Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz miért hozta létre azt...

Fidesz miért hozta létre azt a törvényt, hogy próbaidő alatt indok nélkül ki lehet rúgni a munkavállalót?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem mostani törvény,de nem tudom mi értelme volt létrehozni ezt a törvényt,hogy indoklás nélkül ki lehet rúgni a munkavállalót a próbaidő alatt.
2017. febr. 17. 20:19
1 2
 1/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Ez a próbaidő lényege...
2017. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy csökkentse a bürokráciát.


Amúgy ugy-e tudod, hogy indoklás nélkül fel is lehet mondani?

2017. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Képzeld csak magad egy munkaadó helyébe, hogy 30 napig kellene pénzelned egy munkakerülő és munkaképtelen lusta hiénát, mert a törvények miatt nem rúghatod ki azonnal...
2017. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fidesznek sok vaj van a fején, de ne beszéljetek ostobaságokat.

A munka törvénykönyvében legalább 20 éve él az a szabály, hogy próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt. Ez a próbaidő lényege. Egy átlagos interjú alapján sem a munkáltató sem a munkavállaló nem lehet 100 %-ig biztos abban, hogy jó döntést hozott. A "lakva ismerni meg a másikat" elv alapján ad lehetőséget a törvény a szerződés azonnali felbontására, de mindkét fél részére azonos feltételekkel.

2017. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"A munkaadóknak adott gesztus."


A munkavállaló is ugyanúgy felmondhat bármikor a próbaidő alatt kötelezettségek nélkül.


Amúgy teljesen jó mindkét fél részéről, mert élesben derül ki, hogy alkalmas e az új alkalmazott, és az is hogy neki mennyire jó a cégnél az adott pozíció, környezet.

2017. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem a fidesz hozta.
2017. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem a fidesz "találta ki" és nemcsak MO-on, hanem a világ nay részén így van, nagyon helyesen.
2017. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a törvényt nem a Fidesz hozta.

Pont ez a próbaidő lényege.

A munkavállaló is indok nélkül leléphet próbaidő alatt.

2017. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"

1992. évi XXII. törvény

a Munka Törvénykönyvéről

---

Próbaidő


81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.


(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti."

Már ekkor is volt.

Szal nem kell itt a Fityesz meg egyebek, normális országokban mindenhol így működik.


De ha téged jobban megnyugtat, hogy indoklással rúgnak ki, akkor találnak neked majd kifogást.

2017. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Én öreg róka vagyok és ha az emlékezetem nem csal,valamikor réges régen a mtk.azt is kimondta,hogy a próbaidőt hány alkalommal lehet meghosszabítani ami után a munkavállaló és a munkáltató kapcsolata egy magasabb szintre lépett az azzal járó jogokkal és kötelezettségekkel.

A próbaidő azért próbaidő,ahogyan ezt előttem írták... Viszont, hogy nincs időbeni korlátozás ez egyértelműen a munkaadónak kedvez és teljesen kiszolgáltatottá teszi a munkavàllalót,bizonytalanná teszi a jövőjét ami közvetetten a gazdaságnak is ártalmas.

Szóval alapvetően nem a próbaidő alatti elbocsájtás lehetősége a probléma hanem a határozatlan idejű szerződés hiánya.

2017. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!