsgám van, de diplomám még nincs, a fennmaradó féléveket lejárhatom máshol? BA vagy MA képzésben? 8 félévet lőttem el a BKF-re.
2017. febr. 2. 14:07
 76/87 anonim ***** válasza:
28%
A BCE Kommunikáció- és médiatudomány MA szakját javaslom.
2017. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
Persze az alapdiplomát előtte meg kell szerezni.
2017. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 Szimeon ***** válasza:
14%

Kérdező: a kommunikációval el lehet helyezkedni, de nagyon sok az eszkimó és kevés a fóka. Azaz ismerettség kell, vagy nagyon nagy szerencse.


Amiben tévedtek, hogy mesterképzésen nincs büfészak, van.

A PhD pedig nem garancia arra, hogy lesz állásod. Ugyanolyan lüke munkanélküli lehetsz vele mint bárki más.

2017. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:

Én büfé alapszakot végeztem. Majd utána ápoltam egy nagybeteg embert, tehát hónapokig nem kerestem munkát. Majd egy hónapon belül lett irodai meló, nem jó a fizetés, de meg lehet élni belőle. Mondjuk úgy, sokaknak rosszabb a fizetés.



Felhasználói szintű Microsoft Office ismeret, jogsi, nyelvismeret hasznos, ezekre irodai munka mellett lehet gyúrni. Lehet felnőttképzésre járni.

El lehet fogadni a határozott idejű munkát, mert abból igen könnyen határozatlan lesz. ;)

Ha mégsem, az se érvágás, mert addig is csinálod az esti sulit, addig is tanulsz nyelvet...



Sokféle ember van velem egykorú a környezetemben, jó és rosszabb diplomás, okj tanfolyamot végzett, vam jogsi, nincs jogsi. Úgy veszem észre, akarat kell huszonévesen csak! Hajlandóság tenni valamit, kilépni a komfortzónából!

2017. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 Szimeon ***** válasza:
Én pont tavaly végeztem el egy továbbképzést, gondoltam kilépek a "komfortzónából", előtte meg egy OKJ-t. Az OKJ szélhámos társaság volt, pénzt fizettem, bizit kaptam, tudást viszont nem adtak hozzá. Az egyetemi továbbképzést ugyanaz. Elhelyezkedtem vele - minimálbéren -, határozott idővel, ami lejárt, és ennek is vége. Tehát költök a továbbképzésre, megkapom a biziket, közben meg ugyanott vagyok. Egy komplett új egyetem elvégzésére meg a minimálfizetésekből nem tudok fordítani, ráadásul időm sincs arra, hogy öt évig járogassak, aztán vagy lesz abból is valami, vagy nem. Semmire sincs garancia.
2017. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!