Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan látjátok 2010 óta...

Sulek Péter kérdése:

Ti hogyan látjátok 2010 óta javult vagy romlott az ország helyzete?

Figyelt kérdés
Minden téren gazdaságilag munkanélküliség sport minden téren :)
2017. febr. 6. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Romlott.
2017. febr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem romlott. Szétrothadt.
2017. febr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Psycho ***** válasza:
88%
Gazdaságilag romlott (2011 óta bóvli), EU-s támogatás nélkül gyakorlatilag nincsenek beruházások. A bérek reálértéke csökken. Munkanélküliség terén statisztikailag van javulás, de ez elsősorban a közmunka bevezetése miatt van, ami nem teremt értéket, csak viszi az állam (és adófizetők) pénzét. Ugyanakkor talán sosem látott munkaerő hiány van a képzett munkaerőből - ők voltak azok akik köszönték szépen és már leléptek külföldre, haza max csak látogatnak. Az egészségügy borzalmas helyzetben van, az oktatás úgyszintén. Sport terén talán van javulás, lásd olimpiai eredmények, vagy az EB tavaly, meg hát nagyon szép stadionjaink vannak, hurrá.
2017. febr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Én igazából, a mindennapi élet szintjén, nem érzek különösebb változást, semmilyen irányban. És éppen ez a legfőbb bajom a Fidesszel: olyan lehetőséget kaptak 2010-ben a 2/3-al, amilyet előttük, egy párt sem, de nem tudtak élni vele. Illetve, a saját szemszögükből nézve, nagyon is éltek. Visszaéltek.
2017. febr. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy már az egyik előző válaszoló mondta,nem romlott,hanem rohadt,és egyre inkább rohad szét az egész.

Érdemes lenne már egy nagytakarítást csinálni.

2017. febr. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szimeon ***** válasza:
55%

Egyedül a 4-es válaszadó reális gondolkodású. A többiek elvakult balos pártkatonák, ha svájci szinten állnánk, akkor is rossz lenne minden mert jobbos kormány van, ha haiti állapotok uralkodnának, de balos kormány lenne, akkor is jó lenne nekik minden.

Szerintem: a kisemberek, a középréteg szintjén nem történt számottevő változás. A szegények a szociális rendszer szigorítása miatt rosszabbul élnek. A gazdagok akkor is és most is jól élnek. Makrogazdasági értelemben valamelyest javult az ország helyzete, nem kell hitelért könyörögnünk a Valutaalapnál, hogy egyensúlyban lehessen tartani az államhztartást. Van lehetőség beruházásokra.

2017. febr. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Van amiben javult, van amiben romlott. Kinek mi a fontos :)


A gazdaság természetesen nőtt, de ez a második világháború vége óta szinte mindig így volt, szóval inkább az a kérdés, mekkorát, márpedig nem nőtt akkorát, mint a régiós versenytársainké.


Oktatás romlott, egészségügy romlott, demokrácia-index romlott.

2017. febr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Erkölcsileg velejéig rohadt.
2017. febr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd EU tag országok + Csehország(mert hasonló méret) GDP növekedése 2010-2015 között világbank adatok alapján.

1. Slovakia 18.18%

2. Romania 11.56%

3. Magyarország 9.58%

4. Csehország 9.26%

5. Austria 7.21%

6. Slovenia 3.97%

7. Horvátország -3,93%


Foglalkoztatottság: portfolió-s cikk szerint tavaly 418 ezerrel dolgoztak többen az elsődleges munkaerőpiacon mint 2010-ben. +174 ezer közmunkás +71 ezer külföldre ingázó.

[link]


Sport szerintem rövidtávon lényegtelen.(személyes vélemény, hogy talán élsportra kevesebbet, tömegsportra többet kéne szánni)


Oktatásnál ha a Pisa testet nézzük akkor 494 pontról leküzdöttük magunkat 472-477-re és az OECD átlag alatt vagyunk.(nem tudom 2016-ban mért adtak meg intervallumot). Ugyanakkor más mérésnél TIMSS meg az élmezőnyben vagyunk a vizsgált országok átlagánál 5%-al magasabb ponttal.

Szerintem eléggé összetett a dolog, ugyanis ha az elit iskolákat nézzük akkor nincs baj de nagyon nagy a hatása a gyerekek teljesítményére annak, hogy milyen környezetből jönnek, otthon mennyit foglalkoznak velük, hány különórára járnak stb. Ami abból a szempontból, hogy a szegényebb kevesebb iskolával rendelkező egyének szaporodnak jobban eléggé aggasztó.


Ugyanakkor én annak vagyok a híve, hogy mindenki gondolkozzon el sajt életén, mennyit javult vagy romlott a helyzete és abból mi köszönhető a politikának és mi a saját döntéseinek és az alapján döntse el, hogy mennyire elégedett.

2017. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

2010-ben 40% volt a személyi jövedelemadó mértéke, most 15%.

2010-ben a három gyerekem mellé havi 12 ezer forintnyi családi adókedvezményt tudtam igénybe venni, most havi 99 ezret.

Azt hiszem ezt nem kell tovább magyarázni.

2017. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!