Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok magyar, illetve jelenlegi...

Sok magyar, illetve jelenlegi kormány miért nem érti, hogy a fiatalok többsége diplomát szeretne?

Figyelt kérdés

A diploma több szempontból is nagyon hasznos.


Először is nézzük meg a nyugdíjasokat.Aki mérnökként, könyvelőként dolgozott az,hogy néz ki 70 évesen meg azt, aki végig kemény fizikai munkát végzett.


Én nem voltam túlzottan jó tanuló, különösen reál tárgyakból.Viszont, a szülők rokonok hajtottak, hogy na diplomát fiam "ha kényelmes életet akarsz, akkor diplomáznod kell".


Jelenleg nemzetközi igazgatás szakon vagyok.

Sokan leszólják, hogy "büfés" "neve nincs". Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy na és?

A nyelvi követelményeket teljesítettem, ha nem tudok vele elhelyezkedni, akkor elmegyek beszerzőnek vagy logisztikusnak, ott csak nyelveket kell jól beszélni.De, akkor is, viszonylag kényelmes munkahelyem lenne.



2016. nov. 13. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert ez a kormány leginkább arra biztatja a fiatalokat h szakmákat tanuljon.
2016. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Nem igazán értek ezzel egyet,szerintem sokkal többen vannak akik inkább érettségi+szakmát választják és mennek ki azonnal külföldre valami élhetőbb helyre.

Itthon még egy mérnöki diplomával se keresel annyit mint egy Osztrák kukás,csak sok éves tapasztalat után...

2016. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is egyre többen inkább szakmát szeretnének. Ugyanis pont ebből lett a baj. Mindenki diplomára ment, mostanra túl sok lett. Mindenki papírmunkát végez, vagy szeretne kétkezi munkát meg senki. Nyugat most ezt szenvedi és ezért van (kis túlzással) minden kelet-európai szakmunkásnak biztos állása nyugaton.
2016. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Pont az ilyen büfészakok feleslegesek, amikkel nem lehet elhelyezkedni. Beszerzőnek vagy logisztikusnak egy OKJ-s végzettséggel is el lehet menni, vagy ha már logisztika, nem viccből tanulnak a logisztikai mérnökök. Azért felesleges diplomát szerezni, hogy utána egy percig se dolgozz az adott szakmában.

Illetve társadalmi szinten is problémás, ha mindenki építő mérnök szeretne lenni, kőműves meg nincs, aki megépítse...

2016. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4#


Az igaz, hogy nem kell feltétlenül diploma egy beszerzőnek vagy logisztikusnak.

De, feljebb csak diplomával lehet kerülni.Ha nincs diplomás, nem jutsz előbbre, szűkülnek az előrelépési lehetőségeid.

2016. nov. 13. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

A diploma biztos hasznos, de inkább egy 70-es, 80-as évekbeli érettségi tudásszintjét érjék el a fiatalok, mint hogy szerezzenek egy-két mai tömegdiplomát.


Ezen a topikon is számtalanszor ledöbbenek, hogy szakirányon tanuló egyetemisták milyen baromságot tudnak válaszolni a saját szakterületükön, amiért régen egy közepes gimiben is meghúzták volna.


Ugye te is azt mondod, hogy nem voltál "túlzottan jó tanuló". Régen így be sem juthattál volna egyetemre, még párttitkár apukával is legfeljebb csak valami "vörös szakra".


De ha mostanára idáig csúszott a felsőoktatás színvonala, hogy "nem túlzottan jó tanuló" mégis bekerülhet, akkor legalább:

1) alaposan kösd föl a gatyádat, mert hamarosan repülsz ha az egyetemen sem leszel "túlzottan jó tanuló"

2) leszel szíves fizetni, és ezzel is hozzáhárulni a "túlzottan jó tanuló", de szociálisan rászoruló hallgatók képzési költségeihez. Na meg a saját képzésed költségeihez is.

(Tudom, ma ez sem így van, de ha rajtam múlna, így lenne.)


Piros pont, hogy nyelveket legalább beszélsz.

2016. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A nem túlzottan jó alatt nem arra gondoltam, hogy kettes érettségivel mentem egyetemre.


A jó tanuló, akinek minden megy a matektól az irodalomig.

Nekem a matematika sohasem ment,csak hármasra érettségiztem.


Ellenben történelemből,angol nyelvből emeltet raktam.

2016. nov. 13. 17:28
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Logisztikusnak is első sorban mérnököket vesznek fel. Ha a reál nem megy, arra a munkára alkalmatlan vagy.


De amúgy szerintem más területen simán elhelyezkedsz, mégis diplomával többre néznek mint anélkül, és inkább adnak előkelőbb munkákat!

2016. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Matek hármas hogy? Kémia kettes oké, de matek hármas?
2016. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

A helyzet az, hogy nincs annyi diplomás munkahely...

Az meg kicsit drága mulatság, hogy sokezer fiatal az adófizetők pénzén 5 évig tanul, aztán elmegy valamelyik autógyárba targoncásnak, miközben szakmunkásból hiány van...


A kormánynak meg az a dolga, hogy az ország gazdasági érdekeit képviselje, nem a könnyű munka utáni vágyálmokat elégítse ki.

2016. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!