Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazást akarnak az...

Ha népszavazást akarnak az ellenzékiek a budapesti olimpiáról, miért nem országosan kiírt népszavazást akarnak miért csak Pestre tartozik ez az ügy?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy egy több ezer milliárd forintos költekezésnek, ha valaki kárát láthatja, az a Pesthez képest egyébként is totál elhanyagolt vidék lesz! Tehát a vidékieknek is illő volna beleszólni egy ekkora pénzköltésbe, hiszen ez nem Budapest saját költségvetéséből hanem állami költségből (többek közt) valósulna meg! Mi vidékiek pedig ha most el vagyunk hanyagolva, akkor az olimpiai építkezésekkor még jobban el leszünk hanyagolva. Ha pedig a pestiek azt gondolják, ez nem így van, gondoljon bele mindenki miért költözik annyi fiatal Pestre... Mert vidéken teljesen halott a világ egy fiatal számára. Teljesen halott az ország! :(

2017. febr. 4. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az ellenzék még mindig Budapesten a legerősebb. Ott tudnak összehozni egy olyan helyi népszavazást, amit nem tud teljes mértékben irányítani a Fidesz. Ha országos szintűvé bővítenék a kezdeményezést, a Fidesz a helyi kiskirályain át lezsírozná a végeredményt és a legjobb esetben is csak arra lehetne játszani, mint a kvótanépszavazásnál, hogy nem lesz meg az érvényességi küszöb. Ez pedig nem elég bő egy évvel a választások előtt. Érvényes, a kormány akaratával ellenkező kimenetelű szavazás kell. Ha ez csak Budapesten valósítható meg, akkor ott.
2017. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne lasd fekete-fehérben a politikát (az ellenzékiek nem egy homogén csoport), mert az csak rosszra vezet.

Másrészt a Momentum Mozgalom országosát szeretett volna, de nem engedték nekik.

2017. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
100%
Országost akartak, de elkaszálták. A budapesti meg átment, így maradt az.
2017. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a főváros nyújtotta be a pályázatot és ő is vonhatja vissza. A kérdés is így szól: "Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata vonja vissza a 2024. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére irányuló pályázatát?" Erre meg nyilván nem szavazhatnak, csal a budapestiek.
2017. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egen, ahogy 4es írja, a főváros nyújtotta be a pályázatot, így náluk kell szavazni is erről, hogy visszavonják.
2017. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rajtuk múlt és ez most, még csak nem is a Fideszen. Ahogy már írták, nem Magyarország pályázott, hanem Budapest.
2017. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok és teljesen egyetértek azzal, hogy ez csak a bp-iekre tartozik. Ők fognak szívni a felfordulás, a közlekedés ellehetetlenülése miatt, de az ott maradó létesítményeket is ők fogják tovább használni.

Ha nem lesz, akkor pedig ők mentesülnének ettől. Én pl. nem szeretnék olimpiát saját városomban és nagyon dühös lennék, ha más városban élők szavazatai miatt mégis nálunk lenne káosz és felfordulás emiatt. Verje mindenki a sajátjával a csalánt és én se kívánom máséval verni!

2017. febr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak az elgondolkodtató, hogy 3.000 milliárd forintról beszélünk, ennyiből épül meg Paks II giga hitelből. Akkor inkább építsünk még két reaktort, legyen plusz négy, és kapjuk a villamos áramot fillérekért mint a Kádár Korszakban. Na az igazi jólét volna, ha a mostani villanyszámlán 80%-os csökkenés menne végbe a 4 új óriás reaktor kapacitása miatt. Ennek szerintem mindenki jobban örülne, mint olimpiának meg az utána maradó semminek. A vidékiek ebből semmit se profitálnak majd meglássátok, ugyanúgy le lesz itt mindenki szärva mint ahogy most lefössák a fejünket odafentről és választás előtt ígérnek fűt fát utána meg 4 év küss mindenkinek.
2017. febr. 5. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!