Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Putyin vagy Obama?

Putyin vagy Obama?

Figyelt kérdés

Tudom, Obamát már leváltották egy..... jó nevezzük embernek :-), egy másik emberre, de nem ez a lnyeg. 8 évig vezette az Egyesült államokat, szóval nem ez a lényeg. Gondoljunk erre.


Barack Obama vagy Vlagyimir Putyin a szimpatikusabb? És 5 értelmes mondatban hogy miért, indoklás. ha nem gond.


Plusz.

A kettő közül melyiket szeretnétek hogy "na egy ilyen vezesse az országunkat", magyarul, melyik magyar másolatát tennétek a magyar kormányra?


Szabad a vásár, de ne szaladjunk túl, tehát nem az most a lényeg hogy Orbán és Putyin, nem. Csak erre a két személyre koncentráljunk, politikájukra, nézeteikre, munkájukra.


És ugye ehhez is indoklás.


És felvétel! :-)



2017. febr. 2. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 különböző világnézet, nyilván aki liberális az Obama párti, aki pedig nem az Putyin felé húz. Ugyanúgy mint ahogy Trump is inkább Putyin nézeteit vallja mint Obama nézeteit.
2017. febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Putyin egy fasiszta diktátor. Háborús bűnös, politikai gyilkosságokért felelős, úgy alakítgatja az országa jogrendszerét, ahogy neki épp tetszik, szélsőséges propagandával eteti a népét, stb. Annyi az egyetlen mázlija, hogy a nyersanyagárak mennek (mentek?) fel, az ő országa pedig rengeteg nyersanyagon ül.


Obama egy kicsit gyenge kezű vezető volt. Próbált lavírozni, hogy a népet is viszonylag boldogan tartsa, meg a vállalatokat is, meg a politikusokat is, meg a médiát is. Nem volt elég határozott. De ez azért közel sem akkora bűn, mint bármi amit Putyin csinált. A külpolitikája borzalmas volt, de a belpolitikája viszonylag jó. ACA, reális fellépés az olajjal szemben, tudományos fejlődés, klímaváltozás elleni harc, melegházasság, a fű legalizálás irányába lépés, gazdaságstimulálás a válság után, stb. Mivel Magyarország külpolitikáján nem nagyon van mit elszúrni, én szívesen látnám itt Obamát.

2017. febr. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyértelműen Obama párti vagyok.


Megfontolt,nyugodt ember volt, aki a döntéseit alaposan átgondolta,és mindenkinek próbált a kedvében járni,nem csak bizonyos érdekköröknek.

Többek között neki köszönhető, hogy nem alakult ki komolyabb katonai konfliktus a Krim félsziget elfoglalása után. Ugyanis az európai NATO főtitkár folyamatosan katonai beavatkozást sürgetett de Obama nem akart egy újabb,akár világháborút. Pedig szinte mindenki ezt akarta. Ki tudja mi lenne ma,ha hallgat a katonai vezetésre...

Emellett pedig szakított a korábbi " az elnöknek karót nyelt alaknak kell lennie " hagyománnyal. Nagyon közvetlen ember aki sokat szerepelt a munkáján kívül is.

2017. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Legközelebb inkább írd ki úgy, hogy "Putyin vagy lepontozás?" Akkor sem Putyin, de legalább nem lepődök meg.
2017. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Mindenekelőtt semmiféle "magyar másolatot" nem szeretnék, mert mindkettő alapvetően más habitusú, más körülményekben nevelkedett és tapasztalt, tehát fogalma se lehet, hogy itt mi a jó. Az biztos, hogy nem az, ami ott, akkor se, ha ott jó.


Ezért értelmetlen is egy ilyen kérdés. Másfelől mindkettő a maga (alapvetően más) közegében azt teszi, amit tehet. Mindkettőnek más a célja és módszere, mert a saját közege ezt igényli és ezt teszi lehetővé.

Putyin az USA-ban egy hétig nem lenne elnök, Obamát Oroszországban egy hét alatt eltüntetnék. Akkor mit akarsz összehasonlítani? Hogy az oroszoknál működik a diktatúra, az USA-ban meg nem? Ez se igaz. Az oroszoknál is van demokratikus elem, és az USA sok területen az egyik legdiktatórikusabb, csak ügyesen csinálja.

2017. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nyugat vagy kelet? Persze, hogy nyugat.
2017. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Obama jól átvágott mindenkit.még énis azt mondtam annó hogy na ez aztán tényleg valtozást fog csinálni.

Egy fekete elnök?na itt aztán lesz valtozás!Martinlutherking örököse!

Erre kaptunk egy fekete dzsordzsbusht

Putyinbácsi nem a barátunk.mint ahogy senkié se.

Nem tudom mi lenne ha ő lenne a főnökúnk.

Viszont az tény hogy ő aztán nem egy ilyen tipikus eu-s vízfejű bürokrata.

A fityisz egy popsival akar megúlni két pacit.

Tudjuk hogy ez még senkinek se sikerült az elmúlt száz évbe.

Nameghát a hazai pártok úgy általában nem kompetensek az ilyen nagypályán.gdp számokkal trükközés meg a korrupt közbeszerzések,de hogy rajtunk keresztül böködik az oroszok brüsszelt ezek meg azon agyalnak hogy az új paksi reaktorok épitésénél melyik haver vállalkozása hány milliócskát tud majd megvágni de közben nyalni kell nyugat felé is....

Na hát ezektől a csicskáktól nem várhatunk semmit sem szerintem

2017. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem bármelyikük jobb lenne a mostani vezetésnél, de ha választani kell inkább putin
2017. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!