Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyire pofátlan a...

Hogy lehet ennyire pofátlan a magyar kormány?

Figyelt kérdés

Én megvallom Fidesz-párti voltam mindig is, viszont mára már erős kétségeim alakultak ki.


Nem tetszik például amit a minimálbérekkel tesznek. És főleg az nem amit ezzel kapcsolatban nyilatkoznak.


Azt állítják, hogy jelentősen növekedett a minimálbért 2010-hez képest, amikor csupán 73 ezer forint volt.


Ez az idéntől már 128 ezer forint. Igen ám, ez szép és jó is volna, de az igazság nem épp ennyire fényes. 2010-ben 60 ezret vihettek haza az alkalmazottak, ma pedig 84-ezret. Szóval 7 év alatt pusztán 24 ezer forinttal nőtt a minimálbér. De mi történt a járulékokkal?


A munkavállalói járulékok megháromszorozódtak, vagyis 300 %-os emelkedésen mentek át. 13 ezer forintról 43 ezer forintra. Amit adott a kormány egyik kezével, a másikkal vissza is vette. Mert ha még az inflációt is belekalkuláljuk, akkor biztosan elenyésző az életszínvonal javulása. Ez orbitális pofátlanság! Elegem van ebből a pártból. Kíváncsi leszek, a következő választásokkor ha kijön nekik a 20 %, szerintem mindenki kiábrándult.


Milyen dolog megadózni a minimálbért? Angliában 0% adó érinti a minimálbért. Nulla! Semmilyen adót nem vetnek ki rá! És ott 5-ször magasabb a minimálbér mint itt.


73 ezerről 128 ezerre növekedett a minimálbér, vagyis 55 ezer forinttal. Ebből csak 24 ezer ment az alkalmazók zsebébe, vagyis kevesebb mint a fele. A fennmaradó 31 ezer visszakerült ugyanoda, az államhoz.


2017. febr. 11. 13:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%

Béremelés,játék a számokkal:)


Megemelem a minimálbért,jaj de jó.

Csak holnaptól 20%-kal többe kerülnek az élelmiszereket,de elmondhatod,hogy magasabb a szám,amit kapsz,az értéke pedig amit érte vehetsz ugyanaz,vagy még rosszabb is:D


Olyan emberekkel lehet ezzel befolyásolni,akik alapvető matematikai dolgokat sem képesek összerakni.


Ezért örül a sok 150 ezres is,hogy hű de jó az egykulcsos adó...Közben fizetik a sok bevezetett másik adót,nem élnek jobban,de a lényeg,hogy nagyobbnak érzik magukat,mert a nettóra több van írva a bérnél:D

2017. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Angliában 0% adó érinti a minimálbért. "


Akkor nem értem, hogy miért nem vagy még Angliában valami minimálbéres melón??? Hát normális vagy te, hogy itt adózol milliókat???


"2010-ben 60 ezret vihettek haza az alkalmazottak, ma pedig 84-ezret. Szóval 7 év alatt pusztán 24 ezer forinttal nőtt a minimálbér."


"Pusztán" 40%-kal. Angliádban is nőtt ennyivel amúgy? Úgy, hogy adózás ráadásul változott a minimálbéres hátrányára?


"gyakorlatilag bruttó min. bér=nettó min. bér."


Ha van két-három gyereked, akit sem a 84-ből, sem a 127-ből nem tudsz normálisan eltartani, akkor igaz az, hogy nettó minimálbér=bruttó minimálbér. Ha nincs gyerekd, akkor bizony ugyanúgy 33.5%-ot adózol, mint akinek sokszázezres fizetése van.


"Elegem van ebből a pártból. Kíváncsi leszek, a következő választásokkor ha kijön nekik a 20 %, szerintem mindenki kiábrándult. "


20%, 20%... Csak mihez képest? Ha a teljes lakosság 20%-a rájuk szavaz - ez kb kétmillió ember - azzal olyan simán van meg a 2/3, mint a pinty. Csak mert a többi csodatévő pártra még 10% se fog szavazni. Hajrá, lehet alternatívát csinálni. De amelyik jelölt azzal jön, hogy "X országban ez jól működik", az már bukta is a szavazatomat. Ez nem "X ország", ez Magyarország. Nem érdekel, hogy máshol hogy működik, itt működjön.

2017. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%

20/22-nek.

Én linkeltem oldalt, ahol azt olvashatod, amit írtam.

Tudnék ilyet sokkal többet (mert megnéztem), mind egybehangzóan ugyanezt az eredményt adja.

Te ezt kétségbevonod, mert "csak".

Megkérlek, hihetőséged érdekében BÁRMIT linkelj ide, amit nem TE, hanem valamiféle hivatalos oldal, vagy akár segédlet (pl. bérkaluátor) állít és igazolja, amit Te mondasz.

Előre is köszönöm és annak birtokában megyek a munkaadómhoz reklamálni....

2017. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Neked a munkaltatoddal van egy szerzodesed! Ha az allam valtoztatja a minimalbert, akkor a munkaltatod koteles uj szerzodest alairattatni veled, ha eddig csak minimalberert dolgoztal, amelyben az uj minimalbert tunteti fel, annak alapjan az allam fog teged adoztatni! Akkor hogy is lesz kevesebb a fizetesed?! Elegge bunko embernek tunsz, vagy irod itt a manipualcios hazugsagokat, vagy feketen dolgozol, es nem is volt munka-szerzodesed! Vagy gozod sincs, hogy miket irogatsz ala, ugy manipulalnak, ahogy akarnak a munkaltatoid!
2017. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

31%-os "bunker"!

Nem csak az Ő esetében van ez így, hanem a LEGTÖBB HELYEN is!!!

Tudod, hányan panaszkodnak a meglepően kevés fizetésükre???

Sokan!

És ez a BEJELENTETT munkahelyeken is előfordul leginkább, nem csak feketén!

2017. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik a dolog... ez a legutolsó, amin ki kellene borulnod.


Nameg a minimálbérért dolgozók egyébként is vannak annyira hülyék, hogy ennyi elég legyen ahhoz, hogy fidesz-szavazóvá váljanak


Inkább az a baj, hogy az állam bármire is költsön, annak minimum a harmada(de inkább fele) fideszközelbe kerül valahogyan. Nagyon magas a korrupció. És félj amiatt, hogy jelenleg egyik párt programjában sem szerepel, hogy teljesen átláthatóvá és korrupciómentessé tegye a politikát (persze mindenki megemlíti, de én nem látom senkinél, hogy azt ne tudnák úgy megvalósítani, hogy ők ne tudjanak lopni)

2017. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%
#23: Ne menj reklamálni. A minimálbér után is kell adót és járulékokat fizetni. "Vitapartnered" vagy csak trollkodik, vagy egy rózsaszín buborékban él.
2017. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!