Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány az iskolai/menzai...

A kormány az iskolai/menzai étkezéseknél miért hoz ennyire radikális intézkedéseket, illetve miért igényekre van szabva?

Figyelt kérdés

Ez annyira kommunista hozzáállás.

Teljes mértékben meghatározzák az ételek összetételét, a sómennyiséget, cukormennyiséget...stb

Ezzel csak azt érik el, hogy nem tudnak normális ételeket főzni.



A másik, a diákétkeztetés miért ne lehetne szabad piaci alapú?

Kiír az iskola/óvoda egy pályázatot egy szolgáltatásra (étkezés), amire helybéli vagy közeli éttermek pályázhatnak.A nyertes a szerződésben meghatározott ideig biztosítja az intézménynek a meleg ételt.

Ilyen nagy mennyiségeknél az egy főre jutó adag ára kisebb lenne, mintha én magánemberként bemennék és ennék valamit.


Illetve, miért ne lehetne mondjuk uzsonnára egy hamburger vagy ebédre kebab tál?

A gyerekek ilyesmit szeretnek.


Sokkal inkább az igényekhez kellene igazítani.Persze a ló túloldalára sem kell átesni és a MC Donald's-al szerződést kötni.



2017. febr. 16. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Ez a fejlődés útja. Ne legyen egészgételen étel, mert egyrészt gondold el : Mit szolnál te szülő, hogy a gyereked a menzai étkezéstől lenne koleszterin, vérnyomás problémás vagy cukorbeteg, esetleg daganatos. Nos, régen ilyen koszton nőttek fel az emberek, de ennek vége. Csak eghészséges étel van
2017. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egy kebab tálban mi az egészségtelen?

Tele van zöldségekkel.

Egy házi hamburgerben mi az egészségtelen, szintén tele van zöldséggel,salátával.Kivéve persze a zsemléje.

2017. febr. 16. 17:22
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Ezért nem kellenek a kormány élére ilyenek azaz adjál gyereknek kebabot, hamburgerrel és nézd meg hogyy utol fogjuk erni Amerikát az elhízásban....

Igy is nagyon sok az elhizott magyarországon, és nem latjatok hogy a sok só és cukor nem egeszséges (de mondhatod hogy kell a só igen kell de amennyi szükséges az benne van egy szelet kenyérbe)

2017. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3#

Hát, akkor ne legyen 3 hamburgert,hanem csak egyet.


Ja, meg sportoljon.


Én például csak az édességnél tartok mértéket.A fűszeres ételeket, mint a kebab és a hasonlók nagy mennyiségben eszem.Heti 3x eljárok úszni és nincsenek plusz kilóim.


A koleszterinszintem,vérnyomásom is tankönyvbe illő.

2017. febr. 16. 17:29
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Biztos akkor házi hamburgereket fognak előállitani mind a 2 milliót végig nézve hogy egeszséges e ...

Mit gondolsz mennyi egeszseges cucc van egy kebab tállban attól aztán vitaminnal, ásványi anyagokkal dúsan megy vissza az órára és már következő óran már megint éhes mert ez csak műkaja...

2017. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5#


Nem műkaja.


Ugyanannyit ér, mint mondjuk a sülthús.Lényegében az is.


Mi van benne?Grillezett hús, hasáb krumpli,hagyma,saláta,joghurt,fűszerek.

2017. febr. 16. 17:32
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted minden iskolás gyereknek ideje van még 4 óra után (mikor végez ,mert felhoztad az Alltalános iskolát)

elmenni sportfoglalkozásra mert az a 45 perc tesi óra alatt szinte semmit nem csinalnak azis biztos

2017. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7#


Hát, akkor csökkenteni kell az óraszámot.

Én sem értem, minek tanulnak ilyen sok mindent az általános iskolások, gimnazisták.

2017. febr. 16. 17:37
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Akkor már változtassunk már meg mindent hogy neked jolegyen :)

Megkérdezhetem a korodat mert nagyon nem látod át jól a helyzetet

2017. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

A te logikádat követve már miért ne lehetne a McDonald's-szal szerződést kötni? Valószínűleg ők adnák az egyik legolcsóbb ajánlatot, az nem lenne kommunista, ha őket kizárnánk, mert csak? Hiszen a gyerekek szeretnek odajárni! Vagy ezt azért mégse, ugye?


Ha meg nem hiszed, hogy a kebab+hamburger kombó egészségtelen, akkor próbáld ki, hogy egy hónapig CSAK ezen élsz.

2017. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!